1. 11.
    dünya da en çok reklamı yapılması gereken ama tanıtım açısından sıfır çeken memleketim ..
    bizim kültürlerimizi dünyanın siktiri boktan ülkeleri kendi kültürleri olarak lanse ediyorlar .biz mal gibi izliyoruz .

yakında kimseyi 'bu bizim yemeğimiz , bu bizim kültürümüz ...vs '' diye ikna edemiycez..
    10 -2 ... postsinaptik golge
  2. 12.
    hotbird uydusunda yeni yayına başlamış olan Tr channel kanalının günde 24 saat tanıttığı dünyada eşi benzeri olmayan ülkemiz.
    5 ... janjan
  3. 13.
    dıs baskılara gerici seriyat yanlısı yobazlara (bkz: ABD)ye (bkz: imf)e (bkz: akp)ye ragmen sonsuza kadar (bkz: Turiye Cumhuriyeti) olarak yasayajak Ata'mızın bizlere mirası guzel memleketim...
    9 -4 ... ozsaycan
  4. 14.
    dünyanın en şanlı ve güzel memleketi.
    7 -8 ... doktor sağbırakmayan
  5. 15.
    dış baskıların her zaman varolduğu ve varolageleceği kaçınılmaz olan ve bundan illet etmiş bir milletin yurdudur türkiyem. ve şeriatla * yönetilmek şöyle dursun laiklik için canını dişine takan bir milletin yurdudur türkiyem. allahın bizlere bir lütfu olan güzel ülkem. herşey bu topraklar içindir.vatanımızdır türkiyemizdir * cumhuriyetimizdir.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!
    Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ..
    4 ... brhmbl
  6. 16.
    Türklerin malazgirt savaşından (1071) sonra Anadolu'ya yerleşmesiyle, zamanla anadoluya verilen isim.
    4 ... jayjay
  7. 17.
    an itibariyle gündemi şu olan ülke

cumhurbaşkanlığı seçimi
    2006 Almanya dünya kupası
    Döviz kurlarındaki dalgalanma
    Ekonomik çöküş
    Erken seçim
    siyasi ittifak arayışları
    türban *
    7 -3 ... ucuncayir666
  8. 18.
    her daim radikal islamcılarla, içimizdeki amerikancılarla ve bölücü kürt gruplarıyla uğraşmak zorunda kalan, uğruna her karesi kanla yıkanmış güzel vatanım.
    19 -7 ... gothic evil
  9. 19.
    cennet vatan.
    9 -2 ... cnnturk
  10. 20.
    Kategorize etmeksizin "ben Türk'üm" diyen herkesin ülkesidir.
    8 -2 ... italiano