1. 1.
    malumunuz son günlerde türkiye sınırlarını dışarıya açtı. giden suriyelilere yol verdi, napiyorsanız yapın dedi.

buraya kadar her şey güzel. ama ic içleri bakanı sayın soylu gün gün rakamlar açıklamakta.

misal, tarih 01.03.2020
    "Saat 19.40 itibarıyla Edirne üzerinden ülkemizden ayrılan göçmen sayısı; 100.577"

bu rakamlar nasıl ortaya çıkıyor biri izah edebilir mi? botlarla kaçan insanlari , sinirdan karşıya depar atarak askerden kurtulan adamları nasil sayıyorsunuz?
    8 -2 ... forza besiktas
  2. 2.
    Sınırdaki kameralar ile.
    Her noktasında kamera var. Kamera başındaki Şahıslar zikirmatik ile o bölgede karşıya geçenleri sayıyor.

Sonuç kesin olmasada yaklaşık olarak doğru.
    https://img.letgo.com/ima...d17.jpeg?impolicy=img_600
    7 -3 ... gedikpasa
  3. 3.
    A haber muhabirleri sınırda.onlar sayıyor..
    14 ... tayber dogan
  4. 4.
    dün malüm tv kanalında da sarışın kısa saçlı bir kadın ile tok sesli çatık kaşlı bir emekli asker de bu konuya değindi.

hatta tsk nin açıkladığı öldürülen rejim asker sayısını da inandırıcı bulmadılar. dedim ulan sanki başka bir ülkenin devlet televizyonu.
    3 -3 ... judas
  5. 5.
    Kahvede oturan dayıların muhabbeti gibi politikamız olduğu için çok kolay...

- valla ben haberlerde gördüm en az 10 bin kişi geçmiştir sınırdan...
    - lan ne 10 bini amk sadece istanbul’dan 100 bin kişi gitmiş.

Yarım saat sonra yan masa;

- 1 milyon Suriyeli Yunanistan’a gitmiş, hehehe lan çift okeyle açamadık laaa!
    7 ... mavi huydur bizde
  6. 6.
    göç idaresi hepsine çip taktı canım. ohh kapak.
    1 -1 ... ebu fesat
  7. 7.
    çok da önemli değildir. verilen sayıların alayı yalan dolan. şahsım adına akşam eve giderken geçtiğim zeytinburnu ilçesinde 10 kişiden 4 ü türkçe konuşuyor ise benim için göçmen sayısı azalmıştır..

yanlış yazmadım 10 kişiden 4 ü evet. şu anda 10 kişiden 1 ( bir ) tanesi türkçe konuşuyor orada anasını satayım. 10 bin kişi gitmiş 80 bin kişi gitmiş devede kulak. 3.5 milyondan aşağısı kesmez bu saatten sonra. aksaray vatan caddesi fındıkzade zeytinburnu. neredeyse türkçe tabelası olan işletme yok. tabelası türkçe olsa camları komple arapça a4 kağıdı yazıları ile dolu. tramvay metro metrobüs otobüs. hangisine binersen bin türkçe konuşan adam bir elin parmakları kadar vagonlarda.
    9 ... mel mel bakan gibson
  8. 8.
    Nasrettin hoca hesabı...
    inanmıyorsan sen say.
    3 ... dinsiz kitapsiz kafir
  9. 9.
    turkiyeye gelen gocmen sayisi dogru olmadigindan giden de dogru degildir.

firinci bile suriyeli aq.
    ne ara geldin turkce ogrendin firin actin ekmek yapiyorsun.

beni suriyeye koysan tek kelime konusamam.acliktan olurum meslegimi yapamam.
    4 ... beton baris
  10. 10.
    --spoiler--
    hepsine çip taktık.
    dünya savaşı çıkarsa beyinlerini kontrol edip bizim için savaşmalarını sağlayacaz.
    ver mehteri.
    --spoiler--
    2 ... inheritance vice