1. 1.
  Çocukça bir hatadır.

  Türkiye dediğiniz ülke, gelişmekte olan denilen ama asırlardır yerinde sayan vasat bir ortadoğu ülkesidir.

  Değil abd, ingiltere, rusya ve çin'e kafa tutmak; italya, ispanya, almanya, kanada gibi ülkelerden fersah fersah geridedir. Bu saydığım ülkeler rahatlıkla tece'ye tek atar.

  Türkiye iran'a bile kafa tutamaz. iran bile türkiye'yi yerle bir edebilir. Öyle bizim allahımız var bizim muhammedimiz var demekle ne yazık ki olmuyor.
  8 -5 ... kivilive
 2. 2.
  iran hariç katıldığım tespit...
  ... porno izlemeyen ergen
 3. 3.
  (bkz: cahillik)
  1 ... allison reynolds
 4. 4.
  değil iran hollanda'dan bile güçsüz bir ülkedir.
  -1 ... australia
 5. 5.
  şimdi eğri oturup doğru konuşulsun; Türkiye kendi yaşadığınız ülke ; ülkeniz hakkında, ülkeleri hakkında bu tarz aşağılama sözcüklerinin ana kaynağı; umumiyetle sizi-sizleri terk etmeyen Başkan Erdoğan nefreti. Buna bir şey diyemem; sevmek saymak insanın kendi bileceğidir de; siz ki, geneli itibariyle yüksek tahsil veya eşiğinde gençlersiniz; kendinizi buna benzer metafizik takıntılarla ifade etmeyin. Daha ilmi, mantıki, akla fikre yatkın; örneklenebilir hakikat temeli olan argümanlarla birbirinizle, sizleri okuyan insanlarla; hitap ettiğiniz Türkiye insanlarıyla tartışsanız zannımca daha iyi olacaktır.
  Hadi.
  2 -1 ... maszn
 6. 6.
  Doğru bir tespit ama rencide edici yanlış bir ifade biçimidir.

  Bu tespiti yıllar önce Turgut Özal yapmıştı. Öğrenciliğinde yurt dışına çıkıp gerçek dünyayı gördüğünde o zamanki iktidarların (artık hangi iktidarsa tahmin edebilirsiniz) beyinlerini yaktığını ve dünyayı sadece türkiyeden ibaretmiş gibi göstermeye çalıştığını ama aslında çok çok geride kalmış güçsüz bir ülke olduğumuzun farkına vardığını söylemişti.

  Şimdi de durum çok farklı değil, kendi kabuğuna sığmadığına inanıp bu kabuğu parçalamaya çalışan ama aslında kabuğunda halen doldurması gereken epey bir boşluk olan bir civciv ülkemiz.

  Büyüdüğünde horoz olup çöplüğünde ötecek, eğer erkenden kesmezlerse.
  1 -1 ... mavraci