1. 1.
  anlatılması çok mantıklı bir harekettir. teşekkürler yazar.
  1 ... deepinwhite
 2. 2.
  çok barizdir. bu yıl kış çok kurak geçiyor.
  1 ... hamitelsabah
 3. 3.
  Yakın bir gelecekte gelecek olan felakettir.
  ... paranormalinsan
 4. 4.
  anı yaşayan insanların görmezden geleceği tehlikedir. unutulmamalıdır ki su sadece içmek için gerekli değil, hem bu dünyanın yaşanır kalabilmesi için hem de tarım yapabilmek için elzemdir. insanoğlu eldeki kıt kaynaklarını bir an önce verimli ve geri dönüşümlü kullanmayı beceremezse kendi sonunu hazırlayacaktır. ama gençleri bu şekilde bilinçlendirmek ne mümkün?! onlara şöyle demeli:

  - hey sen! eğer ki siyasi tavrını ortaya koymaz ve ülkenin yönetiminin seçimine el atmazsan, yaşadığın dünyaya sahip çıkmazsan, çevrendeki sorunları görmezsen facebook' a giremeyeceksin, twitter' da ergenleşemeyeceksin, instagram' da hep aynı sikko stil fotoğrafları paylaşamayacaksın, kızlara kendini beğendiremeyeceksin ya da siz kızlar hava atamayacaksınız. bence şimdi anladınız.
  1 -1 ... spiralmotto
 5. 5.
  Öngörülere göre 100 yılın en kurak ve en sıcak yazına girmek üzereyiz. Nisan ayı dahi berbat.

  Yağışlar Türkiye genelinde normali ve geçen yıl yağışlarının çok altında gerçekleşti. Nisan ayında alınan yağış miktarı 1981 den bu yana son 38 yılın en düşük 2. yağışı olmuştur. Nisan ayında Adana’nın batı kesimleri, Osmaniye, Hatay civarları, Şanlıurfa’nın güney kesimleri ve Şırnak civarları haricindeki tüm bölgelerimiz normalinin altında yağış almış, normaline göre en fazla azalma %84 ile Ege Bölgesi’nde gerçekleşmiştir.

  Nisan ayı yağış ortalaması 19.9 mm, normali 59.1 mm ve 2017 Yılı Nisan ayı yağış ortalaması 60.0 mm’dir. Yağışlar normaline göre %66.3; geçen yıl Nisan yağışlarına göre %66.8 azalma göstermiştir.
  9 -2 ... serefsizimbenmaklimagelmisti
 6. 6.
  Her yaz aynı şeyler.Kışında 100 yılın en soğuk zamanı diyordu herkes.istanbula kar bile yağmadı. Tahmin yaparken biraz objektif yaklaşın olaya.
  4 -1 ... iiiblacktoothiii
 7. 7.
  Rakamlar yukarıda. Yorumlamayı bilirseniz sonuçları kavramanız daha kolay olur, rakamları okuyamıyorsanız sıkıntı tabi.
  2 -2 ... serefsizimbenmaklimagelmisti
 8. 8.
  Bizim şehirde dün bir sağanak yağdı. Seller şelaler oluştu. Biraz abartıyoruz galiba. Yinede suyumuzun kıymetini bilelim . Ziyan etmeyelim.
  2 ... normal mario
 9. 9.
  Hali hazırda Türkiye sulak bir araziye sahip değildir. Ki yıllık yağış rejimlerinin azalması, suyun israf edilerek kullanılması sonucu yer yer çölleşme beklenmektedir.

  ilkokulda anlatılan mükemmel ülkemiz, Türkiyemiz. Su dolu vatanımız lafları fazlası ile beylik laflardır. Yemeyiniz. World Wildlife Fund‘Un yaptığı araştırmaya göre ülkemiz şu an su sıkıntısı çekmektedir. Nüfus çoğaldıkça ve yağışlar böyle gittikçe yavaş yavaş kurak, su fakiri ülke olarak sınıflandırılmaya başlayacaktır.

  Suyu dikkatlice, boşa akıtmadan kullanmaya özen gösteriniz. Yoksa sizler değil, fakat çocuklarınız çölde yaşamaya mahkum olabilir.
  Doğayı koruyun.
  http://www.wwf.org.tr/ne_...urkiyesuzenginibirulkemi/

  Edit: bu arada, toprak altı, yani kullandığımız esas su birikintilerine yağan yağmurlar değil, eriyen karlar kaynak sağlar. Bunun sebebi de karın eridikçe toprak tarafından yavaş yavaş emilerek, filtrelenmesidir. Bardaktan boşalırcasına yağan yağmurlar tam aksine, çoraklaşmaya ve verimli arazi kaybına neden olur. Ayrıca topraktan tam emilmeyeceği için, kanalizasyon vasıtası ile atık su olarak denize boşaltılır.
  O sebepten, burada sağanak oldu, yahu geçen ortalığı sel götürdü lafları hali hazırda kuraklığın alametidir.
  6 ... odysseus
 10. 10.
  nisan ayını bildiğin temmuz gibi geçirdiysek, ben dikkate alırım usta.
  şu ülkenin havasının suyunun toprağının yedi sülalesinin ağlamasında rolü bulunan her kim varsa, iki dünyada yakalarında bolca el olsun.
  2 ... nardaninciler