1. 1.
  tiheheh bu argümanı da duydum ya gözüm açık gitmem artık. 11 kasım 1938 olunca ne oluyor? 70 yıl geriye gitmiş oluyoruz. çok güzel düşünce yapısı lan bu. osman pamukoğlu da onu kastetti zaten. hatta ben gittim sordum kendisine. "ya bataryacım böyle bilgisayarlar, televizyonlar falan beni boğuyor. şöyle manyetolu telefon kullandığımız, çamaşır makinesinin merdanelisinin bile olmadığı çağlarda fink atmak istiyorum" dedi bana. adam düpedüz gerici canım.
  2 ... birinci batarya
 2. 2.
  ne anlama geldiği açıklanması gereken cümle. çünkü bu ülke 1938'lerde şu ankinden daha kötüydü, ekonomik ve siyasi anlamda.
  -2 ... kotu kalpli ceyar
 3. 3.
  farklı yönlere çekilebilecek açıklama. 11 kasım 1938'de türkiye hiç bir açıdan bugünkünden güçsüz değildi çağın koşullarına göre yeni bir ülke olarak. en azından tam bağımsız ve ne yaptığını bilen bir türkiye idi.
  1 ... beitar jerusalem
 4. 4.
  şu şekilde vaatleride eklerse yararlı olacak slogan;
  - rte şiir okumayacak.
  - fetullah, müezzinlikten terfi ettirilmeyecek.
  - faili meçhuller, hiç yaşanmadan geri dönülecek.
  - ferhat göçer, tıp fakültesinde 12 dersten bırakılacak.
  - ülke gençliğini asıp, durum 3-3 diyen birileri 40 sene başbakanlık yapamayacak.
  - kenan evren, subaylığa dahi dahil edilmeden ülkemizin ressam yüzü olacak.
  1 ... susarsam konusmam
 5. 5.
  windows kullaniyor herhalde, toptan bir system restore gerceklestirmek isteyenlerin sozu. ama bu windows'u ne yaparsan yap bi sure sonra cokmeden kurtaramicaksin, gel biz en iyisi temiz bi format atalim, 29 ekim 1923 ten baslayalim.
  2 ... revolter00
 6. 6.
  tiyatrosunu yapsak sadece yeter mi? diye sormak icap eden durumdur.1453 e kadar da gelebiliriz.
  ... aagresifbayan
 7. 7.
  - turkiye yi 11 kasim 1938 e goturecegim!!
  - niye 11 kasım paşam?
  - cumaya denk geliyo. mesai bitiminden sonra gideriz, cumartesi pazar yatarız, pazartesi başlarız artık. olmaz mı?!
  - sen nasıl istersen paşam. önce dolmabahçeye uğrarız di mi ama?
  - tabii tabii... lan aslında 1 kasıma mı gitsek?! belki büyük paşayı da kurtarmış oluruz! komaya girmeden. he ne dersin?
  - sen nasıl istersen paşam. önce dolmabahçeye uğrarız di mi ama?
  - allah allaah! ben ne diyorum?!
  - ya orda bi kokoreççi var paşam ben ondan bahsediyorum...
  - sen kal ulan burda! herkesi götürücem, sadece seni götürmiycem 11 kasim 1938'e. var mı gelen?!?!? 11 kasım 38 kalmasıın!!!
  5 -1 ... vivendi
 8. 8.
  sil baştan başlamak gerek bazen diye düşünmüş olabilir bence atatürk'ümüz öldükten sonra ülke bu hale geldi atatüürk'ün açtığı kurumlar bir bir kapandı belki o zamandan başlayabilirsek daha farklı olur anlamında bi vaattir gericilikle alakası olduğunu sanmıyorum en azından rte kadar gericilikle alakası olduğunu sanmıyorum.
  ... demondef
 9. 9.
  umudu daima geçmişte arayan, geleceğe yönelik plan ve proje üretemeyen, ülkenin dinamik gençliğine hitap etmekten yoksun, geçmişte yapılan yanlışlardan ders çıkarmak yerine aynı yanlışları tekrar yaşamak için geçmişe dönmek isteyen, vizyonsuz ve misyonsuz siyasetçilerin söylemidir.

  11 kasım 2038'de türkiye'nin refah düzeyine dair akilane fikirler üretebilen siyasetçiler istiyoruz. 1930'ların türkiye'siyle 2000'li yılların dünyasında konumlanmak değil.
  -1 ... onurude