1. 1.
  rusya devlet başkanı vladimir putin'in dün yaptığı açıklamada kullandığı 'müttefiklerimize destek veririz' açıklamasıyla ilgili, rusya parlamentosunun alt kanadı duma’nın güvenlik komitesi başkan yardımcısı aleksandr şerin'in açıklaması.

  adam açıkça, müttefiklerimiz derken, suriye, iran, kuzey kore ve çin'le birlikte türkiye'nin de adını sayıyor.
  https://tr.sputniknews.co...r-saldiri-gorus/#comments
  bence, çok iyi bir açıklama. avrasya cephesinin netleşmesi bakımından olsun, türkiye'ye yönelik abd tehdidinin boyutuna yanıt niteliği taşıması açısından olsun.
  https://tr.sputniknews.co...i-harekete-gecmeye-hazir/
  9 -1 ... porno izlemeyen ergen
 2. 2.
  rusya'nın desteği bizim için büyük önem arz ediyor. suriye operasyonlarımızda rusya'nın desteğinden yoksun olmamız işimizi zorlaştırır. ayrıca abd karşısında bir koz olarak kullanılabilir. bugüne kadar abd ile müttefik olduk ancak gözümüzün içine baka baka şehitlerimizin, vatandaşlarımızın katillerine mühimmat göndermeye devam ettiler. tabi bu noktada akp hükümetinin rezil yönetimide çok etkili ancak dün dündür bugün bugündür. rusya ile ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. rusya, iran, türkiye hatta suriye her zaman olmasa da abd karşısında birlikte hareket edebilirler. suriye'de abd varlığını esad istemiyor, putin istemiyor, erdoğan istemiyor, iran zaten istemiyor. şuan esad ile aramız kötü olsada fırat'ın batısı bütünüyle pkk-pyd'den temizlendiği zaman esad ile masaya oturabiliriz.
  5 -1 ... gamzedeyim deva bulmam
 3. 3.
  verilen destek güzel ama gerçek olmadığını bilerek hareket etmek lazım. senaryo gereği düşünün ki;

  abd tarafından türkiye'ye nükleer saldırı gerçekleştirilmiş ve büyükşehirlerin tamamı yok edilmiş. Şimdi bu durumda rusya kalkıp abd'ye saldırmakla ne elde edecektir? rusya'nın bu durumda karı ne olacaktır?

  cevap basit; bırakın kar elde etmeyi, zararı olacak. o yüzden böyle sözler söylenir ama asla gerçekleştirilmez. Rusya ile alakalı da değil abd'de öyle bir şey yapmaz. gürcistan savaşı ve kırım'ın rusya tarafından ilhak edilmesi olaylarının öncesi ve sonrasında abd'nin takındığı tavırlara bakın görürsünüz.
  işgal ederseniz şöyle yaparız böyle yaparız diyen abd nin rusya'ya karşı hiçbir şey yapmadığını ve önce gürcistan'ın sonra da ukrayna'nın kaderine terkedildiğini gördük.
  2 ... ecinni
 4. 4.
  nükleer saldırı sonrası Türkiye diye bir yer haritada olacak mı bakalım?
  2 ... efendi hitler
 5. 5.
  devlet olarak ne kadar aciz olduğumuzu kanıtlayan bir söz.
  1 ... latte addict