1. 1.
  kesinlikle gerekli olan önermedir, zira 2004'te kaldırılan bu idam olayı şimdilerde "ev hapsi" diye cezalara tabi tutulan birtakım insanları da ipte sallandırarak onlardan kurtulmak için gereklidir.
  ... bureklamarasiiyioldu
 2. 2.
  Belki saçma gelecek yazdığım ama "iDAM" denen hususun caydırıcı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü biliyoruz ki Amerika'da da idam var ama suç oranı almış başını gidiyor. He diyeceksiniz ki ben tecavüzden bahsediyorum. Bunun çözümü bu insanları 2-3 yıl hapse mahkum etmek değildir. Bence bu insanlar öncelikle ruh ve sinir hastalıkları hastanesine kapatılmalıdır ki kendilerinin akıl sağlıklarının normal olduğunu düşünmüyorum. Eğer aynı durum tedavi ardındanda devam ederse kendileri sınır dışı edilmeli ve vatandaşlıkları iptal edilmelidir. Neden böyle bir yola başvurduklarını zaten hiç anlamam. Eğer cinsel ilişki arıyor ve kendin edinemeyecek kadar acizsen "genel ev" diye bişey var oraya git.
  1 ... stresli
 3. 3.
  sen kimsin ki bi insanın canını alabiliyorsun. cezası neyse çeksin yaşayacak kadar yedir içir kazandığı enerjiyi de çekeceği işkencede harcasın.
  1 -3 ... kadirsinasmagrur
 4. 4.
  memlekette adalet mi var da idam gelecek? hadi geldi diyelim yargılayan tarafsız mı olacak?
  idamın gelmesi için öncelikle adalet sisteminin adil olması gerek.
  3 ... thelma
 5. 5.
  doğrudur. ama ülkeyi kötü yönetenlerden arındırmak gerekir. yoksa bunlar insanı kürtaj yüzündende asarlar.
  1 -1 ... selia
 6. 6.
  doğru söylemdir. bir ülkede idam cezasının olması o ülkenin geri kalmış olduğunu göstermez. örnek abd. işgal ettiği ülkelerde yaptığı katliam ve işkenceler bir yana,kendi ülkesinde vatadaşlarının haklarını tam olarak güvence altına almış bir ülkedir. ülkede suç işleyen bazı profillere bakın. tecavüzcüler mesela.cinayetin bile tahrik edici hatta zorlarsanız haklı bir nedenini bulabilirsiniz. ama tecavüzde hiçbir haklı gerekçe olamaz. hele bir de bu suçu işledikten sonra kurbanını öldürüyorsa. ama devlet napıyor? tamam sen bu suçu işledin bi de kurbanını öldürdün. biz de sana ömrünün
  sonuna kadar yatak ve yemek sağlıyoruz diyor. alın size demokarasi.
  ... pankreas
 7. 7.
  en baştakinden* dağdaki itlere kadar uygulanması gereken cezanın tekrar yürürlüğe girmesi gerekliliği.
  1 -2 ... besmele besmerello
 8. 8.
  Gittigi kabahatti zaten dedirten baslik. Bu insan denen canli guzellikten anlamaz, ille zora kosacaksin. Yasli amca soylemi ama dogrudur, ucunu besini sallandiracaksin Taksim' de bak hic olay kaliyor mu?
  -1 ... yabenimsinyatopragin
 9. 9.
  ülkeyi bölmeye veya yıkmaya yönelik faaliyetleri kapsayan idam cezasının gerekliliğidir.
  -1 ... saldirayterk
 10. 10.
  amerika'da var, çin'de var. işi biliyorlar tabi. Avrupa da olmasına gerek yok zaten adamlar kültür seviyesi olarak üst düzeyde. iran'da var. Bizim terörün yarısı onlarda yok. içeride barınmaya korkuyorlar. idam kesin gelmeli. En azından belli suçları kapsamalı. Terör, tecavüz, cinayet vb. Gibi.
  5 ... rainheart