1. 1.
    Aslında islam ve türkiye gibi gayrı islami bir sistemle yönetilen ve içinde müslümanların yaşadığı ülkelerdeki din anlayışına sorulan bir soruya ithafen açılmış başlıktır.

Demokrasi ve bunu ayakta tutan tek şey olan oy vermenin aslında ne anlama geldiğini islamı eğip bükmeden ortaya koyan bir soru bu. Demokrasi ve laikliği savunan ama aynı zamanda islamı da salata Haline getirmiş utanmaz belamlara yöneltilmiş bir soru.

Soru:

ben başıma bir yönetici seçerken oy veriyorum doğal olarak. Ama ben oy verirken o başıma gelecek yöneticinin ülkedeki bütün genel evleri işleteceğini yani fuhuş yaptıracağını, faizi işletecğini kumar oynatacağını, içki ürettirip sattıracağını seçmeden önce biliyorum. Hatta asker ve polisler ile bu genel evleri koruyacak bütün bu haramları ve fuhşun işletilmesini sağlayacak. Hatta bunları engellemek isteyeni bireysel özgürlüklere müdahale ediyorsun diyerek hapse atacak. Ve dinin hakim olmasını Kuran’ın Emirler’inin uygulanmasını engellemek adına anayasaya bağlılık yemini edip bunu yerine getirecek.
    Ben oy vermeden önce kurana ve sünnete göre açık küfür olan şeyleri yapan bir yönetici ve yönetimden yana olduğumu biliyor olacağım. Şimdi burda sadece cuma ve bayram namazı kılınıyor diye ayrıca bilançosunda faiz geliri olan diyanetin dini laikliğe göre anlatmak için gizleyen memurlarının arkasında cuma ve bayram kılınıyor diye darul islam olurmuyuz. imam ebu Hanife hazretleri, genelevlerin faizin kumarın içkinin devlet eliyle korunduğu bir yere darul islam dermi. Cuma ve bayram Amerika ingiltere de de kılınıyor. Hatta Endülüs’te de kılınıyor ve oralarda müslümanlar yaşıyor. Bizden bir farkı yok. içinde müslümanların yaşadığı ama kuranın hakim olmasının suç sayıldığı bütün fuhşiyatın işlenmesinin serbest, bunları yasaklamanın ise suç olduğu bir belde buralarda. Aynı Türkiye gibi.
    Bu şartlar altında böyle bir yerde oy versem kendime bu şartlar altında vekil seçsem Allah’ın hükümlerini yasak sayan bir sistemde sırf besmele çekiyor diye birini seçsem yinede vebalden kurtulabilirmiyim.
    Peyamberimiz sav gibi yapmamız gerkemezmi. Ona da teklif etmişlerdi darun nedveyi ama o başa biz geliriz yavaş yavaş düzletiriz demedi Allah da bunu yasaklamıştı. Şimdi bu sistemde diyanetin kuranı ve dini gizlemesi kurana göre ayrı bir küfür, hükümetin haramları helal yapması ayrı bir küfür, Kuran’ın hakim olmasını engelemesi zaten islama karşı düşmanlık olduğundan başlıbaşına bir küfür.
    Burda küfür sayılan şey sistemin kendisi değilmi. Mevcut yönetim yada partiler değiştiğinde sistem islami olmuyor. Kim gelirse gelsin bu açıkça küfür olan sistem hep orda duruyor ve ona göre idare ediliyor. Ben bunu biliyorum oy vermeden vekil seçmeden önce. Vekil de asıl gibi olduğundan Allah’ın yasalarına aykırı haramları helal yapan sistemde oyumuz nedeniyle şirke düşmezmiyiz. Allah’ın bize olan emri tıpkı peygamberimize olduğu gibi bedeli ne olursa olsun bu değil mi. Allah bize vatanınızın islama ancak böyle kavuşacağını söylemiyorum mu. Allah’ın emri bunlardan uzaklaşmak değilmidir. sorum bu teşekkürler.
    ... gaiptengelenadam