1. 1.
  Son dönemlerde oldukça ön plana çıkan su götürmez gerçekliktir. Tiyatroların kapatıldığı, televizyon ve internet ortamında sansürün üst düzeye çıkarıldığı, heykellerin yıkıldığı, sanat galerilerinin basılıp adam dövüldüğü, 4+4+4 gibi saçma bir eğitim sistemi getirilerek okulların imam hatiplere( ee daha fazla cami olacak ne de olsa) dönüştürüldüğü. Faşizan islam örgütlerine yakınlık göstergeleri. Rte'nin her fırsatta sanki cennetten mesaj getiriyormuşçasına halka her şeyin daha iyiye gideceğini Allah yoluyla, adıyla söylemesi, Mustafa Kemal atatürk ve atatürkçü düşünce yapısında olan insanların içten içe yavaşça çökertilmesi ve yıldırma politikaları, insanların allah ve din ile korkutularak önce bastırılması ve daha sonra kışkırtılması vs. vs. vs.......

  ideolojilerde belli bir amaç ve gaye vardır, lakin Üzeri yalanlarla kaplı bir türkiye yaratmaya çalışmak nasıl bir ideolojidir ki insanlar buna körü körüne yönelmektedir. Cehalet = inanç = sömürü = AKP = [ABD].
  2 ... pureink
 2. 2.
  (bkz: ramazan davulu islamın en güzide ibadetidir)
  ... sessizdeydi duymamisim
 3. 3.
  bucada okula din kültür dersine imamın girmesiyle somutlaşmış olay.öğretmen falan değil lan bildiğin imam.
  2 ... vigilante8
 4. 4.
  yobaz insanların da söz sahibi olması ile iyice geriye doğru gittiğimizdir.

  bir libya, bir suriye, bir iran olma yolunda olduğumuzun resmidir.
  2 ... gayim ama para bende
 5. 5.
  Mustafa Kemal'in bu ülkenin lideri kabul edilmesini zamanla doğru orantıda absürdleştiren durumdur. Mustafa Kemal'i dindar göstermek de bir yere kadar. Bu milletin layığı budur zaten. Hak etmiyorlar.
  ... prometheus x
 6. 6.
  tabi sadece islami kesime yığmak yanlış olur. namazına giden , ramazanda oruç tutan adama laf söylen adam yobazın allahıdır kanımca.
  ... daktilo
 7. 7.
  akılcılıktan sapılarak ortadoğu ülkelerinin içinde debelendiği cehalet, açlık, yoksulluk, ve ülkenin yabancı güçlerin oyuncağı haline gelerek batağa sürüklenmesine yol açan sosyal sorundur.
  2 ... zarbut
 8. 8.
  (bkz: günaydın)
  ... yalniz1opera
 9. 9.
  Günümüzde dünya üzerinde dini islam olup gelişebilmiş tek bir ülke yok. Türkiye bir istisna gibi gözükse de nedeni çok açık (m.k.atatürk). Fakat şu anki iktidar bu nedeni de ortadan kaldırmak üzere.
  1,5- 2 milyar nüfusa sahip bu müslüman halkların tamamı akılsız olamaz elbette. Tek ortak noktaları aynı dinden olmaları.
  bu acınacak durumda olan kişilerin günün birinde bu korkunç karanlıktan kurtulabileceğini hiç zannetmiyorum. Bunun en büyük nedeni islamiyetin batı tarafından desteklenmesi. Dünyada islam nüfusunun karanlıkta kalmasının ne kadar işlerine geldiği gün gibi ortada.
  2 -2 ... pureink
 10. 10.
  bu zamana kadar kemalist kurallarla yönetilen ülkenin bir adım ileri gitmemiş olmasını görmezden gelen jakoben laik söylemi.bugüne kadar türkiye uçuyordu da müslümanlığın etkisi arttı diye durdu demi? islam ülkelerinin neden gelişmediğini sizin gibi hazımsız olan ve islam düşmanı olan ülkelerin sömürü faaliyetleri olduğunu anlamamak için gerçekten de din düşmanı olmak gerekiyor. yobaz, irtica, mürteci,gerici vs. gibi kavramlarda artık kabak tadı veriyor. samimiyeti de yok gerçekliği de. hiç bir anlam ifade etmiyor. tipik papağan kavramları bunlar.
  -1 ... sairceketlicocuk