1. 1.
  bir Washington post haberi.

  ABD nin dayatma ve tehditlerine rağmen Türkiye nin Rusya dan satın aldığı S-400 hava savunma sisteminin ilk parçalarının bugün Ankara ya getirilmesi başta ABD de büyük yankı buldu. CNN nin Moskova muhabiri Chance, Türkiye'nin Amerika'nın uyarılarını dinlemeyerek bu adımı attığını belirtirken, Washington Post gazetesi de, “Bu açık bir meydan okumadır” dedi.

  https://www.timeturk.com/...ps%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  burada tespitleri doğru yaplım, bu gerçekleşen bir meydan mı okuma mıdır yoksa bu alımı yapmaya mecbur mu bırakılmıştır?
  ... gogocu
 2. 2.
  meydan okumadan ziyade bir ihtiyaç gibi durmaktadır. hükümetin ne kadar dik durabileceğini göreceğiz ilerleyen zamanlarda işin bu kısmı ayrı. şimdi her zamanki gibi erkenden yandaş medyadan zafer türküleri okutuyorlar ama yarın bir gün papaz olayı, mavi marmara olayı, rus uçağı olayı gibi şeyler başta olmak üzere onlarca örnekte olduğu gibi geri adım atmazlar inşallah.

  savunma sistemimiz hep amerikan yapımı füzeler, uçaklar, silahlar üzerine kurulu. amerika kendisine zarar verebilecek şeyleri bize vermez. adamların politikası böyle. orta doğuda en büyük tehdit abd-israil ortaklığı. araplar kandırılmaya müsaitler abd-ingiltere vs tuttss dese direkt bize düşman olurlar. o yüzden abd yapımı olmayan savunma sistemlerine de ihtiyaç var bu çok bariz. bu sebeple eğer bu s 400 ler bizimde düşündüğümüz gibi bir gereklilik ise hükümetin arkasında durmak hepimizin görevi. ancak tek şart o savunma sistemini alıp turşusunu kurmasınlar abd baskılarından tırsıp. o füzelerin parası her zamanki gibi vatandaşın cebinden çıktı israfa dönüştürülmesin bu sefer..
  8 ... mel mel bakan gibson