bugün

sarı saçlı mavi gözlü'nün samsun'a 1919'da çıkması ve birinci dünya savaşının zaten 1917'de bitmiş olmasıyla vaki olan durumsal.
müttefikler mondros mütarekesini delil göstererek, ordusunu dağıttıkları osmallı'dan toprak koparmaya çalıştılar. anadolu halkları da rize ve izmir hariç olmak üzere düşmana olabildiğince direndi, fransızları urfa-antep dolaylarında durdurdular. yunanlarla da osmallı'nın tc hükümetiyle savaşmaları için bakıp beslediği çerkes ethem vs gibi eşkiyalar savaştı. fransızlar tc ile aralarını düzeltmek için ankara antlaşmasını imzalayıp, silahlarını da kendilerine bırakınca, italyanlar da kendilerine bırakılması vaat edilen toprakları yunanların almasına kızıp silahlarını bırakınca, şöbyetler de ingiliz ve fransızların oyunlarına çomak sokmak için tc'ye silah gönderince anadolu'daki tc meclisi ordu sahibi olmuş oldu. 1922'de ingilizlerle savaş gemisinde antlaşma imzalandı, doğu trakya ve istanbul tc'ye terk edildi, haliyle türkiye, doğal olarak atatürk ve şürekası, fransızlarla ve ingilizlerle yaptıkları antlaşmalarla, türk bağımsızlık savaşında minimal bir bir katkıya sahip olmalarına rağmen, sanki bütün savaşı kendileri yapmış gibi itibara sahip oldular.
(bkz: siker misin geceye mi bırakırsın)
paşam bunların atalarına nasıl koyduysa hala sindirememişler içlerine hainler.
evet hakikaten savaşmamışlardır. şöyle oldu:

1. dünya savaşı sonunda ingilizler, fransızlar, italyanlar, kıyısından yunanlılar anadolu'yu işgal etti. "işgall" dedikleri gibi türk dedelerimiz hepsi birden sınırdan atlayıp sürüler halinde yunanistan'a tüydü. zaten bu işgal dönemin yunan cumhurbaşkanı hayırsever yorgo'ya mâlum olduğu için 3-5 yıl önce sınırdaki mayınları temizletmişti.

dönemin yunan cumhurbaşkanı hayırsever yorgo, yunanistan'dayken türk dedelerimize çok destek oldu. yunanistan'a hicret eden her türk'ü yunan vergilerinden maaşa bağladı. yunan hastaneleri, üniversiteleri, okulları, nüfus idareleri hep bizim dedelere çalışıyordu. sonra sonra ingilizler, fransızlar, italyanlar, yunanlılar sıkılıp kendi kendilerine anadolu'dan çekildiler.

dönemin yunan cumhurbaşkanı hayırsever yorgo, "öyle türkleri kuru kuru geri göndermek bize yakışmaz" dedi. yunanlıların vergileriyle anadolu'da milyon tane evler fabrikalar yaptı. türk dedelerimizden canları isteyenler de "çok güzel olmuş yorgo'cum, hadi müsaade" deyip döndüler.
canim cok trolluk yapmak, ana avrat kufur yemek falan istiyor.
Nasil bir kansizlik yapayim ki millet delirsin, bende gulerim biraz..
Heh buldum !
Once ataturke biraz satasayim, sonrada turkiye turk istiklal savasinda savasmamistir diyeyim, delirir simdi bunlar !
.
Tebrik ediyorum, o.c lugunda bir level atladiniz!

Not : o.c kisaltmasinin "osmanli cocugu" olmasida ihtimaller arasinda.
küfür etmiyeceğim.
çünkü;
küfür ettiğim her şerefsiz kendini terliksi hayvan sanıyor ve terliksiler inciniyor.

not: soysuz her dem soysuzdur.
Soysuz=piç
(bkz: yeni resmi tarih is loading)
Türkiye Cumhuriyeti 29 Ekim 1923 de kurulmuştur kurtuluş savaşı 11 Ekim 1922 de bitmiştir. dolayısıyla Türkiye türk istiklal savaşında savaşmamıştır dese güzel trolmüş derim anlarım. ama burada yapılan tamamen boş bir konuşma.
Kronolojik olarak: evet
ifade olarak: gerekli küfürleri etmiş zaten diğer yazarlar.
Şu beyni kuşa taksan ters uçar.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.