1. 24.
  Bu kadar kürdün ve tabii suriyelinin olduğu yer elbette suriye gibi olacaktır.
  ... dorandoran
 2. 23.
  bizim durumumuz suriye den farklı olur, çünkü türkü ölümle korkutamaz terbiye edemezsin.
  dolayısıyla burası köpeksiz köy değil, adamı oyarlar.
  3 ... mecburi istikamet
 3. 22.
  Oyun kurucular işlerini bitirdiğinde , sadece suriye gibi değil ırak ve libya gibi en az üçe bölünmüş olacağız.
  ... typhoon17
 4. 21.
  bir ara dinciler gruplar halinde tekbirler getirerek sağ sola saldırmışlardı,
  potansiyel var evet. yine dinciler yine dinciler. dinin olduğu yerde mantık ve huzur olmaz, kuranda geçen tek bir inanmayan kalmayana kadar insan öldürün saçmalıklarını ne zaman uygulamaya başlayacakları bilinmez. sahipleri 'cihada' çağırdığı an başlayacak savaş, lanet dinciler, sizin için mezbaha istiyorum.
  3 -2 ... tapmadiyentanri
 5. 20.
  bilen varsa spoiler vermesin ben yavaş yavaş izlemeyi seviyorum.
  4 ... kedilerinbabasi
 6. 19.
  mümkündür. zaten o yoldayız. fakat şöyle bir gerçeği de ele almak gerekir ki, cehaletin ve savaşın bu denli ilerlemesine avrupa vatandaşı insanlar izin vermek isterler mi? belkide isterler. alırız malı mülkü dayanırız kapılarına.

  bu, dayatılan hegemonya ve ahlak yapısı ile alakalıdır ey sözlük. zenginler her zaman fakirleri kontrol ederler, fakiri kendi faydasına çalıştıramadıklarında aralarında karışıklık çıkartıp tekrar denerler. fakirler kendilerini uçurumun kenarında sanırlar çünkü onlar fakirler, zenginler bu durumun sadece parasızlık olduğunu da bilirler çünkü onlar zenginler.

  yapay dünyalarda, yapay dini inançlarla, yapay düşmanlarla, yapay mutluluklarla yaşıyoruz. Biz fakirlerin hayatını zenginler dekore ediyor. moda anlayışımızı bile zenginler belirliyor. yıllar önce, fazla üretim kumaşların renkleri ile moda dalgalarında kullanılan kıyafetlerin renkleri arasında bir bağlantı kuran makaleler okumuştum.

  işin şu kısmı var ki, üretilen bir şey satmak zorundadır. silah üretiyorsan, bunu satmak zorundasın. tıbbi malzeme üretiyorsan, bunu satmak zorundasın. ilaç üretiyorsan, bunu satmak zorundasın. bunun için de bir pazar lazımdır. tüm bu malları satacak bir pazar olarak savaş içinde bir kaç ülkeden daha kıyağı var mıdır?

  sınıf savaşları çabuk biter, çünkü sınıf mevzusu ömürlük değildir nihayetinde ve çözüm basittir. siyasi kavgalar çabuk biter, çünkü siyaset, sınıftan daha kolay değişebilir bir kimlik sunar size. uğruna insanların ölmek isteyebileceği bir şey lazım!

  Din? olrayt.

  pazarları... pardon savaşları din temeline oturtursan, binlerce yıllık düşmanlıklar hortlar. her açıdan birbirinin aynı yaşayış tarzına sahip iki komşu bile, dedelerinin dedesinin dinlerinin farklı olması munasebetiyle kolayca kavgaya tutuşur.

  Formül basit,

  üret-pazar yarat-sat-üret-pazarı canlı tut-sat-üret...

  Bütün bunlar olurken, sanat tarihi okuyan bir öğrencinin hliberal görüşleri veya yalova'da yaşayan bir köylünün muhafazakar görüşleri hiç bir sikim ifade etmez. pardon hiç bir sikimi değiştirmez. anca oy kullanılır, sonrasında siktir çekilir.
  1 ... vade retro satana
 7. 18.
  Kuşkusuz suriye gibi olmayacaktır. Bir bildiğim var ki konuşuyorum.
  3 -1 ... secretgirl
 8. 17.
  Suriye, iran, mısır, Lübnan gibi olmak üzere. Başta hep uzun olursa olur yani.

  Teogu kaldırmasının sebebi elbette imam hatipleri doldurmaktı. Peki neden? Kendi organik, imanlı(!), saygılı(!) neslini oluşturmak ve fetöden attığı yerleri bunlarla doldurmak. En amiyane tabirle bunları dolgu malzemesi yapmak. Elbette birinci sınıf bir imam hatiplinin onun istediği kıvama gelmesi ne kadar sürer tartışılır. Yaklaşık 10 yıl kadar sürer zannımca.

  imam hatipler bir zamanlar saadet partisine yaramıştı. Bunun tehlikesi anlaşılınca imam hatiplerin etkisi azaltılmıştı. Şimdi güç uzun'un elinde ve buna da ihtiyacı var. Cemaate, tarikatlara bağlanmak ve risk almak istemiyor. Eleman ihtiyacını kendi içinde halledecek. Bu yüzden her yere mantar gibi biten imam hatip açılıyor. Bu yüzden teog kaldırıldı.

  Parti hic bi tarikat ve cemaat e guvenmiyor.. Zaptetmek zor olduğundan o yuzden hatiplileri dolduruyor. Tamamen itaat sorgulama yok.. robot asker.

  Teog, lys, YGS, KPSS*. Tum her şey tek bir şey için. Kendi kadrolarını, sistemlerini kıyamete kadar kurmak.

  Örneğin mısır, suriye, iran, arabistan.

  Bu ülkelerde yönetim belli bir zumrededir. Haricen kimse yönetime katılamaz, muhtar bile olamaz. Sınav yok. Kimse bir yerlere girmeye çalışmaz çünkü bilir ki giremez.

  Mısırda bu sistem 55 yıl sürdü başarıyla.
  Suriye'de hafız esad, oğlu esad, dedesi esad. 60 yıl.
  irakta saddamla bitti.
  iran'da humeyni ile devam ediyor.
  Arabistan'da krallık ve prenslik zaten 70 yıldır.

  Bizimkinin işi zor. Bu ülkelerde halk koyundu bizde keçi. inat ederler ama eninde sonunda güdülürler. Çünkü kendinden öncekiler gibi bunu tek seferde yapıp dikkatleri üzerinde çekmiyor.

  Menderes ve erbakan bir anda yapmak istedi bunu.
  Sonra bitirildiler. Bu ise zamana yayiyor bunu.
  Bu tum anlattigim seylerin gunumuzde ki ismi siyasal islam.

  Egemenligin dine dayandirildigi.
  Yonetimin belli bi zumrede oldugu
  Laiklik ve milliyetciligin olmadigi.
  Sinif farkliliklarinin daha keskin oldugu sistem..
  Turkiyede bunu ilk erbakan denedi

  98 darbesi oldu..
  Sonra durdu bi sure.. gucu eline alana kadar beklediler .su an ellerinds bu fikre en cok karsi cikan iki kisiden biri artik yok piyasada.
  Biri cemaat, diğeri laik ulusalcı kemalist kesim.
  Biri 15 temmuz ile bitti diğeri ile mücadele devam ediyor.

  Yapılan her köklü değişikliğin altında uzun'un ileriye dönük planlarının kaldırım taşları yatıyor.
  Kitaplardan laiklik demokrasi ataturk evrim vs konularinin cikarilmasi
  Mantar gibi imamhatip acilmadi
  Cemaat ve tarikatlarla yapilan anlasmalar
  Vs vs vssvss

  Halk bunu anladığında çoktan iran gibi olcaz.
  1 -1 ... filmler ve filimler
 9. 16.
  Amerika ırak'a girdiği gün çizildi türkiyenin kaderi. hoş belki de daha öncesinden de bellidir, büyük babanın işlerine bizim aklımız ermez. türkiye'de o tarihten itibaren başa piyon geldi, piyon gitti. bir tek ecevit bozdu ezberi. vatansever yönetici vesselam, kanına dokundu piyon olmak. ilk taşı o attı amerikaya. bu yolun gidişi belli arkadaşlar. 100. yılını heyecanla hevesle bekleyen kulüpler gibi olmayı çok isterdim ama 100. yıla kan ile girecek gibiyiz. suriyelilere sahip çıkan biz, yarın bir gün koskoca dünyada yalnız kalacağız. ortadoğunun kaderi kan ile yazılmış zaten türkiye'ye de ulaşmaması mümkün değil, önemli olan kardeşlik dostluk için yalnız kalacağımız günleri beklememek.
  3 ... kozmen
 10. 15.
  Emperyalistler bir ülkeden kendi rızaları ile çıkarken o ülkeni yönetimine azınlıkları bırakır ki ilerleyen yıllarda birbirlerini siksinler.

  Ruanda da yaşanan budur mesela. (bkz: ruanda soykırımı)

  Irak ve suriyede de bu yaşandı/yaşanıyor.

  Ruanda'da etnik olarak ırak ve suriyede mezhep olarak azınlıklar iktidardaydı.

  Türkiye'de boyle birşey yok. Olası bir etnik veya mezhepsel kalkişmada ülkenin asli unsuru asilerin kafasıni ezmekte zorlanmayacaktır.
  2 ... gaspirali