1. 1.
  türkiye ekonomisi son 24 yılda, yani 1997'den bu yana dünya ekonomileri arasında 16. sıradan 20. sıraya geriledi. Yani tam 4 sıra geriledi. Bu gidişle G-20 ülkeleri arasında yer alamayacağız.

  https://www.milliyet.com....6-buyuk-ekonomisi-5341628

  https://en.wikipedia.org/...ountries_by_GDP_(nominal)

  Akp medyasının işi gücü vatandaşı kandırmak. Akp gelir yükseldi ekonomimiz iyileşti diye halkı kandırıyor. Oysa ki Türkiye ekonomisindeki gelişmenin sebebi dünyadaki bütün geri kalmış ülkelerin birlikte gelişmesi. Türkiye diğer ülkelerin gerisinde kaldı.

  Enfal Suresi, 62. ayet şöyle diyor: Onlar, seni aldatmak isterlerse, şüphesiz Allah sana yeter. O, seni yardımıyla ve mü'minlerle destekledi.

  Sözlükte o kadar akp'li var. Bir tanesi mesaj atsın, kolaysa akp'yi savunsun.

  düzenleme: verdiğim ilk linkteki gsmh sgp verisiymiş. yanlış okumuşum. hatırladığım kadarıyla doksanlarda nominal gsmh verisine göre 17. en büyük ekonomiydik. onun linkini araştıracağım.
  3 -3 ... sonunda
 2. 2.
  g-20 dernek benzeri bir oluşumdur. sıralama ile oluşturulmaz.
  3 ... masklavi
 3. 3.
  bok attıkları evren döneminde bile dünyanın en büyük 14. ekonomisiydik.

  bunların iyi ekonomiden anladıkları "50 sene önce evimizde televizyon, çamaşır makinesi yoktu, şimdi var demek ki her şey süper" seviyesinde olduğu için maalesef hiçbir şekilde durumu izah edemiyoruz.

  gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler bütünüyle zenginleşirken biz diğerlerine nazaran daha yavaş ilerledik. bu onların harika politikalar yürütmesinden dolayı değil, bizim beceriksizliğimiz yüzünden oldu.

  yıllardır bok attıkları, cumhuriyet tarihinin en buhranlı ekonomik krizlerinden biri olan 2001 krizi döneminde bile dünyanın en büyük 21. ekonomisiydik. o dönemin bile gerisine düştük.
  3 -2 ... kinamiyo takao
 4. 4.
  Hahahahahaha cahil chpli geri zekalilarin SGP-GSMH ile normal GSMH arasindaki farki bilmeyerek ortaya attiklari sikimsonik laf.

  akpli degilim, cehalet-p‘li hic degilim.

  Türkiye 2020 senesinde sgp-gsmh siralamasinda dünya genelinde 13. sirada. (Alim gücü)

  Normal gsmh‘da 20. sirada.

  Chp‘li arkadas 98 senenin sgp siralamasiyla 2020 senenin gsmh siralamasini karsilastirip, burda algi yapiyor.
  Tamamiyle cehalet kokuyor bu zat. Art niyet yok. Tamamiyle cahillik.

  Böyle salak muhalefet varken, böyle iktidari pek de sey etmemek gerek.
  1 -1 ... game of thrones taki kerhaneci
 5. 5.
  bir aklı evvel

  hahahahahaha cahil chpli geri zekalilarin sgp-gsmh ile normal gsmh arasindaki farki bilmeyerek ortaya attiklari sikimsonik laf.

  demiş. satın alma gücü paritesi çok da önemli değil. ülkedeki fiyatların çok yüksek olmadığı anlamına geliyor. bir norveçli her yıl dünyanın farklı bir ülkesine tatile gidiyor, çünkü parası değerli. bir türk her yıl yurt dışına gidemiyor. çünkü satın alma gücü paritesinin bir önemi yok. vatandaş telefon alamıyor çünkü telefon euroyla satılıyor. uludağ'ın aklı evvelleri de sgp reklamı yapıyor.
  -2 ... sonunda
 6. 6.
  Saçma başlıktır.

  98 senesinin “satınalma gücü paritesiyle gayri safi milli hasılasını” , 2020 senesinin gsmh ile kıyaslanmaz. Kıyas yapılacaksa, aynı kategorileri kıyaslayın.

  ikisi farklı !
  türkiye 2020 yılında ilk kategori de 13. sırada. 98 senesinde ise 17. sıradaydı.

  aynı türkiye 98 yılında normal gsmh’de 22. sıradayken,
  2020 senesinde 20. sırada.
  1 -1 ... game of thrones taki kerhaneci
 7. 7.
  yanlış açılmış başlıktır.

  ancak türkiye'nin gerilemesi konusunda doğrudur.
  2013 yılında yaklaşık 900.000 mil abd doları iken şuan 650.000 milyar abd doları civarındadır ve neredeyse iran ile aynı konuma gelmiştir.

  --spoiler--

  4-5 sene önce en büyük 16. ekonomik güç ( gsyh ) olan devletin 2021 yılında ilk 20 ekonomiden çıkma ihtimali bile var. * *

  --spoiler--
  -1 ... teksin34