1. 1.
  Oğlancılık, kadın ve çocuklara tecavüz, kadını yakma kesme, hayvanların öldürülmesi, işkenceye uğraması, hırsızlık, soysuzluk gibi başka hiçbir dünya ülkesinde bu kadar yoğunu görülmeyen bir ülke olan Türkiye'nin, pompei'den bir farkının olmaması, hatta kısa mesafede onları rahatça geçebilecek kondisyonda olması durumudur.

  Kimsenin dini inancı beni bağlamaz, pompei'yi mensubu olduğun dinin doktrinleriyle açıklayıp, ensest ilişki çok fazla olduğu için yok edildi diyebilir, ya da tamamen bilimsel yaklaşıp, büyük bir yanardağ eteğinde kurulmuş şehrin kaçınılmaz sonuydu diyebilirsin.
  Velev ki ilkini esas alalım.
  Yarın milyonlarca km öteden gelen bir gök taşı, koca dünyada gelir de bizim tepemize çakılırsa zerre şaşırmam.
  Ha inşallah bize dokunmaz da yukarıdaki bokları yiyenlerin tepesine düşer de, ortalık pislikten temizlenir ama öyle olmaz tabi arada düzgün yaşayanlar da yanar.
  Bu memleket camide kadınla basılan, kız kardeşini siken imam gördü.
  Bu memleket daha 2 gün önce küçük kıza tecavüz edip canlı canlı gömen aileye tanık oldu.
  Bak bu ve sayamadığım yüzlerce olayı, git Zimbabwe'ye, oradan Venezuela'ya, oradan kanada, avustralya, Tunus, Fas, japonya, göremezsin hiç bir yerde.
  Bu içi pislik, bok dolu insanların dini kullanıp yaptığı hareketler, diğerlerinin de bunlar bizden nasılsa deyip onları kayırması, per tüm geri kalan gerzeklerin de, dindar bunlar deyip sahip çıkması, başka yerde yok, olamaz da.
  1 ... soylergecer
 2. 2.
  (bkz: la pompa il pompino le pompier)
  ... babacarlos