1. 103.
  öyle radikal kararları, höt zöt yaptiktan sonra, bi telefonla rahibi evine panikle gönderen tipler veremez. onlar da öyle bi kapasite olmadığını, artık herkes biliyo.

  birlik olaylarına girilir, çıkılır, bunlar olur, ama bunun için ismet inönü gibi siyasetçilere gerek var, bi yandan "eyy amerika" denince "reyiz ortalığı kavuruyo, rahip bizde" diyip, iki gün sonra "reyiz sıkı pazarlıklardan sonra rahibi gönderdi" şeklinde haber yapan bir medya, insan kalabalığı ile yapamazsın.

  ama o işi mesela almanya istese yapabilir. endüstrisi var, airbus´ın yüzde 80´inini, eurofighter´ın yüzde 100´ünü kendi yapıyo...ama neden çıkmıyo nato´dan ? bunu herkesin kendisine sorması lazım.

  sen samanı felan ithal ediyosun. fazla galeyana gelmemek lazım.
  2 -1 ... paganviodio
 2. 104.
  Salaklık demek bile az gelir.
  Çünkü: insan aklı bile bu kadar salak olmaya fırsat vermez, mümkün olmayan durumdur.

  Uzun uzun anlatmaya gerek yok ama "dostlarını kendine yakın tut. Düşmanını daha yakın tut" diyen lao tzu sözünü hatırla.
  ... thebiggraywolf
 3. 105.
  Nasıl ki Ermenistan bizim ortaasya ile kara bağlantımızı kesen bir tampon ülke ise

  Türkiye'de Rusların sıcak denizlere inmesine engel olmaya yönelik bir tampon ülkedir biz vazgeçsek NATO vazgeçmez bizden.

  Pearson, Türkiye’de birkaç yıl içinde yeni bir NATO komuta merkezi oluşturacağını belirterek, “Bu nedenle Türkiye’nin NATO’dan ayrılması gibi bir olasılığı mümkün görmüyorum”

  Economist,"bir ülkenin NATO üyeliğinin askıya alınması ya da ititfaktan ihraç edilmesine yönelik bir mekanizma olmadığını kaydediyor ve ekliyor:

  "Zaten böyle bir mekanizma olsa da, Türkiye'nin jeopolitik önemi her zamankinden fazla."
  ... isminiunutanadam