1. 1.
  Dün başbakan Erdoğan'ın NTV'ye verdiği demeçte "sabrımız kalmadı" diyerek öncelikli olasılıklar parantezine aldığı durumdur. Mit'in kuruluş yıldönümü resepsiyonunda da sıklıkla dillendirilip, kulis çabası olmaktan bir adım öteye geçmiştir. Rte böyle bir atağa kalkışır mı peki? bunu yaklaşan seçimler öznesinde inceleyen bazı kritikerler "mümkün" olarak değerlendirmektedir. (bkz: ayşe nin kızı da tatile çıkar mı)
  4 -1 ... ölüler kitabı
 2. 2.
  secimlerden once son koz olarakta ise yarayabilecek olası durumdur. aslında gec bile kalınmıstır...
  1 ... darkerway
 3. 3.
  (bkz: sabah girer öğlen çıkarız)
  2 -1 ... ismini vermek istemeyen yazar
 4. 4.
  tamamıyla geç kalınmış ve artık inandırıcılığını yitirmiş durumdur. soyle dusunelim, mahallenizde bir kabadayı oturuyor, sizden hem iri, hem güçlü hem de yaşça büyük. durmadan size tehditler savuruyor fakat ne kadar bağırırsa bağırsın, hiç bir hamle yapmıyor. doğal olarak bir süre sonra bu arkadaşı ciddiye almazsınız. biz de ülke olarak böyle yaptık durmadan sunu yaparız , burdan gireriz diye tehdit ettik ama hiç bir şey yapmadık. simdi karşı taraf askerlerini eğitti, silahlarını tamamladı ve biz harekat yapıcağız. burdan yetkililere sesleniyorum: biraz geç kalmadık mı....
  1 ... vaylo
 5. 5.
  ne kimsenin bir karış toprağında gözümüz vardır ne de kimseye verecek bir karış toprağımız, deniliyordu hani?!!
  2 ... steril mikrop
 6. 6.
  akp'nin görüşleri doğrultusunda "dostlar alışverişte görsün" uygulamasıdır. zira bu hükümette bu kararı alacak yürek yoktur, ne de olsa karar alma mercileri kendileri değil.
  4 -1 ... gothic evil
 7. 7.
  eğer tayyip "sabrımız kalmadı" demişse bilinmelidir ki "corc buş" cumhurbaşkanlığı için tayyipe destek vermiyordur. ayrıca eğer tayyip kuzey ırak a girmek için emir versin ben çıkarım kızılaya gelene geçene.. ya hadi neyse.
  7 ... hebeley
 8. 8.
  amerika nın damsız sokmadığı için gerçekleşmesi zor eylemdir. seçim yaklaştığında ufak çapta bir gelişim göstereceğini düşünmekteyim. biraz düşünürsek, kuzey ırak a girmemiz sadece pkk değil, barzani ve talabani birliklerinin hepsi ile savaşacağımız anlamına gelmektedir. arkasına abd yi alan kürtlerle savaşa girme ihtimalimiz ne kadar düşük ise kuzey ırak ın hepsine girmemiz de o kadar düşük bir ihtimaldir. ha sözüm yanlış anlaşılmasın, barzani ve talabani den korktuğumuz yoktur, savaş kararını alacak hükümetimiz abd nin etkisi altında olduğu müddetçe gerçekleşmeyecektir bu olay. ama ağzımıza bal çalmak amacıyla birkaç dağa operasyon yapmamıza da bir şey demezler herhalde. askerimiz boş dağları bombalarken halka da terörizmin kökünü kazıyoruz diyerek uyutacaklar.

  ayrıca eğer gerçekleşirse kızılay da hebeley i bekleyeceğim olaydır.*
  2 -2 ... fewzi1907
 9. 7.
  (bkz: gecti bor un pazari sur essegi nigde ye)
  -1 ... cappucino
 10. 8.
  geç kalınmış olay, misak-ı milli yalan oldu.
  1 -1 ... kirmizi baslikli istasyon sefi