1. 1.
  türkiye gerçeği'dir.Elbette değişecek bir gerçek bu, örneklersek;

  yıl 1973 yer çubuk barajı yakınları pkk'nın ilk çekirdek kadrosu oluşturur ve kürtlere oynanmaya başlanır, yıl 1999'ların sonu birden Türkiye'de mantar gibi kuvva-i milliye dernekleri çıkar sıra artık türkler'dedir birazda, onlara oynamak gerekli değil mi? eskiden doğuda bir asker öldüğünde örgüt vurdu denilirdi. orda bir pkk' lı ölse devlet vurdu denilirdi. Şimdilerde ise kürtler öldürdü, türkler öldürdü olayına dönüşmüştür devam etmek gerek siyasette bilirsiniz hiç bir beklenti 2-3 yıl için değil, stratejik hedefler en az 10 yıllık süreyi hedefler bir taraf kurtçeye tahammül etmez diğer taraf demokrasi adına kürt milliyetçiliği yapar, devam edelim yakında yugoslavya'ya döneriz 1000 yıldan fazla ayrı gayrısı olmayan asli unsur olan türkler ve kürtler birbirine girer bu işte biter.

  19 y.y ingiliz politikası osmanlıyı korumaya yöneliktir. kuzeydeki rus tehlikesi ingiltereyi sömürgelerine giden yolu tehdit etmemesi için osmanlıyı ayakta tutmaya rusya'yı ise orta asya, uzakdoğuya yönlendirme politikasıdır. dikkat edersek ruslar bu donemde orta asya'yı işgal ederler.

  20.y.y ingiliz politikası ise osmanlıyı yıkmaya yoneliktir. ingilizlerin Mısır'ı işgali ile sömürgelere giden yol güven altına laınmış ruslar eski güçlerini yitirmiş almanya'ya yakınlaşan osmanlı impr. tehlikeli olmaya başlamıştır.

  gelelim amerika'nın politikasına, 1948 berlin bunalımı ile soğuk savaş gerçek anlamı ile başlar o dönemde truman doktrini ile türkiye batı cephesinde yer alır önemli bir ülkedir Türkiye, yükselen komünist ve rus tehlikesine karşı cephe ülkesi ve batı çıkarları için özellikle ortadoğu ve afrika için sıçrama tahtasıdır. o dönemde birleşik bütünsel bir türkiye batı ve özellikle USA için önemlidir. ne Kürt meselesi ne patrikhane ne azınlık sorunları hatta ermeni meselesi bile konuşulmaz.( ilginçtir ermeni sorunuda 1878 berlin antlaşması ile çıkar millet-i sadıka dediğimiz ermeniler)

  yıl 9 kasım 1989, Berlin Duvarı yıkılır, komunizm veya komunist denilen sistem reel anlamı ile gücünü yitirmiştir, artık amerikanın politikası, 20 y. y. ingiliz politikasına benzer nitelikler taşır.

  Türkiye gibi anti-emperyalist refleks taşıyan ve USA tarafından haydut devlet kabul edilen devletlerin yaşamasına gerek yoktur, küresel sermaye için ufak parçalara ayrılması gerekir. Birden kürt sorunu, ermeni soykırımı, etnik niteliklerimiz üzerine dergiler kitaplar araştırmalar( örneğin; van kedisinin adı bir alman araştırma vakfı tarafından kürt kedisi olarak adlandırılıp türk devletinin kürt kedilerini öldürdüğünü söylemektedir internete girip görebilirsiniz, ya da Claudio Roth gibi BND mensupları ermeni soykırımından, nükleer enerjiye karşı türkiye'de açıklamalar yapıp Türkiye'yi suçlarlar ama bunlar kendi ülkelerindeki nükleer enerjiye karşı çıkmaz, Irak'ta Amerika'nın işlediği savaş suçlarını görmezler.)ortaya çıkar bunuda size demokrasi diye yedirirler. avrupa'da kökenli bu kuruluşlar nedense kendi ülkelerinde bu tip araştırmalara izin vermezler bu konuda Banu avar'ı bir araştırın isterseniz.

  bu ülkede ana ya da baba kökeni kürt vb.. olan bir çok insan vardır elbette bu devlet kürt meselesinde (mesele demek bile hata benim bir parçam olan bir varlığa bu ifadeyi kullandığım için üzülüyorum)hata yapmıştır ama çözümü biz kendimiz üretmeliyiz Avrupa' dan şundan bundan destek alarak değil bu konuda da makyevel'i bir okuyun. ey pkk destekçisi arkadaşlar o silahların nerden geldiğini irlanda cumhuriyet ordusu yada eta veya breton kurtuluş ordusu( breton kurtuluş ordusu nedir demeyin bir fransa'yı inceleyin, Korsika özgürlük hareketinin neden Avrupa gazetelerinde yer alamadığını ve bu örgüt üyelerinin deyim yerindeyse fare gibi nasıl kovalandığını bir araştırsınlar, milliyetçi arkadaşlara gelince, milliyetçi denilen insan ülkesini emperyalizme karşı en iyi savunan ülkesinin gelişmesi için kendini geliştiren, kendi ülkesindeki insanlar için sosyal ve ekonomik şartları eşit hale getirmeye çalışan kimseler olması gerekirken beyni iğdiş edilmiş fikirden çok papağana donmüş sadce biçimsel niteliğe sahip bir varlık haline nasıl gelmişler bunu düşünsünler( bu konuda cemil meriç, erol güngör, necip fazıl'ı tekrar okusunlar)

  sol tandansa sahip arkadaşlar hiç merak etmiyorlar mı özellikle 1970 ve 80 arası normalde bir tarım ülkesi olan işçi ve köylü nüfus yoğunluğu fazla olan bu ülkede acaba neden devrim yapamamışlar bulabilirlerse bir prizma operasyonunu araştırsınlar. 13 eylül'de nasıl silahların kesildiği, olaylar sonucu resmi olarak 5400 (geneli eğitimli ve gençtir )insanın nasıl öldüğünü bir araştırsınlar bu sadece 12 Eylül faşizmi ile açıklanamaz.

  islamcı arkadaşlara gelince maide suresini bir okusunlar o zaman acaba Fethullah Hoca'ya nasıl bakarlardı, allah katında din islamdır diyen kuran'ı dilalog vb.. safsatalarla protestan ve ne idüğü belirsiz bir yapıya çevirmeye çalışan kişileri daha iyi belki tahlil ederler, fellik fellik (tabiki görünürde usame bin ladin'i arayan namaz kılanları fişleyen amerikan iç istihbaratı,(fbı)) türkiye'den gelen misafirleri için ödüller bile verir,laikler hala fethullah'a saldırsın amerikalılar herhalde kıçları ile gülüyorlardır. Bir tarafta Graham fuller gibi ılımlı islamcılar (bu adamın CIA ajanı olduğu herkez tarafından bilinir.)fethullah hoca ile kolkola gezerler laikler ise yeri gelir usa' dan( ilhan selçuk'un temmuz 2007 seçimleri öncesi cumhuriyet gazetesindeki köşesini bir okusunlar) yardım dilerler bende Amerikalı olsam kıçımla gülerdim.

  sonuç itibari ile konserve ifadelerle açıkladığım durumu kendi öznellerinizle de geliştirebilirsiniz. kukla olursan onu yönlendirecek bir kuklacı elbette vardır ve biz hala pis Kürt aptal türk vb.. konularda birbirimizi yiyelim işte bundan güzel kukla olma durumu olamaz herhalde.
  2 -1 ... conspirator
 2. 2.
  (bkz: turkiye de ki solu abd nin olusturmasi/#2307347)
  ... fabala
 3. 3.
  50 yıldır avrupa birliği masalına ısrarla inanmaya devam etmesi.

  bir devletle ancak bu kadar dalga geçilebilir!
  2 ... yardimci kadin oyuncu
 4. 4.
  kukladır, çünkü maliyesi ımf tarafından yönetilir, kukladır amerika izin vermeden ırak'a operasyon yapamaz, hatta yaptığı operasyonlar için aldığı izinlere bir bakın.

  kukladır. AB'ye girmek için kıçını yırtar, avrupa ülkeleri ise, şu yasalarıda geçirin hadi bakayım koçum diye gaz verir, başkalarının 5-6 yılda geçirdiği yasaları biz bir gecede geçiririz.

  kukladır. Çünkü ab'ye girince AB Müktesebatını okumuş olanlar görür, bayrağının yanına AB bayrağı, istiklal marşı yanında Bethoween'ının 9 senfonsindeki neşeye çağrıyı okursun.

  kukladır. kerkük musul kırmızı çizgi dediler. Ne kırmızı çizgi ne de yeşil kaldı, kalsa kalsa pempe çizgi kalmıştır.

  kukladır. askerinin başına çuval geçirilmiştir. nota vermekten bile aciz kalmıştır. sonra da kurtlar vadisi ile intikam almıştır. amerikalı'lar da her zamnki gibi kıçları ile gülmüştür.

  kukladır. avrupaya gezmek için gitmek isterseniz, vize de ananınızın nikahını sorarlar. sonrada kafaları eserse vize verirler, biz ise elini kolunu sallayan her tür ipsiz sapsız avrupalıyı içimize alır, kıçlarını yalarız turizm bölgelerini gezin görürüsünüz.

  kukladır. aynı kültür ve yaşantıyı paylaşan insanları kürt, türk laz vb.. diye bölerler sen ne olduğunu bile anlamazsın. sonrada pis türk, pis kürt diye gezersin.

  adamın birinin dediği gibi öz yurdun da parya ,özyurdun da garip. bu laftan daha ii anlatan ne vardır kukla olmayı bilmem ki.
  ... conspirator