1. 1.
  eğer konuşulanlar doğruysa, cumhurbaşkanı mustafa akıncı guterres planı'nın kabulü için rum kesimiyle görüşmüş, bu plana göre, adadaki türk askeri sayısının 650'ye indirilmesi ve çekilen birliklerin yerine birleşmiş milletlere bağlı bir askeri gücün konuşlandırılması planlanıyor. bununla birlikte bir çok bölge rum kesimine verilerek kıbrıs türklerinin yaşam alanları daraltılıyor. ayak üstü adaları yunanlara kaptırdık, halbuki önümüzdeki tehlike daha büyük kıbrısın kaptırılması demek akdeniz hakimiyetinin sonu demek olur. böyle aptalca bir şeye müsaade etmeyecek bir kara oğlan lazım bize şimdi.
  1 ... nick burkhardt
 2. 2.
  rum'a geçen kktc vatandaşlarının arabaları çiziliyor, sık sık saldırıya uğruyorlar. özel günlerde sınırdan taş, torpil atıyorlar. çözüm imkansız. aslında bakarsanız bu çözümsüzlük bütün dünya için karlı. gel gelelim adamlar sadece mülkiyet ve toprak istemeyecek. enerji kaynakları, devlet yönetimi... beraber yaşamak başlı başına bir sorun. uçurum çok derinleşti. çözüm imkansız.
  ... il dentisto
 3. 3.
  kıbrısta üretilecek herhangi bir çözüm dünya ticaret piyasasının hiç işine yaramayacağından başta batılılar ve ruslar asla buna izin vermezler. bu dengeyi oturtabilmek için adamlar 50 sene beklediler.

  konuşmayla düşünmeyi aynı zanneden komplo teorisyenlerinin söylediklerine itibar etmeyiniz.
  ... torunusamil