1. 1.
  istanbul harici şehirlerin yerel kanalları vardır..bu kasıtlı yapılan bir eylem değildir..ve türkiye deki televizyon sayısının yarısının istanbul da olduğu düşünülünce garipsenmeyecek durum..
  1 -1 ... milis
 2. 2.
  (bkz: istanbulun türkiyenin her bir tarafından olusması)
  1 ... ratata
 3. 3.
  "istanbula kış gelmeden,türkiyeye kış gelmez" cümlesinin desteklediği hadise.istanbula kar yağmadan diğer şehirlere yağan karın medyada yer almadığına sık sık şahit olunmuştur.
  ... pilotmont
 4. 4.
  tüm medyanın istanbulun yerel kanalı gibi çalışmasından meydana gelmiş durumdur. mesela istanbulun bir ilçesinden bahsederken kesinlikle istanbulun x ilçesi denmez direk x de meydana gelen... diye devam eder. ama inkar edemiyeceğimiz gerçek ise dört vatandaşımızdan birinin orada yaşamasıdır.
  1 ... palta
 5. 5.
  istanbulda yaşamayan insanları sinirlendiren bir durum.
  (bkz: istanbula kar yağmadan türkiyeye kış gelmez)
  ... kekistanlihobbit
 6. 6.
  (bkz: yeni başlayanlar için istanbul)
  ... fth
 7. 4.
  osmanlı imparatorluğunun dersaadet ten ibaret olduğu sanrısıyla doğrudan ilişkili durum..
  ... canzone arrabbiata
 8. 5.
  taşı toprağı altın düşüncesiyle doğruluğu çoktan kanıtlanmış olan sanrı.
  ... fayaka
 9. 6.
  Medyanın seferber olup bize kabul ettirmeye çalıştığı durumdur.istanbul'un içindeyken durumdan bir haber dünya etrafınızda dönüyormuş gibi yaşarsınız,ancak dışarı çıktığınızda akşam ana haber bültenini seyrederken olayın vehametinin farkına varırsınız.Antalya'dasınızdır mesela,güneş yakar ensenizi,hareket edemezsiniz..Bir de üstüne tarladaki ürün yanar o kavurucu güneş altında..'istanbul kavruluyor' deyiverince spiker soğuk sular akar başınızdan aşağıya..Sonra mesela Sarıkamış'a gidersiniz bir gün bir vesile ile..incecik hırkalara sarılmış insanların buz gibi havada dışarıda yürümeye çalıştıklarını görünce önce aba gibi paltonuzdan utanırsınız,sonra akşam vakti televzyonu açarsınız..'istanbul'da kar tatili,şiddetli soğuklar nedeniyle...'diye devam eden cümlenin gerisini dinlemeye vicdanınız el vermez..Bir gün mesela yolunuz Karadeniz'e düşer..ilk günler Bafra tarlalarından gelen mis gibi yağmur kokusu hoşunuza bile gider...Sonra tütünlerinin çürüdüğün söyler amca...Televizyonda yine o spiker..'Şiddetli yağışlar istanbul'da hayatı felç ediyor'....
  Ve yağmur ve kar yağar,güneşler açar istanbul'da sonra yeniden...
  ... mavi
 10. 7.
  istanbulun kozmopolit bir yer olması nedeniyle türkiye mozaiği oluşturması babında haklı duruma geçilebilecek durum...
  -1 ... white pages