bugün

(bkz: kübra güran yiğitbaşı)
görsel

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan bugünkü köşesinde Afyonkarahisar valisi olarak atanan ve ‘ilk türbanlı vali’ olarak kamuoyunda önce çıkan Kübra Güran Yiğitbaşı’nin şirketlerini anlattı.

Günlerdir Yiğitbaşı hakkında konuşulduğunu söyleyen Pehlivan; "Madem öyle, ben de o biyografilerde yazmayan bir detayı aktarayım." diyerek valinin doktor eşinin Burhan Selim Yiğitbaşı olduğunu aktardı.

"Doktor eşin şirketleri de var" diyen Pehlivan, "Birinin adı tasfiye halindeki Medor Ortopedi ve Sağlık Ürünleri, diğeri ise halen aktif olan Lale iletişim ve Sağlık Hizmetleri… " diyerek şirketlerin isimlerini yazdı. Aktif olan Lale iletişim ve Sağlık Hizmetleri'nin ortakları arasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi’nin başındaki Prof. Dr. Orhan Gazi Yiğitbaşı'nın da bulunduğunu söyleyen Pehlivan "Az daha unutuyordum, Afyon Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı da bu şirketlerin hissedarları arasında. " dedi.

Pehlivan, şirketin faaliyetini ise "hastanelere sağlık malzemesi satmak" olarak açıkladı.

https://www.yurtgazetesi....kkat-cekiyor-h200908.html
Tarafsız olsun herkese eşit mesafede olsun yeter.
baş örtüsü değil de kamu yönetimi tecrübesi olmaması ilginç.
Yani ne var bunda.
Ne yapsak şapka devrimi mi yapsak .
ahmet necdet sezer'in memleketi olan afyonkarahisar'a başörtülü vali atandı!

selam olsun güzel ülkeme, can türkiyeme...

görsel
Türkiye'nin değil AKP'nin afyon valisi.
Vatandaşa hizmetine bakılır. Gericiler kıyafetine bakar o başka tabi.
ve bir devrim evvela devrimi devirecek. gün gelecek bu ülkenin en güçlü yerlerinde tesettürlü müslüman türk kadınlarını göreceğiz.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.