1. 1.
  ordu ve devletin açıklamaları yersiz kalmaktadır artık. uyarılara kulak asmayan kesimin amacı bariz ortadadır. burda rant peşinde koşan kan emicilerin hayalleri çok uzak görünmüyor. dag başında silah kullanan kişi bir bomba düzenegi neden alışveriş merkezine döşemesin ? kanında var çünkü. yaşanmış örnekleri gördük daha önceleri. bu duruma devlet akıllıca el atmalı artık iş çıgırından çıkmatadır. ordu ve devlet duruma kızıyor ama avrupa dan gelecek olan insan çakma kişiler gösteri ve açıklama yapacaklarını belirtiyorlar. devlet bizi bu duruma soktugu için utanç duyuyorum ve hiç bir şekilde halkın isyanına kulak asmıyorlar. medya nerdeyse hiç halkın isyanına deginmiyor. artık kişilerin huzuru kaçmıştır ve içten içe bir kaos yaşanmaktadır.
  1 -1 ... elbette olsun
 2. 2.
  (bkz: dağdan inişte görülmemesi gereken ayrıntılar)...

  (bkz: bir örgüt tasfiye ediliyor beyler anlasanıza)...
  1 -1 ... escold
 3. 3.
  belki bu şekilde olması iç savaşı engeller. şöyleki: oldukça başarılı operasyonlara rağmen asimetrik savaşın zorluklarından dolayı tsk, terör örgütünü, askeri güçle silah bıraktırmaya zorlayamamıştır. fakat içinde bulunduğumuz süreç devletin menfaatleri gereği terör örgütünün tasfiye edilmesini gerektirmektedir. askeri güçle yapamadığın kısmı açılımla yapmak zorundasın. örgütü tasfiye etmek içinde ödünler vermen gerekiyor. sonrasında da terörün azmaması ve başka grupların çıkmaması lazım. yani terör örgütüne insani kaynak olmaya aday bir topluluğu zafer kazandığına ikna etmelisin. bu karşılamalar kendini yıllardır ezilmiş hisseden o toplulukların gazını alabilir ve ileriye dönük olarak başka terör gruplarının çıkmasını engelleyebilir. böyle durumlarda barış savaştan daha zordur, sabretmek lazım. acemi ya da yeni bir devlet değiliz, devletin yüzyıllardan gelen bir geçmişi ve deneyimi vardır. bu konularda devlete güvenmek lazım, yeni bir 6-7 eylül olaylarının kimseye şu aşamada faydası olmaz.

  (bkz: askeri üstünlük kazanmadan barış yapmanın zorluğu)
  ... alfa romeo
 4. 4.
  son günlerdeki şehit haberleri sonrasında günden güne artan nefretin sonucudur. umarım ciddi olaylar meydana gelmez ve herkes soğukkanlılığını koruyabilir. allah yardımcımız olsun ne diyelim.
  ... wendt
 5. 5.
  insanı endişeye düşüren durumdur.
  gün aşırı haberlerdeki doğudaki şehirlerin hali,
  iki dilli yaşam istekleri,
  gergin açıklamalar,
  pkk'nın giderek siyasallaştırılması,
  işsizlik,
  borçlar,
  yoksulluk bu sonuca daha bir itmektedir ülkeyi.
  ... morbulutlar
 6. 6.
  31 mayıs 2013 gezi parkı olayları ile yaşanması muhtemeldir. bunun temellerini atan ise türkiye'nin 1 numaralı bölücüsü sırrı süreyya önder'dir. türkiye'yi bir de böyle bölmeyi denemektedirler.

  not: kemalistim.
  1 -1 ... faytonfayt
 7. 7.
  Böyle provokasyonlu başlıklara dikkat etsin modlar. Binlerce insan okuyor burayı artık
  2 ... hercool
 8. 8.
  Türkiye'de iç savaş çıkmasını isteyen iç ve dış unsurlar bilmelidirler ki; bu ülkede onların istediği nitelikte bir iç savaş çıkması ihtimali düşüktür. Zira bu ülkede yaşayan insanlar bazen ne kadar ahmakça davransalar da, genetikleri ve gelenekleri bakımından buna asla müsade etmeyeceklerdir.
  1 ... ankedon
 9. 9.
  bu gemide hep beraber batacağımızın işaretidir.

  hepimizin zaten pamuk ipliğindeki hayat standardı yerle bir olacak. ben ve benim gibi bekarlardan ziyade, evli ve çocuklu insanlara üzülüyorum.
  ... eskimolardankimkaldi
 10. 10.
  Olmayacak olandır, boşuna heveslenmeyin.
  ... alper41