1. 1.
  şüphesiz ki yerlerdedir. sadece kitap okumamaktan kaynaklı değildir. kendini geliştirmeyi gereksiz bulur Türk insanı. sadece kitap okumayarak film, belgesel, video,tartışmalar izleyerekte bilgiye ulaşılabilir. bunun yerine sürü psikolojisini tercih ederler. herkesin bildikleriyle yetinirler. sorgulamaktan uzaktırlar.
  3 ... karanligin ruhunda bir gece
 2. 2.
  Sorunların en temelinde yatan şeylerden biri şudur. Farklılıklara saygımız yok. Bu sebepten dolayıda farklı ülkeleri,kültürleri ve tarihleri araştırma gibi bir özelliğimiz yok. Küçük çocuklara senin tarihin sana yeter gibisinden öğütler veren %90'lık bir kesim varken bu ülkenin genel kültür seviyesinin yüksek olmalısını beklemeyin. En azından bu jenerasyon için söylüyorum bunu. Gelecek jenerasyonlar saygıyı ve eğitim sorunlarını çözebilirlerse işte o zaman ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarabiliriz.
  2 ... iiiblacktoothiii
 3. 3.
  maalesef bir kismimiz dininin gereklerini yerine getirmek yerine onlar gibi araplasmayi ve yozlasmayi secti. musluman bir turk kadini olarak gorevlerimi ben de yerine getiriyorum ama asla din ve siyasi rejimleri birlestirme, kiyaslama geregi duymuyorum. bu ikisi yan yana asla gelemez. cogu catisma, ic karisiklik bu yuzden cikmistir.turklerin genel kulturleri buna bagli olarak gerilemistir. yenilige acik olmak yerine bildiklerini okurlar ve siyaset yuzunden bircok insani karsilarina alabilirler.
  ... angel of the hell
 4. 4.
  koca bir çöplük aklıma geldi başlığı görünce. youtube videolarıyla filozof olan 21.yy insanları.

  utanılacak durum. pek bakmamak lazım.
  ... hypatia of alexandria