1. 1.
  Acilen tbmm tarafından alınması gereken karardır. israil filistinlilere zulm ederek uluslararası hukuku ve insan haklarını ihlal etmektedir. israile karşı türk bayrağıyla direnmeye çalışan bazı filistinliler bölgenin en güçlü ülkelerinden türkiye ye umudunu bağlamış vaziyettedir bu türkiyeye çok açık bir mesajdır korunmaya ihtiyaçları vardır bunu yapabilecek ülke de türkiyedir. Bizim bu durumda türkiye devleti olarak ordumuzun gücü kuvveti yerindeyken haksızca zulüm edilen mazlum milletlere yardım etmek zaruri bir hal almıştır, bu duruma daha fazla kayıtsız kalınamaz türkiye acilen ve derhal filistinlileri korumak adına filistine askeri birliklerden oluşan bir Barış gücü göndermelidir.
  2 -8 ... yoksul genc
 2. 2.
  Bir kaç tıbbi malzeme, biraz erzak yardımından ibaret olur.
  ... yahigewrovski
 3. 3.
  ediyoruz zaten. geçen israil'in başkenti olarak kudüs'ün kabul görüldüğü bir yazışma gün yüzüne çıktı. yine israil'den tohum vs alıyoruz. bizim bilal oğlanın gemicikleri ticarete devam ediyor.
  israil büyüsün, filistin ne olursa olsun.
  1 ... pillars of creation
 4. 4.
  Biri ''acilen alınması gereken karar'' demiş de. israille anlaşmalarının iptali önergesini hükümet reddederken, böyle bir şey beklemek komiktir. ama ortamlarda hain israil, mazlumlara zulmediyor dersin. kim bilecek *

  ayrıyeten filistin kim arkadaş? anamız mı babamız mı? bize ne? uluslararası alanda neden kendimizi zor duruma sokalım ki? hükümetin seçmenini ''hain israil'' yalanlarıyla kandırıp. saman altından su yürütme politikasını destekliyorum *

  https://www.google.com.tr...i-tbmm-onerge-reddedildi/
  -1 ... lennonmccartney
 5. 5.
  Sokayim filistin'e bize bisey olmasin.
  1 -1 ... asi horoz
 6. 6.
  rizeli reyiz önderliğinde çoktaaan yapılmış olan müdahaledir...

  israil'le filistin'in arasındaki en derin sorunlardan biri gazze açıklarındaki çok büyük doğal gaz rezervleri. coğrafi olarak bu rezervler filistin/gazze sınırları içinde.. israil kendisine ait olmayan bu rezervleri çıkartıp satmak istiyor.. filistinlilere zırnık vermek gibi bir niyeti de yok..

  pekii, bu durum karşısında türkiye'nin tutumu ne? filistin'den yana mıyız, yoksa isril'i mi tutuyoruz?

  sıkı durun!!

  === zeynep gürcan'ın haberi====
  FiLiSTiN'iN HAKLARI YOK SAYILDI, AKP HÜKÜMETi iSRAiL'LE DOĞALGAZ PAZARLIĞINA GiRiŞTi-
  Lafa gelince, AKP'nin en hassas olduğu konudur Filistin meselesi. Peki Filistinliler ve onların hakları konusunda bu kadar hassas olan AKP hükümeti ne yaptı? israil'le doğalgaz boru hattı için masaya oturdu. Yapılması planlanan boru hattından, israil'in Akdeniz'den çıkarmakta olduğu ve gelecekte çıkaracağı doğalgaz geçecek.

  Peki denizden çıkarılacak o doğalgazda Filistinlilerin hiç mi hakkı yok?

  Kıbrıs'ta Rumların Akdeniz'de doğalgaz aramasına “O doğalgazda Kıbrıslı Türklerin de hakkı var” diye karşı çıkan AKP hükümeti, söz konusu israil olunca Filistinlilerin hakkını hiç konu etmiyor. Pazarlıklar o kadar ileriye gitti ki, yakında Enerji Bakanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın israil'e giderek, son imzaları atacağı konuşuluyor.
  =======================

  yani rizeli reyiz önderliğinde türkiye filistin'e müdahale etti..
  ama israil'den yana etti!!!!!.

  pekii bu çomarları kızdırır mı? kızdırmaz.. neden?
  --çünkü reyiz namaz gılii.. garısı da örtülü.. gurban bayramında da gurban kesiiler..

  şaka şaka..
  reyiz çomarların mama kaplarını dolu tuttuğu sürece çomarlar hiç bir şeye aldırmazlar.. din, namaz, niyaz sadece işin kamuflajidir..
  3 ... arbutus unedo
 7. 7.
  Gerekirse diğer ülkelerle de bu mesele görüşülmeli ve her ülkeden belli sayıda bir askeri birlik bölgeye sevkedilip savaş çıkartmadan sadece filistinlileri korumaya yönelik orada bulundurulmalı ve israil tarafından yapılan saldırıları bertaraf etmelidir. Barış gücü için ukrayna rusya bulgaristan bosna hersek gibi ülkelerle görüşülebilir. Filistin halkının katliama uğramasına mani olmak adına bu bölgede israile karşı Ortak bir askeri tabur bulundurulmalıdır.
  2 -2 ... yoksul genc