1. 1.
  şimdi birçok tepki alıyorum heryerde ama istemiyorum sözlük, çünkü katılacağımız şarkıda Türk kültürüne ait hiçbirşey göremedim ben.
  Bana ait, Türkiye ait, bize ait hiçbirşey göremedim ve en üzücüsü de tamamıyle dışardan alınmış müzik kültürüne ait bir şarkı.
  Şarkının ingilizce olması problem değil ancak enstrümanlar olsun şarkı içeriği olsun bestesi olsun bizim kültürümüze ait birşey yok.
  Şarkıyı söyleyen kişinin yahudi olması da problem değil hem müslüman hemde türk olmadan bakın ne güzel türküler söylenebiliyor (bkz: (vid #61143))
  Geçen senede kendi kültürünü en iyi temsil eden Ukrayna sanatçılarıydı onları destekledim.
  Yok sözlük bu senede Türkiye kazanamaz ise zerre kadar üzülmem kazanırsak üzülürüm, çünkü kültürümüz yanlış tanıtılmış olur.
  Edit:mutluyum birinci olamadık.
  2 -2 ... peyniraltisuyu
 2. 2.
  başarısızlığını istememin nedeni: birçok ülke kendi dilleriyle katılırken biz neden ingilizceyle katılıyoruz. inglizce söylenmiş bir şarkıdan gelen birincilik neyimize yarıyor, ülkede okuma yazma oranı kaç ki bu ülkede kaç kişi ingilizce biliyor?
  2 ... ekmek sigara ve seda
 3. 3.
  şarkı ilk duyulmaya başlandığında duyar duymaz "bu şarkıyla bok kazanırız" diyen Türk'tür. velhasıl kazanırsak arkadaşlarının "ne oldu laeen hani kazanamazdık, bir de o kadar öttün yiiaavşak" gibi şeyler söylemelerini istemediği için her gece yatmadan önce bunun için dua eden Türk'tür.
  ... uzumyiyensarapicenromali
 4. 4.
  müzikten azıcık anlasa, kazanmasını isteyecek türktür.

  lan daha şarkının girişinde türk bağlaması var, ben mi götümle dinliyorum yoksa şarkıyı? haydi bir daha dinleyelim.
  https://video.uludagsozluk.com/v/türkiye-nin-eurovisionu-kazanmasını-istemeyen-türk-37678/

  4 ... worldisblack
 5. 5.
  hastasıyım ben bu bakış açısının,

  eurovision zaten bir popüler kültür yarışması. tango kursuna seymen kıyafeti giyip, misket oynamaya gitmek nasıl ki çok "rasyonel" olmayan bir kararsa bu yarışmada şalvar giyip, uzun hava çığırmaya kalkmak da pek "uygun" değildir.

  ayrıca her sike zurna sokarak kültürünü tanıtamazsın canım kardeşim. o senin 2 dakkada dinleyip tükettiğin ve hastası olduğun sentez şarkıları yapacak kompozitörün, dansları uyarlayacak kareografların olması lazım. içinde yaşadığımız ve "barcelona gelse eleriz, bolshoi çıksa kralını oynarız" yalan dünyasına bakmayın. nüfusunun yüzde 95'i hayatı boyunca tiyatro kapsından girmemiş, yılda 2'den fazla kez sinemaya giden insanın yüzde 5'lerde, bale operaya bilet alıp girmişi yüzde 1'lerde olan bir ülke burası...

  yok ben giderim, masaya koyarım, okurum bozlağı dersen de national geographic'in güya kültür etkileşimi ayağına ülke ülke, sirk hayvanı gibi gezdirdiği aborjinlere dönersin... herkes alkışlar, başını okşar ama içinden öküz der öyle de kalırsın.

  fransızların, ingilizlerin, ispanyolların, almanların, italyanların müziği sadece dil avantajı yüzünden dinlenilmiyor aç google'dan bir bak nasıl bir müzik geçmişleri var? bizim evrensel müzilkle (o da uzaktan akraba) bağdaştırılacak tek kaynağımız 17-18. yüzyıl klasik türk musikisidir onu da bu millet öz kültüründen saymıyor.

  önce şunu bir dinle

  https://video.uludagsozluk.com/v/nevit-kodallı-24387/  sonra zahmet buyur şuna bak

  https://video.uludagsozluk.com/v/türkiye-nin-eurovisionu-kazanmasını-istemeyen-türk-61144/  sonra şu var

  https://video.uludagsozluk.com/v/beni-kör-kuyularda-merdivensiz-bıraktın-8393/  bir de bu

  http://www.youtube.com/wa...80oCU&feature=related+

  işte şu anki seviyemiz bu...

  eloğlu 150 yıl önce bu yereli evrenselliştirme konusunda ne yapmış acaba dersen?

  http://www.youtube.com/watch?v=CQmsesSde-o+

  yani daha yiyeceğimiz çok fırın ekmek, yürüyeceğimiz çok yol var...
  1 ... darius ve krezus reloaded
 6. 6.
  (bkz: #8213002)
  1 ... ozan oyunbozan
 7. 7.
  hayır bu eurovision'u niye bu kadar ciddiye alıyoruz onu anlamıyorum. aç izle yarışma günü, müzik dinle eğlen. sonunda puanlamayı da izle bak oda zevkli oluyor ama abi bırak kim kaçıncı oluyorsa olsun. politik nedenlerle olsun, komşuluk bağlarıyla olsun, öyle, böyle olsun bırak sen otur izle, eğlenceli zaman geçirmeye çalış. olay budur yani abartmaya gerek yok.
  1 -1 ... shozhenq
 8. 8.
  türk kültürüyle bezenip bezenmemesini, ingilizce olup olmamasını zardun zurdun geçilmesi gerektiğini, şarkının güzel olup olmadığına bakılması gerektiğini tepki olarak dile getirmesi gereken türktür. adam elektronik müzikle gidecek diyelim ki illa bi yerde darbuka mı girmesi gerekiyor? saçmalık. ama şarkıya gelince, daha iyisini yapabilirdin genç.
  ... 15101844
 9. 9.
  esasında birinci olup olmaması çok önemli değil. yani bende öle birinci olalım diye çok istekli değilim ve vatan haini muamelesi yapanlara tuhaf gözlerle bakıyorum.

  sebebine gelince.. efenim sorun ne dindir ne de dildir..
  efenim eurovision denen yarışma bence prestijini kaybetmiş, modası geçmiş hepinizin malumu olaylar cereyan eden, ülkelerin komşuculuk oynadığı kalite değil adeta bir şov yarışmasıdır.. bu sebeple birinci olursak ülkemizde yapılacak olan yarışmaya harcanacak milyon dolarların israftan başka bişey olmadığını düşünüyorum.. bildiğin israf.. ha 2. olalım bak o olur..

  kimse bana türkiye nin tanıtımı cart curt etmesin, ülkenin tanıtımı eurovisiona kalmışsa işimiz iş yani.. şu ana kadar sadece 1 kere kazandık yarışmayı2003 e kadar türkiye yi tanımayan dünya birden mi tanıdı bizi?
  ... bedaliza
 10. 10.
  türklüğünden şüphe duyulması gereken kişi.
  -1 ... denizsrkn