1. 1.
    Dünya ekonomik forumu (wtf) tarafından yayınlanan listede, eğitim kalitesinde 137 ülke arasından 99 olan türkiye'nin, pakistan ve hatta endonezya'nın gerisinde olmasıdır. 7 üzerinden 3,1 puan almıştır.

her sene zırt pırt sınav sistemi, zırt pırt müfredeat değiştiren, mevcut liselerinin en az %60'ını imam hatip'e dönüştürmüş bir ülke için iyi bile sayılır aslında. yeni milli eğitim bakanı bu işlerden anlıyor diye nara atıyorlardı, onun da ilk icraatı liselere seçmeli hafızlık dersi koymak oldu.

http://www.cumhuriyet.com...n_in_gerisinde_kaldi.html
    5 -3 ... petrauskas
  2. 2.
    her tarafta bu kadar imamhatip olursa olacağı bu. bilimsel eğitim sıfır, dini eğitim her yerde. sonuç da böyle oluyor.
    4 ... sovyet piyadesi
  3. 3.
    Anket sonucudur.

Ülke vatandaşlarının kendi görüşleri .

Pakistan daki dağ çobanı ülkesinde ki eğitimi yeterli görebilir.

Türk vatandaşlarının tatminsizliği sıralama yapılmasını gerektirmez.
    -3 ... gedikpasa
  4. 4.
    "anket sonucudur" diyen malların da ispatladığı gerçektir.

http://www3.weforum.org/d.../GITR_DataTable5_2013.pdf

her sayfanın altına bir bak bakalım veriler "anket" yoluyla mı toplanmış?

şunların haline bir bakın! adı "forum" ya, wef'i ciddi ciddi bir internet forumu veya sözlük sanıyorlar! bilgi sahibi olmadan fikir beyan etmekte hiç sakınca yok bu ülkede değil mi ya!...

https://www.weforum.org/
    1 -1 ... rumeli71
  5. 5.
    (bkz: eğitim kalitesinin bangladeş seviyesinde olması)
    1 ... rumeli71
  6. 6.
    ingilizce bile bilmeyen malların anket çalışmasının başındaki"how well education" sorusunun sorulduğunda katılımcılarında verdiği cevaplara göre sıralama yapıldığının farkında değil.

Türkiye deki ieğitim sistemi Tayyip'in eseri değil. Cumhuriyetin ve Atamızın eseri. Ey gerizekalı 15 senede bir eğitim sistemi kurabilir mi bu akape.

Ülkemizdeki ASELSANın, TAinin, roketsanın başarıları 16 senede olabilecek birşey midir?
    Türkiye'de tıp eğitimi dünya standartlarında ise bunu. Bilgi birikimini cumhuriyete borçluyuz.

O kadar basit ve boş insanlarsınız ki , ASELSAN da çalışan üreten insanları akapeli sanıyorsunuz.

Türkiyedeki bilime sövmek , Tayyibe en büyük muhalefete sevmektir.

Tekrarlıyorum bu bir anket. Katılımcılara ülkenizdeki eğitimin kalitesini nasıl buluyorsunuz diye sorulmuş. Cevaplar için üç puanlama verilmiş.
    Bu durum araştırmanın başında yazıyor.

Galiba bu anket doğru Aydın'ın diye geçinenler okuma dahi bilmiyor. Neyse Pakistan lı, baeli çoban eğitimden memnunsa , eğitim kaliteli anlamına gelmez.
    -1 ... gedikpasa
  7. 7.
    Gözünüze girsin.
    türkiye nin eğitimde pakistan ın gerisinde olması
    ... gedikpasa
  8. 8.
    endişeni anlıyorum ama pakistan ve endonezya'yı küçümsemeni anlamıyorum.
    Adamlar hızla gelişiyor, son yıllarda onlarca yazılımcı falan filan çıkardılar. tarımda süperler.
    internet tanıştığım endonezya ve pakistanlılar hep mühendis hep yabancı dil biliyor(zaten bilmese nasıl konuşacağız aliminiyum)

neyse kendinimizi fazla büyük sanmayalım, çalışalım gerçekten büyük olalım.
    1 ... once upon a time in cizre
  9. 9.
    Dünya gelişirken 50 yıl önceki dersleri ezberletirsen kaçınılmaz son.
    1 ... chesarasara
  10. 10.
    helllllaaaaaaammmm

ne güseeeellllllll

tam recayinin istediği gibi.

eğitimde hedefimiz

bangaladeşin bile aşağısı olmalıdır

savablıdır, amen.
    1 ... timur cengiz hulagu