1. 1.
  ingilizler ve amerikalılar tv de belgesel vb tarzda yararlı programlar izlemeye bayılırlar. sanıyorum ilk kez diziler 1970 lerde ortaya çıktı. bizdeki dizilerde onlardan esinlenme. haliyle 45 dk. lık yapmak gerekirken 2,5 saat dizi çekiliyor.

  aynı oyuncu kadrosu başka diziyi çekiyor sonra.hepsinin konusu benzer. şirket sahipleri. silah ve para...
  ekran boş kalmasın mantığı ile mi yapılıyor anlamadık ki. başkalarının hayatlarına olan merak dizi sektörünü canlı tutuyor galiba.
  3 ... sansyoklan
 2. 2.
  Amerika'nın sinema filmi çöplüğü haline gelmesi gibidir. Çöplük iyidir. Çöplükten bir sektör beslenir. Zaten belgesel yapanları izlediğin mi var köftehor? izlesen dizi yerine belgesel çekerler. Artı zaten içinde bulunduğumuz dönem nazik olduğundan anlatılmak istenenler dizilere yedirilerek veriliyordu. Yani onlar da bir çeşit belgeseldi. Şimdi onların da zamanı geçti gerçi. Ancak gene de dediğim gibi çöplük iyidir. içinden hazine bile çıkabilir.
  1 -2 ... lesley mateas
 3. 3.
  Konular hep aynı zengin kız fakir oğlana aşık olur yada tam tersi ortayada bir yılan girer aralarına bozar falan filan..
  2 ... hemsirbey
 4. 4.
  Trt belgesel, iz tv vs pek çok kanal var.

  Hangisi senin tv'de varsa ona bak arada. Alternatif olsun.

  Yerli belgeseller git gide gelişiyor, zamanla daha da iyi olacak.
  3 ... muhendis tarihci
 5. 5.
  Slavlara izletiriz sorun yok.
  ... alpertunna
 6. 6.
  doğru bir tespittir.

  bir de hep aynı konu, bir adım ilerlemiyor vizyonlar. ya içinde zengin kız-fakir oğlan ya da yabancı bir diziyi al türk şartlarında değiştir, sun.
  3 ... fulana perez
 7. 7.
  Türk dizileri yayından kaldırılmalı. Hep aynı konular sevmediğim oyuncular. iyi ki izlemiyorum.
  ... selia
 8. 8.
  Yerli kanal izlemediğim için sorun değil.
  ... constan7ine