1. ?.
  yanlistir. turkiye de bildigin anarko-kapitalizm vardir. yoneticiye gerek yok zaten.
  -1 ... syme
 2. ?.
  inönüyü hatırlatır..
  3 -3 ... comengineer
 3. ?.
  mümkün değildir. bugüne kadar türkiye cumhuriyetini yönetenler seçimle iş başına gelmiş, çok partili düzende temsil hakkını kullanmış, denetlenmiş, yargılanmış, yeri geldiğinde idam edilmişlerdir. tek partili düzende hem cumhurbaşkanı, hem iktidar partisi genel başkanı olan ismet inönü diktatör değilse recep tayyip erdoğan hiç olamaz. tabi rantları avcundan kayanlar kıçından diktatör tanımı yapmazsa...
  2 -2 ... pierreriviere
 4. ?.
  (bkz: recep tayyip erdogan dan boykot cagrisi)
  1 -1 ... hyperion
 5. ?.
  yaşanmıştır. yasama, yürütme ve yargının yetkileri 3 ay boyunca meclis izniyle m.kemal'e verilmiştir*. "meclis izniyle olursa biz onu diktatörlükten saymayız" diyorsanız o başka.
  2 -1 ... tarum4r
 6. ?.
  (bkz: diktatör seçimleri)
  ... pilotmont
 7. ?.
  (bkz: recep faşizmi)

  (bkz: akp faşizmi)

  (bkz: teokratik oligarşi)
  1 ... kizkaciran damat
 8. 1.
  (bkz: chp)
  -1 ... edip akbayram reloaded
 9. 2.
  saçma bir önerme. ben içkimi de içiyorum, kız arkadaşlarımla da geziyorum. her sohbetimi gayet rahat bir şekilde yapabiliyorum.
  ... derin devlet genel muduru
 10. 3.
  komik bir tespittir. bir diktatör düşünün devletin memuru bile adı sanı belli şekilde facebook tan başbakana alenen küfür etsin ve görevine devam etsin, bir diktatör düşünün 15 ay hükümet ile ilgili soruşturma yürütülsün ama diktatörün haberi bile olmasın. taşşak mı geçiyorsunuz birader.
  1988-2000 yılları arasındaki faili meçhullere ve kayıp kişi sayılarına bakın oradan da istiklal mahkemelerine bir bakıverin.
  ... inderex