1. .
  türkiye abd'nin maşası haline gelmişken, neye sevindiğimizi bilemiyoruz maalesef. neden mi? türkiye cumhuriyeti tarihinde 3 kere başarılı darbe olmuştur. bu darbelerin ortak özelliği; halkın sol görüşe kayması sonucu meydana gelmiştir. yani abd, bölgede rusya federasyonu ile birlikte bölgede yakınlaşılmasını ve güçlü bir türkiye'yi istememiştir.

  peki 28 şubat ile birlikte neden saadet partisi ortadan kaldırılmıştır. çünkü saadet fazla anti-amerikancı olduğu için. ya akp'ye neden karşı çıkıp, indirmiyorlar? nedeni de çok açık; akp ise daha global ve küreseldir. yani saadet partisi gibi iran rejimine kaymak suretiyle, bölgede iran ile güçlü bir devlet olma riski yaratmadığı için iktidarda.

  en niyahetinde; darbeler, muhtıralar, partilerin iktidarda kalması vb. abd'nin kararına bağlı. abd desteği olmadan elimizi ordan alıp, oraya bile koymak mümkün değilken neyi ve kimi savunuyoruz hala?

  abd'nin çıkarları doğrultusunda bir hayatı yaşamak zorunda kalıyoruz. bunun sorumlusu kim? ulu önder mustafa kemal atatürk 'ün bıraktığı cennet ülkeyi bu hala getiren, ülkeye sahip çıkamayan siyasetçiler.
  3 ... lewwo
 2. .
  Enteresan bir geçmiştir. Hele hele 27 nisan bildirisi , Cumhurbaşkanlığı seçimlerine müdahele gibi konular postmodern darbe kelimesini kafalarımıza kazımıştır. AKP hükumetine gelince ; bu hükumete karşı çıkanlar , hem iran gibi olucaz , şeriat istiyorlar diyorlar , hem de amerikan güdümünde olduğunu söylüyorlar. Hem iran gibi olmak hem de amerikan güdümünde olmak nasıl bir iştir bi açıklayın hele. Ambargoları göze alarak , terörist devlet yaftasını göze alarak amerikanın karşısına dikilen iran a benzemek isteyen bir hükumet nasıl olur da amerikacı olur ? Nasıl bir çelişkidir bu ? O zaman bu hükumet ya amerikan yanlısı değil , yada iran gibi olma sevdası yok.
  -1 ... lebejola
 3. .
  (bkz: Our boys have done it)

  ayrıca bakınız: http://getir.net/3u2
  ... tarum4r