1. 1.
  maalesef her düşündüğümde içimi parçalayan durum olmuştur. kendi içinde insanların birbirinin kanını emip, oyunlar oynadığı bi sistemin kusursuzca işlediğini rahatça görebiliyoruz. işte bugünde gördük bu acizliği ermeni yasa tasarısıyla beraber. tamam şimdi diceksiniz ''emperyalist güçler var oğlum, yoksa ermenistan'ın gücünden mi öyle oldu'' diye ama geçiniz efenim bunları.

  o küçücük fakir ermenistan insanlarının bile nasıl yurtdışında yardımlaştığını, nasıl birlik içinde olduğunu, lobileştiğini görebiliyoruz. adamlar ermeni soykırımı hakkında bi sürü belgeseller yayınlatıp insanları etkileyip, kendi davalarına yardımcı olması için çekebiliyor. biz halen darbe söylentisiydi bilmem neydi diye konuşup duruyoruz ülkenin mına koymak için. acı olan taraf işte bu!

  yahudiler devam eden soylarını bize borçlular. bizler kurtardık onları endülüs'den. sarıkamış'da ermeniler'in bizleri kandırmasıyla binlerce askerimiz donarak şehit oldu. şanlı tarihimiz binlerce gurur verici savaş zaferleri gördü. kaç tane adam gibi osmanlı'yı anlatan film var? o bi çoğumuzun nefret edip küfür ettiği ermeni asıllı amerikalı system of a down grubu gibi halkının tarihini reklam yapıp grammy'leri kapan müzik grubumuz kaç tane var? yurtdışında yahudiler ya da ermeniler gibi türkler'in lobileşme yapıp, bir arada olduğunu kaç defa görüp, duyduk? amerikan sokaklarında ya da yurtdışının herhangi köşesinde türkler bir araya gelip bir şeyi protesto etti?

  belçika'da polislerin öldürdüğü mikail tekin'in ölümünü neden devletimiz sorgulamadı? neden hesabını sormadı norveçte öldürülen yaşlı türk kadınının hesabını? peki ne oldu geçen sene almanya'da evleri yakılan onca türk insanına? dış politakada bunların neden hesabı sorulmadı, neden insan haklarıyla övünen avrupa'nın, zerre insanlıkla alakasının olmadığının? neden israil göz göre göre filistin'i katletmekde. amerika k.ırak'ta soykırım yaptı, neden hsabı sorulmadı? neden biz buna ortak olduk peki? darfur'da soykırım yapan ömer el beşir'i neden ülkemizde kırmızı halılarla ağırladık? bu kadar vicdansız, şerefsiz bir ülke miyiz? işte böyle şeylerin hesabı sorulup avrupa ve amerika gibi emperyalist ülkeleri küçük düşürdüğünüzde güçlü ve adından söz ettiren bi ülke olursunuz ama başımızdakilere bakıyorumda, hiç öyle şerefli insanlar göremiyorum. muhalefetde aynı şekilde tabi ki...
  1 ... preacher
 2. 2.
  iç politikadakı acizliğinin yanında hiçbir şeydir.
  ... south park
 3. 3.
  (bkz: one minute) ya da (bkz: van minitz)
  (bkz: daha da davosa gelmem)
  ... sadot
 4. 4.
  kemalist ideolojiden kaynaklıdır. yıllarca başörtüsü, laiklik vs gibi abuk sabuk şeylerle uğraşarak darbeler yaparak gücünü sadece halkına karşı kullanmasının sonucudur.
  3 -3 ... abi deme lazim olur
 5. 5.
  badem bıyık sayesinde daha da derinleşen bir aciziyettir.
  1 ... mudahil
 6. 6.
  (bkz: dahi anlamında de ler ayrı yazılır)
  (bkz: sayısalcıların siyaset kasması)
  (bkz: türk eğitim sistemi)
  ... the godfather