1. 1.
    80 öncesini bilenler bilir. komünist olmayan genç neredeyse yok gibiydi. sağda solda bölük pörçük akıncılar yani msp liler, bi de mhp liler vardı. köy kahveleri bile komünist dayı ve amcalarla doluydu.
    ben hakkat çocuk aklımla ne zaman kominzm gelecek diye korkardım.
    2 -24 ... pilotmont 1
  2. 2.
    sanayileşmemiş bir ülkede işçi sınıfı olmadığı için komünizm olamaz, olsa olsa, ceberrut "her şeyi ben bilirim" tepeden inmeciliği olur.
    6 -3 ... monk of monkmountain
  3. 3.
    ... esasen öyle bir ihtimal dahi olmaması...

bu ülkeye komünizm asla gelmez, gelmezdi, gelmeyecekti de.. her şey kahvedeki dayıların menfii dünyaları içinde geçerli ve tutarlıdır..

komünizm gelecek korkusu yaşayan insan, komünizm korkusuyla güdülen insandır..
    7 ... artificialhuman
  4. 4.
    bal gibi de gelecekti gibi oldu.
    ya arkadaş ne diyorum sana, komünizm prppagandası kahvede bugün, kendini dinle tanımlayan insanlar o gün komünizm propagandasının etkisindeydi ve ona bağlıydılar.
    e halk istiyorsa kim engelleyecekti ki acaba?
    tabi bu propaganda silahla ve zorlamayla başarılı olmuştu. önce canından korkan kahvedeki dayı sonra da olaya inanır olmuştu.
    daha ne olsundu.
    1 -9 ... pilotmont 1
  5. 5.
    Korkmanıza gerek yok türkiye de komünist sayısı diğer adıyla insan sayısı çok az olduğu için komünizm gelmez.
    3 -9 ... sterka sor
  6. 6.
    80 öncesini bilen bilir yazmış .

80 öncesini bile bilmek için şimdi 60 yaş ve üzeri olmak gerekir..
    6 -1 ... gezdimgordumyenildim
  7. 7.
    allahtan parayı buldular da ne komünizm kaldı ne sosyalizm.
    3 -5 ... masklavi
  8. 8.
    Faşizmin içinde boğulduğumuz şu günlerde diyorum ki keşke yalancıyı *ikselerdi.
    Ayrıca 80 öncesini sen nereden biliyorsun velet? O dönemde puştlar solcuları katletti. Komünist yaftası yapışırdı hemen solcu kesime. Sol gidince ortalık ikiyüzlü, sahtekar, allah ile aldatan sağcı kesime hibe edildi. Türkiye hiçbir zaman komünizmin eşiğine gelmedi ama faşizmle boğuluyor. Solu rahatsız edici bulan ibne Amerika nedense bu dinci yobazları çok sevdi. Artık birkaç zaman sonra rahatsız olup demokrasi getirmeye gelir orospu çocukları. Siz de oturup solcuların komünist olduğundan söz Edip ABD daşşağı yalarsınız artık.
    2 -6 ... thelma
  9. 9.
    Ulan ibneler böyle diye diye türkiye’nin en iyi eğitim kurumları olan köy enstitülerini kapattırdınız. Kafanıza sokayım.
    6 -1 ... borulce
  10. 10.
    bir sosyalist olarak, üzülerek söylemek isterim ki; ülkemiz hiçbir zaman komünizme yaklaşamamıştır bile. çünkü bu ülkenin yüzde doksanının komünizm hakkında hiçbir "gerçek" bilgisi yoktur. zaten her iki lafından biri "müslümanız elhamdülillah" olup da, yaşamı boyunca bir kez bile "türkçe" kur'an okumamış bir güruhun komünizm konusunda bilgili olması da beklenemez.
    5 -1 ... matasyonlu