1. 1.
  Üzücü hakikattir.

  Rahip brunson mevzusunda amerika ambargo bile koymadı, iki üç tane tivitle, ufak yaptırımlarla paramız rekor seviyede değer kaybetti.
  Bir ambargonun ne gibi sonuçlar doğuracağını buradan hareketle tahmin edebilirsiniz.

  "Bütün dünyaya kafa tutan türkiye" fikri çok hoşumuza gidiyor tabi, ancak o ruh kuvayı milliye'de kaldı dostlar.
  Başımızda bizi içten içe birbirimize düşman eden, milleti bölerek oy devşirmeye çalışan ve tutarsız şekilde dışaraya "bizi bölemezsiniz!" Diye bağıran bi adam var.
  Yahu bunların pkk konusunda ne gibi bir hassasiyeti olabilir? Çözüm sürecini bunlar yapmadı mı? Yav daha iki üç ay önce apo'dan mektup getirdi bunlar oy için, bunlar mı pkk konusunda bizi arkasına alacak?

  Şimdi "eeee sonuç?" Diyeceksiniz, sonuç şu; operasyon yapılması doğrudur, yeryüzünden temizlenen her dağ faresi dünya için bir kazançtır.
  Ancak bu iktidardan sonuna kadar dik durmasını bekleyen varsa avucunu yalar, abd ambargo koymuyorsa, yaptırım uygulamıyorsa her şey istediği gibi gidiyor demektir.
  Fazla ileri gittiğimiz anda bir ambargoyla bu hükümet papazı nasıl teslim ettiyse, her türlü milli menfaati de terk eder.
  7 -1 ... arabali ruhsuz
 2. 2.
  Ekonominin anasını sikenlerin marifetidir.

  "istiklalin tamamiyeti ancak istiklal-i mali (ekonomik bağımsızlık) ile mümkündür."
  - mustafa kemal atatürk.
  4 -2 ... ferdici
 3. 3.
  (bkz: yol yabdı)
  1 ... dinsiz kitapsiz kafir
 4. 4.
  (bkz: Öyle ölmem füze at)
  1 ... uzay muhtari
 5. 5.
  ben o kadar kötümser değilim. her zorluk insanı geliştirdiği gibi ambargo da bizi geliştirecektir. öldürmeyen güçlendirir.
  ... sevgikelebegi
 6. 6.
  Evet kötü sonuçlar doğuracak ve piyasaların alt üst olmasına sebep olacaktır fakat süreci doğru yönetebilecek kişiler işin başına getirilirse, doğru yönlendirmelerle yerli üretime geçiş sağlanabilirse, süreci lehimize çevirebiliriz. Mevcut yöneticilerle bu mümkün değil tabi ki.
  ... sakata gintoki