bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  (bkz: doğulu avrupa ülkesi)
  1 ... bdrrslsyyf
 2. 2.
  (bkz: batılı asya ülkesi)
  ... professeur
 3. 3.
  lan yoksa biz beylikmiyiz diye düşündürten olay.

  (bkz: orta amerikalı afrika ülkesi)
  ... satisfactionguaranteed
 4. 4.
  coğrafik yapısı ve sosyo-ekonomik durumu düşünüldüğü zaman, doğru olan önerme.
  ... thebiggraywolf
 5. 5.
  türkiye nin 3. sınıf dünya ülkesi olduğu gerçeğiyle paralel olan önerme.
  ... dur hele
 6. 6.
  kültürel olarak asyalı bir ülke olduğumuzu kabul etmiş insanın söylemidir. en azından bir 10 yıl için geçerli olacak söylemdir.
  1 ... cuney tarkin
 7. 7.
  herkesçe bilinen bir gerçektir. acıdır yerine göre. ankara-istanbul arası hızlı bir tren yolu olmayışı, büyük şehirlerimizde iyi bir metro ağı bulunmayışı, şehirlerimizin son derece çirkin yapılardan oluşması, teknoloji üretiminde geri oluşumuz, insanımızın insan hakları ve demokrasi konusunda duyarlılığının yetersizliği gibi birçok örnek verilerek neden batı avrupa ülkeleri liginde olmadığımız anlatılabilir.
  ... multipleorg
 8. 8.
  her türlü doğru olan önermedir, şarkiyatçılar daha iyi bilir. en basitinden bizde kadercilik vardır. başımıza kötü bir olay gelse dahi 'kısmet' deriz, 'nazar değdi.' deriz, lohusa döneminde 'albastı' ya inanırız... bunun gibi örnekler çoktur. batı düşüncesinde ise bunlara yer yoktur azizim. adamlar rasyonel.
  -2 ... tribun bunduk
 9. 9.
  Yıllardır şu milletin kafasının almadığı, dibine kadar doğru tespittir. Yahu öyle bir hale sokmuşlar ki ülkeyi ne batılı olabiliyoruz ne şarka yüzümüzü dönebiliyoruz. Batı, batı, batı... Onu da yanlış tarafımızla anlamışız. Bir dönem sırf yanlış batılılaşma üzerine kitaplar yazılmış. Biz bu kadar saf insanlar mıyız ki kendimizi ait olmadığımız bir yere aitmiş gibi davranıyoruz? Bize de yazık feleğimizi şaştık. 1800'lerde bir batılılaşma tartışması aldı gitti, daha hala aynı meseleyi konuşuyoruz.
  1 -1 ... mufredi
 10. 10.
  asya ve avrupa arasına sıkışıp kalmış, kendisi de nereye ait olacağını çözememiş, dolayısıyla eeeh yeter ulan severimböyle aşkın ızdırabını deyip amerikaya bağlılık yemini etmiş ülkedir.
  ... sevgilim ben manyak oldum
kapat