1. .
  türkiyenin sonsuza kadar tanımayacağı kıbrıs rum kesiminin AB ye alınması ile AB parlementosunun bitirdiği hedeftir.

  türkiyenin hiç bir zaman AB ye alınmayacağını bilen ümmetçi osmanlıcı padişahçı hükümetin ülkenin rotasını arap alemine çevirmesi sonucu gerçekleşen türkiyenin yeni resmi politikası.
  ... kaplus
 2. .
  Hoş, AB'nin yeni dönem başkanları gerçekten Türkiye'nin müzakerelerini ileriye götürmek için olanca güçleriyle asılsalar bile, pratik olarak pek fazla sonuç almaları mümkün değil. Neden? Cevap: Masadaki 22 fasıldan 19'u bloke edilmiş durumda:
  8'i AB liderler zirvesinde alınan "Yaptırım" kararı yüzünden: "Rumlar'a limanlarını ve havaalanlarını açıncaya kadar 8 başlığın görüşmeleri dondurulacak..."
  5'i Fransa yüzünden: "Tam üyeliğe giden yolu açacak başlıkları masaya getirtmem. Çünkü Türkiye ile imtiyazlı ortaklık ilişkisi istiyorum."
  6'sı Rumlar yüzünden: "Madem Türkiye bize limanlarını açmıyor, NATO ile partnerliğimize engel oluyor, Akdeniz'de petrol ve doğalgaz aramalarımızı frenliyor, biz de bu alanlarla ilgili başlıkları açtırmayız."
  Yani, müzakere edilebilecek, daha doğrusu sadece açılabilecek topu topu 3 başlık var: "Sosyal politika ve istihdam", "Kamu alımları" ve "Rekabet politikası".
  ... pessimist1990