1. 1.
  recep tayyip erdoğan'ın birkaç sene önce verdiği bir öngörü.

  https://youtu.be/wzhURlrFLKA

  Önce cumhurbaşkanını halka seçtirerek başkanlık sistemine yol açtı. şimdi de başkanlık sistemi eyaletlere zemin hazırlayacak. rusya, abd gibi ülkelerde bunu rahatlıkla görebilirsiniz.
  eskiden eyaletlere bölünme ve yerel yönetimlerin güçlenmesi hdp'nin siyasi görüşüydü. akp sayesinde yeni anayasamıza girdi. helal olsun %51 kesime.

  Canımı hiç sıkmıyorum. eyalet sistemini mi getirecekler? getirsinler bakalım. ben izmir'deyim ve aydın-muğla birleşerek gül gibi geçinir giderim. gerisini evet oyu veren iç anadolu ve güneydoğu düşünsün. biz bir olalım dedik, siz başkanlık sistemi dediniz.
  5 ... gavatlarin efendisi 3
 2. 2.
  dünyanın en güçlü iki devletini örnek göstererek onların kullandığı sistemi olumsuz gibi göstermeye çalışanların algılayamadığı olaydır.şimdi diyelim ki bu sisteme geçildi, geçilecek şöyle bir bakıyorsunuz abd, almanya,belçika,italya,ispanya v.s. hepsinde bu sistem var diğer yandan çin,hindistan yine bu sistemde. eee. ulan adamlar 50 küsür devleti birleştirip abd oluyor ve dünya tarihinin en milliyetçi en emperyalist unsurunu ortaya çıkarıyor bunlar hala neyin peşinde.
  1 -3 ... inderex
 3. 3.
  hadi inşallah dedirtendir. çomar çomara yaşayıp gitsinler mk. bana ne. ikametim ayrı şahane, kütüğüm başka şahane. ben elin orta anadolu çomarını beslemek zorunda mıyım? süper güç olacağız allah'ın izniyle.
  2 ... inmyopinion
 4. 4.
  biri şunlara söylesin ben yoruldum artık. abd,almanya olmak için eyalet, başkanlık değil bilim ve sanayi gerekir.
  2 -1 ... sevgisi bol olsun usta
 5. 5.
  yine gelmiş abd'de hızlı tren yok ama bizde varcı koyunlar.

  ulan abd ve rusya nükleer güç sahibi. çin nüfusu dolayısıyla işgal edilemez. almanya, belçika, ispanya, italya avrupa birliği korumasında. ya sen kime ne anlatıyorsun? güneydoğunda pkk cirit atıyor. barzani kürdistan kurmak üzere. kendi topraklarımızı korumakta zorluk çekiyoruz. bölün anasını satayım ülkeyi eyaletlere bölün.

  işte cehalet ve koyunluk yine kendini belli ediyor. izmir, istanbul, antalya, adana, ankara, eskişehir hayır diyor ama konyalılar rizeliler bayburtlular siyaseti şekillendiriyor.
  2 -1 ... gavatlarin efendisi 3
 6. 6.
  Haritamız da böyle olacaktır

  türkiye nin 2023 te eyalet sistemine geçmesi
  -4 ... tenete
 7. 7.
  Sevr'i özleyenlerin hayalleridir.
  6 ... federal almanya
 8. 8.
  bu hızla gidersek sevr haritası gerçek olacak.
  -1 ... fanfan la tulipe
 9. 9.
  (bkz: torbacısı merak edilen yazarlar)
  -1 ... eti cin baba
 10. 10.
  Şam'da da cuma namazı kılacak mıyız? Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan da olacak mıyız?
  ... son kale