1. 1.
  Teşvik yok. Devlet el atmıyor. Teşvik gelse gerisi gelecek ama yok. Konu ile ilgili birkaç proje var. Ama hiçbiri hayata geçmedi Türkiyenin en büyük holdingi olan koç holdingin cevabı " Türkiye otomobil üretebilecek durumda değil" şaka gibi diğerleri almış başını gidiyor. Ama denilen cevap.
  -2 ... ib123rahim
 2. 2.
  tek sorun isimde. her şeyi yapıyoruz isme gelince sıçıyoruz. millet yaptığımız arabayı görmesin diye de piyasaya sürmüyoruz. (bkz: kesin bilgi yayalım)
  3 -1 ... basbakan pirlo
 3. 3.
  çünkü amerika türkiye nin gelişmesini istemiyor. Hatta bu sebeple bor kullanılmıyor. amerika nın arkasında kim var tabiki israil.
  1 -2 ... kertenkeleyi kerten adam
 4. 4.
  araba üretirsek alıcı konumundan satıcı konumuna geçeriz iyi bir şey olurda ondan.
  2 ... alayinamuhalefet1
 5. 5.
  belki para geçer elimize daha iyi bir ülke oluruz onun için yapmıyorlar.
  2 ... tcombuter
 6. 6.
  her toplum layik olduğu şekilde yönetilirmiş. yöneticiler her türlü işi halletmişler türkiyede de başörtüsü sorunlarına kafa yoruyorlar yıllardır. böyle dandik konularla uğraşmaktan milleti uyutmaktan da kimse demiyor ki biz neden otomobil cep telefonu üretemiyoruz? yıllardır halkımızı saçma sapan din tartışmalarıyla uyutuyorlar yoruyorlar.
  1 ... melih06
 7. 7.
  türkiye neyi adam gibi üretmeyi beceriyorda araba üretsindir ki ?! türkiyenin birşeyler üretebilmesi için çalan çırpan insanlar tarafından yönetilmemesi gerekir.

  almanya bizi dinliyor. akp hükümeti sesini çıkarmıyor ?! neden ?! eğer o lahım kapağını açarlarsa hoş olmayan kokular çıkacak altından ve bu kokular onları zor durumda bırakacak biliyorlar. susuyorlar. böyle şey olmaz amk. ülkenin emin ol 15-20 yıllık ömrü kaldı.
  ... asosyal pesimist yalniz erkek
 8. 8.
  mühendisi olmadığı içindir. gayet basit yani. davar dolu etraf. adamların işi gücü başbakan falan. yani kalkıpta yok israilmiş, abd imiş falan. amk zaten pentagon'da tek gündem türkiye...
  1 ... mr stan
 9. 9.
  http://www.youtube.com/watch?v=K8i02mm1VPw+
  ... yuzustu gomulen
 10. 10.
  üniversiteye ilk başladığımda tasarı geometriği dersimize giren hoca " siz 4 yılda bir otomobil tasarlayın derslerinizin hepsinden aa ile geçmenizi ben sağlarım" demişti. bu sözünü otomobil tasarlamanın zorluğuna dikkat çekmek için söylediği de devam eden konuşmalarından belli oluyordu. birebir yabancı otomobilleri yapamazsınız çünkü bu bildiğiniz hırsızlık olur.
  ... stajyer dede