bugün

50+1, cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi, helalleşme, varlık vergisi, 28 Şubat, dolar 10 TL, merkez Bankası faizleri...

Bu kadar aleni olup bu kadar fazla etrafında dolaşılma nedenini anlayamadığım sorudur. Belli ki esas sorunu gündeme hükmedebilen kimse çözmeye odaklanmış değil. Herkes iktidarı ele geçirme derdinde. Biz alalım veya bizde kalsın da ne olursa olsun kafasında. Parlamenter sisteme dönünce herşey çözülecek öyle mi?

Tek adamın iki dudağı arasına tüm devlet mekanizmasını koyma hikayesine biz nasıl geldik peki? Buraya gelene kadarki fazlardan herhangi birisi yeterince demokratik miydi?

icraatin başındaki kişi ne derse koşulsuz yapmaya programlı tiplerin, yetki kullanıp kuvvetler ayrılığı ekseninde işini yürütebileceği mevkilerde oturmasına ne yapacağız peki? Deyin ki iktidar partisi değişti, sadece bir partiye, tarikata, derneğe vs. mensup olmakla o koltuğa gelenlerle mi türk lirası değer kazanacak? Bu tipler mi demokrasiyi uygulayacak?

Yahu önce bu ülkenin öz evlatlarının hakkını koruyun, biz geri kalanı kendi aramızda çözeriz. Sokma akılla, aklı çalışanları da susturup öncü gördüğü tek kişiden direktif alan tiplerle tuvalete gidilmez, biz 10 yılı aştı ülke yönetmeye çalışıyoruz. E olmuyor lan işte, ki bunlar birbirine de düştü, şu ülkede 35 yıl sonra darbe girişimi bile yaşadık. Siz hala gayrimüslimi, darbe mahkumunu, sözde mağdurları kurtarma çabasındasınız.

Tek sorun yok ama en büyük soruna illa bir yanıt istiyorsanız o yanıt siyasi partiler kanunudur. O kadar delikanlı iseniz hemen gidin bunu değiştirin sonra konuşalım.
(bkz: 16 Nisan 2017 anayasa değişikliği referandumu).
akarken tutamadık.

2008-2014 aralığını iyi değerlendiremedik.
Gerici agebe zihniyeti.
Ra'd 11.
Yunus 100.
Söylüyor.
Gericiler ve onların peşinden giden daha da gerici insanlar yüzünden.
Malum kişi saolsun.
Bu soru mustafa kemal atatürkten sonra gelen yönetimlere sorulmalı. Boş işlerler uğraşmak yerine gelecek yüz yılın hesabı yapılsaydı bugün sorunlarla değil sorunları çözen bir anlayış hakim olacaktı.
böyle olması planlandığı için şeklinde cevap verilebilecek beyhude soru.

planlar sadece olumlu netice almak adına yapılmaz. olumsuza varmak içinde iyi bir plan gerekir, zira tesadüfen baştan aşağı olumsuz bir tablo görmek cidden zordur.

yakın geçmişe bakılırsa bugünkü duruma gelmek için bir sürü çaba görülebilir.
ve günümüzdeki hale bakılırsa çabalar sonuç veriyor gibi.
2002'den beri ülkeyi içten içe çürütme projesi ve liderine oy veren anadolululara sorunuz.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.