1. 1.
  efendim bunlar her türlü ulusal çıkarın, vatan sevgisinin ve türk kelimesinin karşısındadırlar. yurttaşlarımızı kürt, çerkez, tatar, laz vb. diye saymayı çok iyi bilirler ama ne hikmetse türk adını hiç kullanmazlar kullanmaları gerektiği zamanda türkiyeli falan derler. bunlara göre içte ve dışta türk devletinin taraf olduğu bir sorun varsa kesin haksız olan t.c devletidir. kürtler terör yapar asker suçludur, ermeniler ihanet eder, türkler soykırım yapmıştır. kıbrıs yunan adası yapılmak istenir, türk ordusu işgalcidir. tek bir konuda bile devlete, türklere hak vermezler. ama tuhaf olan dünyanın başka yerlerinde bu böyle değildir. örneğin hiçbir rum komünisti kıbrıs konusunda türkiye'ye birazcıkta olsa hak vermez, türkler kardeşimizidir diyen bir tane ermeni komünistine rastlanmamıştır..bizdekiler kendi ülkelerini kötülemeyi aydın olmanın bir numaralı şartı sayarlar. tipik bir aşağılık kompleksi.. düşman oldukları(!)şeriat düzeninin simgesi olan türbanı bile sırf t.c devletinin karşısındaki bir sorun olduğu için desteklerler. (bkz: ödp) onlar için asala teröristleri kahraman, kontgerilla üyeleri eli kanlı katildir. bunlardan hiçbir zaman vatan millet lehine bir hareket beklememek gerekir. çünkü bunlar böyle kutsal kavramlara inanmazlar. sınırsız, devletsiz, askersiz dünyanın kimin çıkarlarına hizmet edeceğini göremeyecekleri içinde küreselleşmecilerden farksızdırlar.
  20 -27 ... shalamar
 2. 2.
  benim bildiğim komünistler ülkesini seven, vatansever insanlardır. vatandaşlarımızdan laz olanını laz, kürt olanını kürt, türk olanını da türk diye çağırırlar, tüm halka türkiyeli derler! ülkeyi bölen her türlü ırkçı harekete karşıdırlar, ama genelleme yapmaz bir kürtün, bir ermeninin yanlış davranışını tüm ermenilere, tüm kürtlere mal etmezler, kıbrısın kıbrıslılara ait olduğunu savunur, toprak bütünlüğünü ne pahasına olursa olsun korumak gerektiğine inanırlar, ülkenin ulusal dilinin türkçe olduğunu bilir, ödün vermezler, reçete sözcükleri vardır onların hani her ağıza aldığında 'lan bu kesin komünist' dediğimiz, işte o sözcüklerden bir tanesi olan 'sömürü'yü sevmezler, sömüren devlet de olsa, insan da olsa tasvip etmezler. isterler ki tüm halklar kerdeşçe yaşasasın, zaten binlerce yıldır anadolu topraklarında kardeşçe yaşayan bu halkları kimsenin bölmeye gücü yetmesin, yetemesin! aşağılık kompleksi olan, 3-5 kitap okuyup, sokaklarda slogan atmayla kendine komünist diyenleri de sevmezler pek! bilirler ki bir şeyi en kötü şekli ile savunmak onu bilmemekten ileri gelir! o yüzden herkes kendine komünist diyemez zaten! sınırlar kalksın derler! dünyadaki kültürlerin birbirine karşı saygılı oldukları dünyayı düşlerler çünkü, gökkuşağının renklerini yitirmemesini dilerler ve gökkuşağını sadece mavi renge boyamak isteyenleri kınarlar, o rengarenkken gökkuşağıdır çünkü...

  incirlerin ağaçlarında ballandığı, asmalarında sallandığı, her nimetin, onu dileyenin olduğu, kimsenin de ihtiyacından çoğunu dilemediği günleri isterler. * * *
  25 -7 ... steril mikrop
 3. 3.
  hayatı komunist-faşist kavgasından ibaret sanan insanlardır. ruhlarında biraz pkklılık da mevcuttur.
  10 -18 ... chilavert
 4. 4.
  kısaca kominik olarak adlandırılan insanlardır, zira komunistliğin ne anlama geldiğini tam olarak bilmek yerine komunistim diyerek gezmeyi severler.
  5 -4 ... renaskaya
 5. 5.
  türkiyeli komünist deyince aklına sadece tkp ve mihri belli getirenlerin yanlış yorumladığı insanlar.
  4 -1 ... esnaf ve sanatkar
 6. 6.
  yaptıkları eylemlerde pkk'ya terorist demeyen, onları bağrına basan siyasi oluşum olan dtp gençlerini de alan; el ele, kol kola, gönül gönüle slogan atan kişilerden oluşur büyük çoğunluğu. apo'yla el sıkışanları, kurtuluşun kendilerinde olduğunu deklare edenleri de olmuştur.

  ama ama ama bunların içinde ciddi ciddi ortak noktalarda birleşilecek vatanseverlikte olan insanlar da mevcuttur.
  4 -6 ... palta
 7. 7.
  birlikten sözedip birbirlerine "yoldaş" deyip de ayrı ayrı çatılar altında toplanan insanlar bütünü.
  1 -2 ... zlatan1937
 8. 8.
  (bkz: komunistiz elhamdülillah)
  2 ... tifosi
 9. 9.
  turkiye deki tum komunistlerin bahsi gecen fikirlerin hepsini benimsemedigini dusunerekten bu tarz bir genelleme yapmanin son derece hatali oldugunu belirtmek isterim öncelikle. turkiye komunisti bu topraklarda yasayan insalari kurt , cerkez , tatar , laz seklinde ayirir evet ; fakat hepsini ortak payda olan yurttaslikta toplar , komunizmin gerektirdigi de bu degil midir zaten (bkz: halklarin kardesligi)? gercek turk komunisti dunyayi sever , terore lanet yagdirir , eger ordusu gercekten isgalciyse bunu da acikca dile getirmekten kacinmaz , kacinmamalidir da zira objektif olmak bunu gerektirir. ermeni meselesine "aydin toplumunu aydinlatabildigi surece aydindir." dusuncesinden hareketle yaklasir*. turkiye komunisti evrensel bir bakisa sahiptir , dunya halklari lehine dusunur. baslikta bahsi gecen komunistlerse "turkiye komunistleri" degil "turkiye oportunistleri"dir kanımca. bu ikisi cok farklidir. hatta baglama uyan cok da guzel bi parcasi vardir bunun**.
  gaza gelmemek lazimdir ayrica.
  not: işbu entry propaganda amacli degildir*.
  3 -1 ... galaktik kovboy
 10. 10.
  bazıları sırf konuşmaları dinlenmiyor, karşılarındaki kişi karşıt görüş belirtiyor diye adam dövmüştür hatta silahla adam bile vurmuştur! (inanmayan 70 lerde özellikle odtü gibi mekanlarda neler neler dönüyordu bir araştırıp gelsin)
  lakin, tıpkı türkiye sağcılarının büyük bir bölümü gibi bunların da büyük bir bölümü resmen faşisttir. karşıt fikirlere tahammülü yoktur vesselam. hala tatmin olmadıysanız, üniversite'de solcu gençlerin arasında "stalin bir katliamcıdır" diye bağırın. ne demek istediğimi anlarsınız.
  -4 ... soul forged sin