bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  efendim bunlar her türlü ulusal çıkarın, vatan sevgisinin ve türk kelimesinin karşısındadırlar. yurttaşlarımızı kürt, çerkez, tatar, laz vb. diye saymayı çok iyi bilirler ama ne hikmetse türk adını hiç kullanmazlar kullanmaları gerektiği zamanda türkiyeli falan derler. bunlara göre içte ve dışta türk devletinin taraf olduğu bir sorun varsa kesin haksız olan t.c devletidir. kürtler terör yapar asker suçludur, ermeniler ihanet eder, türkler soykırım yapmıştır. kıbrıs yunan adası yapılmak istenir, türk ordusu işgalcidir. tek bir konuda bile devlete, türklere hak vermezler. ama tuhaf olan dünyanın başka yerlerinde bu böyle değildir. örneğin hiçbir rum komünisti kıbrıs konusunda türkiye'ye birazcıkta olsa hak vermez, türkler kardeşimizidir diyen bir tane ermeni komünistine rastlanmamıştır..bizdekiler kendi ülkelerini kötülemeyi aydın olmanın bir numaralı şartı sayarlar. tipik bir aşağılık kompleksi.. düşman oldukları(!)şeriat düzeninin simgesi olan türbanı bile sırf t.c devletinin karşısındaki bir sorun olduğu için desteklerler. (bkz: ödp) onlar için asala teröristleri kahraman, kontgerilla üyeleri eli kanlı katildir. bunlardan hiçbir zaman vatan millet lehine bir hareket beklememek gerekir. çünkü bunlar böyle kutsal kavramlara inanmazlar. sınırsız, devletsiz, askersiz dünyanın kimin çıkarlarına hizmet edeceğini göremeyecekleri içinde küreselleşmecilerden farksızdırlar.
  20 -27 ... shalamar
 2. 2.
  benim bildiğim komünistler ülkesini seven, vatansever insanlardır. vatandaşlarımızdan laz olanını laz, kürt olanını kürt, türk olanını da türk diye çağırırlar, tüm halka türkiyeli derler! ülkeyi bölen her türlü ırkçı harekete karşıdırlar, ama genelleme yapmaz bir kürtün, bir ermeninin yanlış davranışını tüm ermenilere, tüm kürtlere mal etmezler, kıbrısın kıbrıslılara ait olduğunu savunur, toprak bütünlüğünü ne pahasına olursa olsun korumak gerektiğine inanırlar, ülkenin ulusal dilinin türkçe olduğunu bilir, ödün vermezler, reçete sözcükleri vardır onların hani her ağıza aldığında 'lan bu kesin komünist' dediğimiz, işte o sözcüklerden bir tanesi olan 'sömürü'yü sevmezler, sömüren devlet de olsa, insan da olsa tasvip etmezler. isterler ki tüm halklar kerdeşçe yaşasasın, zaten binlerce yıldır anadolu topraklarında kardeşçe yaşayan bu halkları kimsenin bölmeye gücü yetmesin, yetemesin! aşağılık kompleksi olan, 3-5 kitap okuyup, sokaklarda slogan atmayla kendine komünist diyenleri de sevmezler pek! bilirler ki bir şeyi en kötü şekli ile savunmak onu bilmemekten ileri gelir! o yüzden herkes kendine komünist diyemez zaten! sınırlar kalksın derler! dünyadaki kültürlerin birbirine karşı saygılı oldukları dünyayı düşlerler çünkü, gökkuşağının renklerini yitirmemesini dilerler ve gökkuşağını sadece mavi renge boyamak isteyenleri kınarlar, o rengarenkken gökkuşağıdır çünkü...

  incirlerin ağaçlarında ballandığı, asmalarında sallandığı, her nimetin, onu dileyenin olduğu, kimsenin de ihtiyacından çoğunu dilemediği günleri isterler. * * *
  25 -7 ... steril mikrop
 3. 3.
  hayatı komunist-faşist kavgasından ibaret sanan insanlardır. ruhlarında biraz pkklılık da mevcuttur.
  10 -18 ... chilavert
 4. 4.
  kısaca kominik olarak adlandırılan insanlardır, zira komunistliğin ne anlama geldiğini tam olarak bilmek yerine komunistim diyerek gezmeyi severler.
  5 -4 ... ebby
 5. 5.
  türkiye komünistleri hakkında yanlış bilgilerle dolu ilk entrye sahip başlıktır.
  komünistler vatanını seven kişilerdir.genelde vergi kaçırmazlar. eşitlik ve adalet isterler. ama bunlar sözde olmayan komünistlerdir.

  türkiye'de 2 tip komünist vardır:
  1- komünizmi sosyalist ve komünist liderlerden olduğu gibi alanlar. bu grup türk'lerin özelliklerini reddetmezler fakat ön plana da çıkarmazlar.
  2- işçi paritisinin de içinde olduğu gruptur. turan anlayışını desteklerler. ancak dinî ögeleri görmezden gelirler.

  ayrıca birinci gruptaki komünistler ikinci gruptakileri komünist olarak değerlendirmezler.

  türkiye'deki komünistlerin ortak bir özelliği de vardır. alternatifsizdirler. kendi bildikleri dışında hiç birşeyi kabul etmezler.
  7 -1 ... darwen
 6. 6.
  milliyetçiliğin komunistler için gecerli bir eylem olmadıgını duşunursek kürt milliyetcilerinin içinde barınamayacagı topluluktur. ama kesinlikle kürt sorununa duyarsız kalamazlar. insan olmanın gerekliliği de budur.
  7 -5 ... adini unutan adam
 7. 7.
  türkiyeli komünist deyince aklına sadece tkp ve mihri belli getirenlerin yanlış yorumladığı insanlar.
  4 -1 ... esnaf ve sanatkar
 8. 8.
  yaptıkları eylemlerde pkk'ya terorist demeyen, onları bağrına basan siyasi oluşum olan dtp gençlerini de alan; el ele, kol kola, gönül gönüle slogan atan kişilerden oluşur büyük çoğunluğu. apo'yla el sıkışanları, kurtuluşun kendilerinde olduğunu deklare edenleri de olmuştur.

  ama ama ama bunların içinde ciddi ciddi ortak noktalarda birleşilecek vatanseverlikte olan insanlar da mevcuttur.
  4 -6 ... palta
 9. 9.
  birlikten sözedip birbirlerine "yoldaş" deyip de ayrı ayrı çatılar altında toplanan insanlar bütünü.
  1 -2 ... zlatan1937
 10. 10.
  (bkz: komunistiz elhamdülillah)
  2 ... tifosi