1. 1.
  az önce mecidiyeköy'den geçerken eylem hazırlıkları yaptıklarını gördüğüm 15-20 kişinin ellerindeki bayrakların üstünde gördüğüm yazı. o değil de 15 kişi için 100 polis memurununun, bir dünya gazetecinin saatlerce ayakta dikilmesine anlam veremiyorum.
  38 -9 ... arjen robben
 2. 2.
  nazım hikmet 'in partisiyle alakası kalmayan parti..
  27 -10 ... otisabii
 3. 3.
  istanbul üniversitesi avcılar kampüsü nü mesken tutan parti.nitekim teknik bilimler fakültesinin kantini kendilerinin elindedirler.Sazlar çalınıp türküler söylenmektedir.
  8 -2 ... kurabiyecanavari
 4. 4.
  Maşa olarak kullanılan parti.Niyetleri komünizmin bahanesiyle taraftar toplamak(kaldı ki ki komünizm de zaten ülke rejimini yıkmaya teşebbüstür.) ve ülke bölücüğü gerçekleştirmektir.
  Sahip oldukları komünizm ütopyası Türkiye gerçeklerinden uzak ve bir o kadar da komiktir.Hepsi birer devrimcidir kendilerine göre.Oysa asıl devrimi beyinlerinde yapmaları gerekir.
  29 -37 ... italiano
 5. 5.
  "paranın saltanatı varsa halkın tkp'si var" sloganıydı bunların seçim zamanı. düzen içerisinde alenen düzeni yıkmayı mı savunur bunlar yoksa yok biz sadece adı komünist olanlardanız mı derler anlayabilmiş değilim. aslında kendilerine sorsanız tek komünist de kendileridir. eylemlere en kalabalık kortej bunlarken, seçimlerde nerdeyse sıfıra yakın oy oranı yine bunlardadır. efendim anlamış olduğunuz üzere ziyedesiyle kafa karışıklığı yapmaktadır bende güzel ülkemin bu güzide partisi.
  7 -5 ... yoko ono
 6. 6.
  bilip bilmeden en cok laf soylenen partidir, komunist adında bir dergi cıkarırlar
  5 -10 ... dopdop
 7. 4.
  türkiyede ki genel seçimlerde adında "komünist" ibaresi barındıran ilk ve tek partidir...
  5 ... tttddd
 8. 5.
  oy verenlerinin tamamı tüm eylemlerine katılan partidir. sembolik bir parti haline gelmiştir. dünkü dava arkadaşları kominist kelimesinden kemalist kelimesine terfi ederek yanlız bırakmıştır bu arkadaşları.
  9 -4 ... palta
 9. 6.
  sosyalist iktidar partisi'nin* devamı niteliğinde ki partidir...*
  2 ... tttddd
 10. 7.
  seçmen yaşının 15'e inmesiyle oylarını azda olsa artırabilecek partidir...****
  34 -7 ... tttddd
 11. türkiye komünist partisi Başlığındaki Önemli Entry'ler