bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  http://www.tkip.org
  sanırım illegal örgütler arasında tek kendi ismi ile afiş yapan örgüttür.
  (bkz: sosyalizm kazanacak)
  4 -1 ... lock
 2. 2.
  (bkz: turkiye sosyalist isci partisi)
  ... orloff
 3. 3.
  (bkz: kızıl bayrak)
  1 ... a la folie
 4. 4.
  (bkz: bdsp)
  ... kisil
 5. 5.
  (bkz: kızıl bayrak)
  ... a la folie
 6. 6.
  bir dönem tdkp içerisinde yer alan örgüt. ayrılma nedenleri tdkp'nin yasal düzene geçmesiydi.şimdi ise bdsp'yi destekleyen siyasi örgüt.*
  2 ... harbi mi
 7. 7.
  kurulduğunda tdkp/leninist adını kullanan, tdkp'den ayrılma gerekçesi partinin yasala geçmesi değil-zaten o sıralarda gündemde değildir-, türkiye'nin geldiği evreye ve 70li yıllara farklı bakmaları ve bunun sonucunda sosyalist devrimi savunması olan parti. bu yönüyle türkiye solunun een tarihsel ve gerçek ayrışmasıdır.
  1 ... anne ben gruppie oldum
 8. 8.
  Bir gelenek falan değildir. Kendilerini geleneğiz şeklinde kandırırlar ancak tdkp içerisinden ayrılmışlardır ve varlıklarını tdkp'ye düşmanlık ederek sürdürmüşlerdir. etki alanları yoktur, kısıtlıdır. legali yerden yere vuruyorken, legal alanda çalışma yürütürler.
  -2 ... i belong to che
 9. 9.
  Habip Gül , Ümit Altıntaş ,Hatice Yürekli.
  2 ... gaste
 10. 10.
  tdkp'de yaşanan ayrışmalar nedeniyle 1987 sonunda partiden koparak [tdkp-leninist kanat'ın devamı olan] ekim isimli yayın organını çıkarmaya başlayan siyasi hareket, 1988 yaz aylarında merkez komitesi'ni oluşturdu. 1998 yılı sonunda düzenlenen kongreyle partileşme süreci tamamlanarak tkip adını aldı. sosyalist devrim taraftarı olan örgüt, işçi sınıfı örgütlenmesi vurgusuyla faaliyet göstermektedir.
  1 ... epileptik