1. 1.
  her ne kadar olmamasını temenni etsek de, gerek türkiye'nin kışkırtılması ve gerekse israil'in sert adımlarının sonucu olarak gerçekleşecek hadisedir..

  buyrun okuyun ve görün:

  http://www.stargazete.com...niz-hayalleri/yazi-582576
  3 -4 ... sevginin pesinde
 2. 2.
  abd ve akp varken mümkün olmayan savaştır.
  2 ... zarbut
 3. 3.
  *- olası savaş durumunda israil in türkiye ye darbesinin ağır olacağı görüşü ( köşe yazısına göre ) katılmak mümkün değil.

  *- zira ; teknoloji herşey değil veya olsı israil savaşı bölgeyide harakete geçirecek ki , iran gibi bir ülkeden bir darbe daha yemesi anlamı taşır.

  *- abd israil den vazgeçmesi durumunda savaşa yeşil ışık yakması sözkonusu ve buda olası değil.
  1 ... iskorpit
 4. 4.
  sansasyon yaratmaktan çok uzak bir tespit. alışıldı artık bu tarz gündem yaratma çabalarına. israil olsun abd olsun ülkemizin etinden sütünden yeterince faydalanıyorken, istediği mekanizmalara hükmedebiliyorken neden buna gerek duysunlar ki?
  1 ... x tr
 5. 5.
  van minütlerimizle boğarız şerefsizim. bir de uluslararası ilişkilerimizi birince katip düzeyine çektik mi, bunlar bir daha iflah olmaz amk!

  ne diyonuz oğlum siz yaa? adamlar gemimize deniz komandolarıyla çıkarma yapıp bilmem kaç tane türk vatandaşını öldürdü de bir özür bile diletemedik.

  savaş çıksa da savaşsak diye söylemiyorum da, öyle bir durumda bile bir şekilde masaya oturur anlaşır, ne istiyorlarsa da veririz.
  2 ... sessizdeydi duymamisim
 6. 6.
  batı dünyası bu büyük askeri gücü elde etmişken tarihe bir not düşmek amacıyla bile olsa bir gün türkiye ye saldıracaktır. hem de topyekün saldıracaklardır. bizim sadece yapmamız gereken dostumuzu düşmanımızı iyi bilip, askeri gücümüzü artırmamız gerek.

  ileri dönemlerde libya gibi çökertmek isteyeceklerdir bizi. bu sebeple kürt göçünü destekliyorlar ki muhalif güçler yaratmak için. ama türk devleti uyuyor. gerçi türk devleti de kalmadı artık. sadece bir 15-20 yıla ihtiyaçları kaldı öldürücü darbeyi vurmak için.
  -1 ... exantric
 7. 7.
  sadece akp'nin bu savaşa gitmesidir. gitsinler bakalım. eğer bir tane aklı başında ve vatansever,atatürkçü türk evladı bunları desteklerse namerttir. biz türküz türk. bize ne arap'ın kan davasına gidip alet olacaz? hoş alet edildik bile ama hala geri dönme ve birşeyleri tamir etme şansımız var.

  akp kendi başına gitsin savaşsın şakirtleriyle birlikte. hamas ve hizbullah kampları onları bekliyor. ama koca ülkeyi bu boka alet etmesinler. sokturmasınlar ortadoğu liderliği politikasına da osmanlıcılığına da.
  2 ... ataturkun mendili
 8. 8.
  olmayacak iştir. neden diye sorarsanız artık öyle bir dünyada yaşıyoruz ki savaş diye bir şey yok. ekonomi savaşı var, o da çoğu kişi farketmeden yapılır, kazanan veya kaybeden çoğu kişi tarafından farkedilmez. diplomatik savaş vardır, çoğu kişi tarafından farkedilir, alçak koltuk krizi yapılır, cevap ya da tepki verilmez.
  1 ... jonathan hemlock
 9. 9.
  böyle bir durumun söz konusu olması halinde haşırı milliyetci klavye gençliğinin "tükürsek boğulurlar" vb. tabirleri ortaya çıkacaktır.tabiki durumlar farklı olacaktır.

  ayrıca bu bir (bkz: komlo teorisi) dir.
  -1 ... baygoktan
 10. 10.
  savaş iran-türkiye arasında olacaktır,dağılın lan...
  ... pawn