1. 1.
  (bkz: kardeşim esad)
  4 -1 ... drdolantin
 2. 2.
  habil ile kabil.
  5 ... nanautzin
 3. 3.
  (bkz: mussolini ve hitler)
  1 ... 0fu0
 4. 3.
  Moskofçuların tatlı hayallerinden biri.

  Tüm tarihleri boyunca sıcak denizlere inmek isteyen, anadoluyu işgal etmek isteyen bir toplum, emin ol seni kardeşi olarak görüyordur.

  Rusların dünya üzerinde kaç milyon türk'ü katlettiğini, esir ettiğini, evinden yurdundan ettiğini biz unutmayız. Siz kardeşlik masalları anlatmaya devam edin.
  3 -3 ... kah ve otesi
 5. 4.
  Devletler kardeş olmaz. iki devlet tek millet denen azerbaycanla bile kardeş olamıyoruz. Hiçbir devlet başkasıyla kardeş olamaz.

  (bkz: öyle bir şey yok çıkar onu aklından)
  2 ... alakasiz entry
 6. 5.
  Kardeşlik olmaz çıkar ilişkisi vardır.
  3 ... kalahari 1
 7. 6.
  avrasyacıların hayali. zamanında kars kalesinden türk bayrağı indirip sovyet bayrağı asanların da hayali olabilir. ya da missouri zırhlı gemisini boğazlara demirletenlerin de.
  bunu söyleyen hiç tarih okumamıştır. ruslar ile türkler 1000 yıldır savaş ve rekabet içerisinde. türk tarihine en büyük zararı verenlerin başında ruslar gelir. sibirya'dan volga'ya kadar tüm türkleri zapturapt altına almışlardır. slavlaştırma politikası gütmüştür. bugün istanbul'un tekrar bizanslaştırılmasını ilk isteyenlerin başında moskof cemiyeti gelir. mesela s-400 anlaşması, nükleer santral anlaşmasına yunanlıların tepkisine bakınız. "ortodoks kardeşlerimiz neden yardım ediyor türkiye'ye, onlar birgün gider bu topraklardan gibi kafaya sahipler.
  1 ... gelenek karsiti sekuler hero 2
 8. 7.
  --spoiler--
  akp'liler zevkten ölüyorlar ama ruslar daha geçenlerde ypg bürosuna izin vermişlerdi ülkelerinde. diplomasi bilmeyince böyle davranıyorlar.
  --spoiler--

  ablam acaba sen bi diplomasinin kelime anlamını araştırsan mı ? böyle siyaset terminolojilerini kullanınca entel/bilgili falan görünmüyorsun aksine çok cahil görünüyorsun.

  t: kardeşlik değil menfaat birliği söz konusudur.
  ... puhu
 9. 8.
  son 200 yıllık tarihimizden bihaberlerin gelip burada kardeşiz demesidir. rusya bizim için hep tehditti ve hep öyle kalacak.
  2 -1 ... son tahlil
 10. 9.
  ruslar ile türkler bin yıldan fazladır iyi kötü birlikte yaşarlar. rus çarlığının en önemli askerleri türk soyları tarafından oluşturuldu. sscb, türk soyların çarlığa karşı savaşmasıyla kurulabildi. o şekilde ya da bu şekilde türkiye ve rusya'nın pek çok stratejisi ortaktır.
  ... syme