1. 61.
  en kısa süre gidip üye olacağım parti. iktidar olmasalar bile en azından mecliste yer almamalılar bence. çünkü artık sistem partilerinden sıkıldık. her gelen parti ister ak parti veya chp olsun bir süre sonra kendi burjuvazisini yaratacak. son 10 yılda ak partinin yeşil sermaye ve inşaat sektörü ile yaptığı gibi.
  -1 ... sportmen
 2. 60.
  üye sayısı 19.03.2019 itibariyle 61 olan parti.
  ... recomax
 3. 59.
  döneklerden oluşan kadrosu ile tbmm'de yer alan parti.

  http://www.turkiyedireniy...spresinin-yeni-yolculari/
  1 -2 ... tarihselmaddeci
 4. 58.
  (bkz: erkan baş ve barış atay ın hdp den ayrılması) ile birlikte 47 yıl sonra TBMM’de temsil edilecek parti. Evet.
  ... hepinizi sevmiyorum
 5. 57.
  htkp tarafından yeniden kurulma kararı alınmış.

  yani tip kurulmuyor, htkp tip oluyor. türkiye soluna bir katkısı olmayan siyasi manevra. araya barış atayı kaynatıp popiş bir hava yakalamışlar. türkiye de siyasetin çapı bu, sonra yok akp yok dolar konuşup duruyoruz. tipin kurulması ile, dolar düşecektir diye düşünüyorum.
  ... tuborg bira
 6. 56.
  tip' e bak çay demle adlı sloganla dikkat çekebilir.
  1 -1 ... egehansen
 7. 55.
  mevcut işçi partisi'nin yakın gelecekteki muhtemel ismi.
  ... alum cantabile
 8. 54.
  %75'lerin gerçek partisidir.
  17 ... selanikli
 9. 53.
  Türk siyasi tarihine Meclis'e giren ilk sosyalist parti olarak geçen Türkiye işçi Partisi(TiP) 3 Şubat 2010'da yeniden kuruldu. Kurucular Kurulu üyesi Muharrem Soydemir, sol bir parti kurma amacıyla TiP'i tekrar kurduklarını, ancak şu aşamada örgütlenme çalışmaları yürütmediklerini, seçimlere girmek gibi bir niyetlerinin de olmadığını açıkladı. içişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği'ne verilen kuruluş dilekçesinde kurucular kurulunda 8 kişi yer aldı. Partinin kurucu isimleri sırasıyla Muharrem Soydemir, Coşkun Arslan, Ahmet Arslan, Bircan Özdemir Bulut, Süzen Ertürk, Mihriban Tatar, Halil Yapağlı ve Feyzi Tam oldu. Dilekçede kurucu genel başkan olarak bir isim bildirilmedi. Dilekçede partinin genel merkezi olarak da Ankara Kızılay'da bir iş hanının 2. katı gösterildi.
  ... selanikli
 10. 52.
  partililerinin kendi partilerine oy vermediği parti süsü verilmiş oluşumdur.
  ... uludag reklam