1. 1.
  bu gidişle kaçınılmaz olacak durumdur, fakat savaşın kimler arasında olacağı muallaktır
  muhtemel guruplar
  türk - kürt
  sünii - alevi
  laik - antilaik
  cemaatçiler - normal müslümanlar
  akp - chp
  baba - oğul.
  14 -7 ... cameracell
 2. 2.
  akp nin fanatik kibirli bir parti olmasının soncudur. allah sonumuzu hayretsindir.

  sadece sözlükten bile bıçakların nasıl bilendiği anlaşılır.
  9 -4 ... klauss
 3. 3.
  halkları birbirine düşman edenlerin temellerini attığı akepenin ekmeğe yağ sürdüğü, gericilerin salyalarıyla izlediği, faşistlerin silahlarını hazırladığı ve yine onlarca insanın öleceği savaştır.

  not: felaket tellallığı yapıyor demeyin akepe nin yolundan yürüdüğünü söylediği tüm partiler döneminde gençlerimiz öldürülmedi mi? insanlar birbirine zarar vermedi mi? bu olaylardan yine zarar görmeden çıkanlar dinci-gerici-yobazlar olmadı mı? ordumuz hızır gibi yetişti demedi mi?
  5 -1 ... ihan et
 4. 4.
  cumhuriyet kurulalı beri türkiye elitinin 'kafalarını ezelim'diyerekten çin için istediği ama bir türlü gerçekleşmemiş ve gerçekleşmesi istenmeyen senaryodur...
  1 -1 ... tekdir ile uslanmayan
 5. 5.
  hangi türk devletinde iç savaş çıkmıştır? sorusunu sorduran bir garip savaş olayı. tamam eskiden beylikler falan birbiriyle savaşıyordu da türkün aynı devlet çatısı altında birbirini kırdığını göremedim ben tarihimizde.
  1 -4 ... ispirli
 6. 6.
  4. ve 5. yoruma cevap olarak;

  şeyh sait isyanı aslında bastırılmasaydı iç savaş olacaktı ancak ordu devreye girdi ve büyümeden önlendi, 80 olayları iç savaşa dönüyordu ve ordu devreye girdi iç savaş olmadan önlendi, şimdi hizbullah ve terörizm yanlısı kürtler ayaklanmak üzere, olaylar çıkacak ancak ordu bu sefer devreye giremeyecek çünkü akp yönetimindeki hükümet anayasa değişikliği yaparak orduyu sindirecek, evetçiler pişman olacak ancak iş işten geçmiş olacak.

  bu millet her zaman böyleydi, şimdi de böyle, internet yasaklanıyor! neden çünkü sorgulamayan bir koyun sürüsü isteniyor ancak milletin sesi çıkmıyor, benzin 5 tl olacak kimsenin s*kinde değil afedersin, ben araba kullanmıyorum ancak benzinin artışı ulaşım ile alakalı her şeyin fiyatını etkiliyor, domates de mi yemeyelim aq.

  ilk çok partili rejime geçileceği zaman, serbest cumhuriyet fırkası kuruluyor, bu ikinci deneme çünkü birinci deneme olan terakkiperver cumhuriyet fırkası şeyh sait isyanı nedeniyle gerçekleşemiyor ve şeriat isteyen üyeler barındırdığı için kapatılıyor, atatürk'ün emriyle kurulan serbest cumhuriyet fırkası, dönemin iktidar partisi olan cumhuriyet halk fırkasından (ismet inönü) daha fazla oy alıyor, neden çünkü aşiret ağaları yeni kurularn partiye üye, zenginler o partide, kürtler o partide, toprak ağaları o partide ve halkı yine parayla, buğdayla kandırıp atatürkün de fahri üyesi olduğu partiye karşı cephe aldırıyor ve halkımız da ülkesini buğday için satıyor, bakıyorlarki ülke tekrardan saltanata dönecek, parti kurucusu atanın huzuruna çıkıp partiyi fesh ediyor, ta o zamandan belli bu ülkenin demokrasiyle yönetilmeyi seçecek kadar ileri görüşlü olmadığı ve olamayacağı.

  önce köy enstitüleri kaldırıldı, sonra ilk cemaat evleri açıldı, dershaneler, özel okullar vs. kütüphaneler kapatıldı şimdi de internet yasaklanıyor, dikkatli ol türkiye, çehren değişiyor haberin yok...
  14 -2 ... errare humanum
 7. 7.
  asla olmamasını temenni ettiğimiz olay. yurdum insanının çoğunluğunun sağduyu sahibi olması nedeniyle art niyetlilerin kolay kolay beceremeyeceği meşum gelişme.
  3 -1 ... usualsuspects
 8. 8.
  (bkz: 15 haziran 2011 bağımsız kürdistan savaşı)
  -1 ... kacan corabi kovalayan tazi
 9. 9.
  üzücü olsa da, son günlerde sözlüğe bile bakılması, başlığın gerçekçiliğini ortaya koyuyor. birbirine sürekli "küfreden" iki grup yaşıyor artık türkiye'de. türk ve kürt milliyetçileri... sorun bu değil. bunlar olacaktır. sorun, bu tiplerin sayısının sürekli artması ve sürekli olarak bir "gazlama" edebiyatı yapacak alan bulmalarıdır kendilerine.

  kürt milliyetçisine gidersin "edi bese" der. yani artık yeter... neye yeter? oraya buraya saldırır.

  türk milliyetçisine gidersin "vuralım, kıralım, yasaklayalım" vırt zırt der.

  hatta bu milliyetçi gruplar; yavaş yavaş, her milliyetçilikte olduğu gibi ırkçılığa kayıp "türkler/kürtler" diye konuşmalarına başlarlar bir süre sonra. özellikle türk milliyetçileri, arkalarında devlet de olduğu için, güçlüyü arkalarına almanın gazıyla, şu sıralar kürtlerin ne kadar aşağılık bir ırk olduklarından bahsetme eğiliminde oldukça yol aldılar, şımardılar, g.tleri kalktı. kuşkusuz kürt milliyetçileri, zayıf oldukları, devletten tırstıkları, maça yemediği için açık açık "türkler aşağılık ırktır" gibi saçmalıklar ortaya atamıyorlar. ancak söylediklerini toplarsan, satır aralarını okursan, eylemlerine bakarsan açık bir "türk düşmanlığını" kolayca görebilirsin.

  peki ne olur iç savaş çıkarsa? bu salak türk ve kürt faşoları birbirlerini mi öldürür? bize ne? ancak işler hiç bir iç savaşta öyle gelişmez. ilk önce "aklınızı başınıza alın, ne yapıyorsunuz?" diyenler temizlenir iç savaşlarda. bu iki işe yarar. hem taraflar kendi güçlerini test eder, gerçek düşmana saldırmadan önce; hem de kendi içlerindeki muhalif sesleri temizlerler.

  çok acı çeker bu memleket. daha önce hiç çekmediği acıları çeker. işte o acıların yaşandığı gün, gerçek "vatanseverliğin" günüdür. bu ülkede, türküyle, kürdüyle; bu memleketi, anadolu toprağını, türkiye'yi seven insanlar ortaya çıkıp bu p.venklere "s.ktirin gidin lan yavşaklar, memleketi b.k ettiniz!" diyerek ağızlarının ortasına iki tane geçireceklerdir. bu ülke; acılı da olsa bunları da atlatır. yugoslavya olmaz...
  2 -2 ... kekeme
 10. 10.
  çok yakındır.
  2 -3 ... duman6kelimeler