1. 1.
  türk milletinde bulunan aşağılık kompleksi.
  kimsenin uzaya çıktığı yok olum.
  ezmeyin kendinizi bu kadar. değersiz hissetmeyin kendinizi.
  1 -2 ... jimmy tudeski
 2. 2.
  japonya dünyanın ilk meteor madenciliğine başladı. dünya ekonomik dengelerini değiştirebilecek büyüklükte bir sektör.

  hindistan şimdiye kadar yapılmış en uygun maliyetle marsa uydu yolladı.

  çin 4-5 yıla kadar ay ışığının etkisini arttıracak dev bir yapay ışık kaynağı üretip uzaya fırlatacak.

  amerika zaten işin orospuluğuna başladı uzaya araba yolluyor ipneler sırf t.şşak olsun diye.

  ama dünya düz. uzay muzay komple yalan amk.
  2 -2 ... serdarsl06
 3. 3.
  Antartika da bile türk bayrağı yok. Brezilya bile göndere çekti ya. Bir biz kaldık. Neden neden. Bende bayrağımı orada görmek istiyorum.
  5 ... kale3112
 4. 4.
  türkiye uzay için haarcama yapmayı gereksiz buluyor, bunun bir prestij meselesi olduğunu düşünüyor malesef.

  sorulması gereken soru, thy nasıl global bir şirket oldu olmalı bana göre. uzay için ayrılması gereken bütçe havayolu şirketine aktarıldı ve dünya'da önemli bir havayolu oldu. 3. havalimanından bahsetmeye gerek yok sanırım.

  politik sorunlar aselsan-tai-tusaş ve devlet yönetiminde ki iktidar partinin ortak bir noktada buluşamamaları da denebilir.
  ... littlepea
 5. 5.
  adamlar marsta koloni kurup uzayda halay çekerken bile bizim ülkemizde devam edecek olan muhabbettir. "kimse bir yere gitmiyor olm 2023 gelsin anasını belleyecez zaten" diye geziyoruz ama 2023 de dünyada bir tek biz kalacağız bu gidişle. elin amerikalısı, almanı, rusu hatta böcek yiyen çinlisi "biz satürne tatile gidiyoruz" diyecek bizimkiler hala "bizde de dünyanın en büyük hava alanı var bi keremm" diyecekler.
  2 -1 ... mel mel bakan gibson
 6. 6.
  abd ve rusya dışında doğru önerme.japonya demişler.o gönderdikleri şey 3 kg lık video kamera,başka bişey değil.sadece toprak analizi yapıp 10 tane foto çekti o kadar.yukarda yazdığım 2 ülke hariç kimsenin bi yere gittiği falan yok.amk akıllı televizyon diye bağırıp tek özelliği internete girmesi olan şeyler gibi bu uzay ta tam balon amk.bi numarası yok.hitlerde 10 yıl yaşasa o da bi yerlere rtoket gönderip fotosunu çekerdi emin olun.sabah akşam uzay da uzay..ee siktirin o zaman oraya.abd 50 yıldır marsa giddiyo filimlerde falan.e mars orda çok teknoloji falan.burda tutanmı var siktierin gidin işte.bilimsel ve dünyanın doğal kaynak sınırlarına baktığımız zaman aya robot göndermek ve orda askeri üs kurmak dışında başka bişeyu yapılamayacak.sabaha kadar uzay serisi filimler izleyin.nasa sabah akşam su bulsun bunların hepsi tıp kı o televizyon öreneğindeki gibi bom bok palavralar.zate bin yıl önce aya gidildi.bakada bi bok olması zaten imkansız.
  1 ... porno izlemeyen ergen
 7. 7.
  inanmayan ekşideki 26 kasım 2018 insight'ın mars'a inişi başlığına baksın.
  43 sayfa entry var. 42 sayfasındaki yorumların özeti şu şekilde;
  "adamlar neler yapıyor biz halen soğanla uğraşıp, acun-şeyma konuşuyoruz."

  bu da fularlı ekşici.
  türkiye hariç bütün ülkeler uzaya çıkıyor hissi
  ... jimmy tudeski