1. ?.
  Irak'ı bölerek kürdistan'ın kuruluşuna destek veren bir ülkeyiz. Bu ülkenin kuruluş amacı da BOP projesinin ilk aşamasını uygulamaya geçirmektir, böylece türkiye iran ve suriye'deki kürtler de kullanılarak bu ülkelerde karışıklık çıkarmak mümkündür.

  unutmadan aşşağıdaki haberi okumadan şuna da bir göz atın:

  2001 yılında isviçre bern'de açılan kürdistan konsolosluğunda kürdistan konsolosu fevzi kaddur "barzani devlet başkanıdır, bize ülkemizi geri kazandıracaktır." manasında cümleler söylemiştir. bu kişi pkk'ya açık destek veren birisidir ki daha geçtiğimiz günlerde apo'ya sayın diyebilmiş karaktersizin ziyaretine gelmiştir. türkiye'de erbil'e kürdistan konsolosluğu açarak ülkenin kuruluşuna destek vermiştir. hoş abd askeri de ırak'a türkiye'den girmemiş miydi?

  aşşağıdaki haber de resmi belge ve açıklamalardan derlenmiştir, CIA başkanı david petraus'un kürdistan'ın kurulmasına izin verin açıklaması da yer almaktadır.

  --spoiler--
  Erbil’de düzenlenen “1. Uluslararası Enerji Arenası”na katılan Enerji Bakanı Taner Yıldız, ilginç bir açıklama yaptı: Kolombiya ve Venezüela’da petrol arayan Türkiye’nin, yanı başında yer alan bir hinterlanda kayıtsız kalması düşünülemez.
  Petraeus ne demişti?
  TÜrk askerinin başına çuval geçirmesi sonrası CIA Başkanı olan David Petraeus, 12 Mart’taki Ankara ziyaretinde şu teklifi yapmıştı: Kürdistan’ı kabul edin, tanınmasına ses çıkarmayın, ağabeylik yapın; petrol ve doğal gazdan pay kapın!

  Enerji arenasında “Kürdistan” açılımı
  Erbil’de enerji toplantısında konuşan Bakan Taner, “Kolombiya’da petrol arayan Türkiye’nin yanı başındaki hinterlanda kayıtsız kalması düşünülemez” dedi.
  Süleymaniye’de 2003 yılında Türk askerinin başına çuval geçirilmesi talimatını veren CIA Başkanı David Petraus’un 12 Mart 2012’de Ankara’ya yaptığı ziyarette Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a “Kürdistan’ı kabul edin, tanınmasına ses çıkarmayın, ağabeylik yapın, petrol ve doğal gazdan pay kapın” sözleri hayata geçiriliyor.

  Barzani de katıldı
  Stratejik, Teknik, Ekonomik Araştırmalar Merkezi (STEAM) tarafından Irak’ın Erbil kentinde düzenlenen “1.Uluslararası Enerji Arenası”na katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Kürdistan” bayrağı önünde yaptığı konuşmada, bu yıl 50 milyar metreküp doğal gaz kullanımı beklendiğini, bu ihtiyacın karşılanmasında Irak’ın katkısı olacağını söyledi. Konferansa, Irak’ın kuzeyindeki bölgesel Kürt yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani ve Irak’ın kuzeyindeki bölgesel Kürt yönetimi Tabii Kaynaklar Bakanı Ashti Hawrami de katıldı. Türkiye için Irak’ın kuzeyinin bölgeye açılan önemli bir kapı olmasının yanında Irak için de Türkiye’nin batıyla buluşmasını sağlayan önemli ülke olduğuna dikkati çeken Yıldız, Türkiye’nin tavrının Irak’ın toprak bütünlüğünün korunarak, federal ve demokratik gelişimini sürdürmesi olduğunu dile getirdi. “Kolombiya ve Venezüela’da petrol arayan Türkiye’nin, yanı başında yer alan bir hinterlanda kayıtsız kalması düşünülemez” diyen Yıldız, şöyle konuştu:

  Bölgesel işbirliği
  “Irak’ın kuzeyine Türk firmaları tarafından önemli yatırımlar yapıldı. Büyümemize paralel gelecek gerek doğal gaz gerekse de petroldeki arz güvenliğini sağlamak istiyoruz. Son iki yıl için sadece doğal gaz tüketiminin yüzde 25 civarında artması bunun 10 milyara karşılık gelmesi dikkat çekici. Bu yıl 48 ila 50 milyar metreküp doğal gaz kullanımı bekleniyor. Bu ihtiyacın karşılanmasında yanı başımızdaki Irak’ın önümüzdeki süreçte katkısı çok fazla olacaktır.”

  Petraus ne demişti?
  12 Mart 2012’de Ankara’yı ziyaret eden David Petraus, Başbakan Erdoğan ile yaptığı görüşmede şu telkinlerde bulunmuştu: “Irak merkezi yönetimi, Erbil yönetimini sıkıştırıyor. Suriye ve iran da Irak’ın kuzeyinde bir devletin kurulmasına karşı çıkıyor. Bu devlete siz de karşı çıkarsanız yaşamaz. Ancak kabul ederseniz, bu devlette sizin de ağırlığınız olur. Bu devletin ağabeyi olursunuz. Bu sayede Musul ve Kerkük’teki petrolden ve bölgedeki doğal gaz kaynaklarından siz de faydalanırsınız.” CIA Başkanı’nın Türkiye’ye yaptığı bu tekliften sonra peşmerge reisi Mesud Barzani, arka arkaya “müjde” açıklamıştı.
  --spoiler--
  -1 ... sozluk emekcisi
 2. ?.
  suriyeye neden bu kadar atar yaptığımızı açıklayan cümle. yoksa ne derdimiz vardı suriye ile bizim bilmediğimiz pek muhterem yöneticilerimizin bildiği..yöneticilerimizin koro halinde bitti o rejim bitti bak valla bitti çocuğumun ölüsünü göreyim ki bitti demelerine. komik hadiseler ya akp bu konuda chp yi arap hayranlığı ile de suçladı ya ulan galiba kıyamet yaklaşıyor.
  2 ... vigilante8
 3. ?.
  bilmek icin alim ya da evliya olunmasina gerek olmayan durum.
  1 ... emin sifatiyla zilyed
 4. ?.
  doğrudur...
  1 ... antikaw anarsist
 5. 1.
  emperyalizmdir, dışa bağımlı ülkeleri siyaset üretemez ve kukla haline getirip bir gün söylediğini öbür gün unutup açıklamalar yapar hale getiren.
  1 ... aalper
 6. 2.
  hizmetkar kelimesi azdır, arada sırada yatağa da atar. *
  1 ... koca bir ve ikizleri