1. 1.
  türkiye ekonomisinin yüzde 6 büyümesi

  Türkiye istatistik Kurumu (TÜiK), yılın üçüncü çeyreğine (temmuz-eylül) ilişkin gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) sonuçlarını açıkladı.

  Buna göre, GSYH tahmini, zincirlenmiş hacim endeksi olarak, bu yılın üçüncü çeyreğinde, yeni tip koronavirüs  salgınının etkilerine rağmen geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 6.7 arttı. 

  Üretim yöntemine göre cari fiyatlarla GSYH tahmini, bu yılın üçüncü 3 aylık döneminde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 22.6 artarak 1 trilyon 419 milyar 483 milyon lira olarak gerçekleşti.

  https://tr.sputniknews.co...yreginde-yuzde-67-buyudu/
  ... traveler of secret moments
 2. 2.
  Gerçekten bu açıklanan rakamlar sonunda dünya bizi kıskanıyor.
  3 ... thebiggraywolf
 3. 3.
  Madem büyüdü neden tüketici fiyatları düşmüyor.
  1 -1 ... vexillarius of theodopolis
 4. 4.
  bu ekonomi birazda bize karşı büyüse kefşke.
  1 -1 ... zabithan
 5. 5.
  --spoiler--
  GSYH'yi oluşturan faaliyetler incelendiğinde bu yılın üçüncü çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine kıyasla zincirlenmiş hacim endeksi olarak finans ve sigorta faaliyetleri yüzde 41.1, bilgi ve iletişim faaliyetleri yüzde 15, sanayi yüzde 8, inşaat yüzde 6.4, tarım yüzde 6.2, diğer hizmetler faaliyetleri yüzde 6, gayrimenkul faaliyetleri yüzde 2,8, kamu yönetimi, eğitim, insan sağlığı ve sosyal hizmet faaliyetleri yüzde 2.4 ile hizmetler yüzde 0.8 arttı. Mesleki, idari ve destek hizmet faaliyetleri ise yüzde 4.5 azaldı.
  --spoiler--

  TÜiK kadar siyasetten emir alıp götten rakam uyduran başka bir kurum yok herhalde. Eğitim, inşaat, sanayi dahil tüm sektörler salgından etkilenmişken nasıl geçen yıla göre artıyor hayret.

  Merkez bankası bu yüzden kasayı boşalttı. Damat fazla büyümeden dolayı gitti demek ki. Vay be...
  ... yani herhalde sanirim galiba
 6. 6.
  Yalancıyı...
  1 ... temirata
 7. 7.
  Oğlum nerde büyüyorsunuz, konum atın, bize niye hiç haber verilmiyor.
  4 ... mavi huydur bizde
 8. 8.
  Bazı kesimleri deli edecek olandır.
  1 ... abuzer komurcu
 9. 9.
  Ekonomi değildir o, göttür.
  2 ... pipishik
 10. 10.
  Artık bir şey üretemiyoruz her yerleri katarları satıp millet çoğu kısmı yoksulluğun altındaken işsizlik çoğalmışken biz nasıl oluyor da yüzde 6 büyüyoruz anlamıyorum artık bu milleti kandıramyın vaka sayıları gibi bunu da doğrularını açıklayın.
  1 ... sosyalist01