1. 1.
    bazılarının zoruna gidecek ama ak parti hükümetinin başarısıdır. kaynak

türkiye ekonomisi 2017’de %7,4 büyümüş ve böylece dünya ekonomisinin %85’ini oluşturan G-20’de lider olmuştur.
    Tüm aksi söylemlere rağmen ekonomimize sonuna kadar güvendik, ihracatı-yatırımları artıracak teşvikler verdik, durmak bilmeden çalıştık ve bu muhteşem başarıyı yakaladık - Nihat zeybekçi

bu tarz başarıların devamını diliyorum. allah yar ve yardımcınız olsun. bütün bunlara ek olarak terörü bitirmek için suriye'de sınır dışı operasyonu tam gaz sürmekte. elbet birilerinin zoruna gidecektir.
    1 -13 ... atamiz recep tayyip erdogan
  2. 2.
    kime büyüyor bu anlamıyorum,halka vatandaşa ne olarak yansıyor bu büyüme?
    bana sürekli içimizdeki kazığın büyümesi olarak geliyor.
    ne enflasyon düşüyor, alım gücü yükseliyor ne de faizler düşüyor.

kim neye göre hesaplıyor bu amk büyümesini?

nasıl bir büyümedir ki bu hiçbir şey üretmeden,en ufak tüketim malzemesini bile ithal ederek bu verilere ulaşılıyor.
    2 -2 ... exlamabin
  3. 3.
    2.gezi gerekli. bunların sikik yalanlarını ve kendileri tarihe gömmek gerek.
    3 -2 ... sithefendisi
  4. 4.
    %7.3 büyümüşüz milli gelire de bakın 11 bin dolarmış senelik, yani kaba taslak aylık kişi başına 4 bin tl imiş! At yalanı tutarsa..
    3 ... n dakota
  5. 5.
    şimdi buna inanan kardeşe soruyorum.

bu kadar dış ticaret açığı ve üretim açığı varken bu büyüme nasıl olmuştur? bir zahmet açıklayıversin.

arz, talep ve piyasa equilibrium'u bağlamında detaylı bir analiz yapınız.

aksi takdirde s*kimde değilsiniz.
    5 ... sanfransiscodaki boynuzlu
  6. 6.
    Vergiyle büyüyen tek ülkeyiz. Bakalım halktan daha ne kadar sömürebileceksiniz?
    2 ... simetrigiolmayankok
  7. 7.
    biz neden bir şey hissetmiyoruz.
    yalama olmuş olabilir miyiz ?

not: çok hızlı büyümenin ağır sonuçları büyüme olurken hiç kimsenin farkına varmaması olsa gerek.
    1 ... eratosthenes
  8. 8.
    Hangi ekonomi?
    türkiye ekonomisi nin 2017 de 7 4 büyümesi
    4 ... t e b
  9. 9.
    dolar 4, euro 5, benzin 6, ekonomi 7.

allah allah.
    6 ... flat head
  10. 10.
    Türkiye'nin ekonomisi büyüyor, Avrupa'ya bu büyüme batiyor, fakat bizim milletin malum kesimlerine de bu büyüme batıyor. Afrika'da fil boku yemeyi hak ediyorsunuz, hic kusura bakmayın.
    -1 ... muhalefetemuhalefet