1. 1.
  bi çocuk gülümsetmenin dünyaya bedel olduğunu öğrendiğim vakıf türkiye eğitim gönüllüleri vakfı

  http://www.tegv.org/getPa...n=6&fn=kisiselgelisim

  ayrıca (bkz: gönüllü olmak)
  4 ... pandora
 2. 2.
  çocuklarımızın; cumhuriyet'in temel ilke ve değerlerine bağlı , akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan,kendi iç yaratıcılığını harekete geçirebilen, barışçı,farklı düşünce ve inançlara saygılı,insan ilişkilerinde; cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunacak okul dışı eğitim ve öğretim programları oluşturmak ve uygulamak amacıyla kurulmuştur
  4 ... celibon
 3. 3.
  1995 yılında suna kıraç önderliğinde kurulmuş, türkiye genelindeki 86 eğitim parkı ile 7-16 yaş grubu öğrencilerin eğitimine destek olan kuruluş.
  3 ... tutunamayanlardan
 4. 1.
  öğrenmek ve öğretmek isteyen gönüllüleri sıcacık, huzurlu bir ortamda buluşturan kurum.
  1 ... kutup cizgisi
 5. 2.
  gönüllüsü olmaktan gurur duyduğum vakıf.insana değer verince karşılığının nasıl büyük bir sevgi olduğunu öğreten bir kurum.tabi amaç farklı değilse...
  6 ... galadriel86950
 6. 3.
  geçen yaz aralarına gönüllü olarak katıldığım, çocuklara özgüven aşılayan vakıf. gönüllülere abla/ağabey denmekte. yapılan şeyin adı da ders değil etkinlik. tegv'in mükemmel ve standart bir kütüphanesi de var. tegv'e yapılan bağışlar da şeffaf.bunun nedeni ise daha çok bağış. çünkü vakıf bağışlarla dönüyor daha çok. ayrıca migros'tan alınan hemen hemen tüm migros markalı ürünlerle tegv'e bağışta bulunuyorsunuz. imkanı olmayan aile çocukları içinse inanılmaz bir fırsat. gönüllü olmak için lise mezunu olmak, vakfın amaç, vizyon ve misyonunu benimsemek, Vakfın amaç, vizyon ve misyonuna uygun olarak belirlediği etkinlik ve fonksiyonlara somut katkıda bulunabilecek eğitim, meslek ve kişilik özelliklerine sahip olmak gerekiyor. çalıştığım dönemde eski ve yeni öğrenciler arasında bariz farklar gördüm . 3 yıldır vakfa devam eden öğrenciler daha girişken. öğrencilere ayrıca birey olmayı öğretmeyi başarmışlar. bunu gözlemlemek ve katkıda bulunmak harika. yalnızca 2-3 lira gibi komik bir para ödüyorsunuz eylül ayından diğer eylüle değin vakıftan yararlanıyorsunuz. yani tegvli olmak ücretsiz. vakfın logosonu incelemenizi öneririm. misyonunu ve vizyonunu açıkça yansıtmış.
  3 ... ciddik kusu
 7. 4.
  23 ocak 1995 yılında, suna kıraç öncülüğünde kurulmuş, uzun bir süre; ibrahim betil yönetiminde ilerlemiş, türkiye nin yarınları için kendini seferber etmiş, misyonunu şu şekilde açıklamış;

  "çocuklarımızın;
  cumhuriyet temel ilke ve değerlerine bağlı, akılcı, sağ duyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan, kendi iç yaratıcılığını harekete geçirebilen, barışçı, farklı düşünce ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunacak okul dışı eğitim programları oluşturmak ve uygulamak tır."

  onlarca eğitim parkı kurmuş, ateş böceği adını verdikleri; gezici eğitim veren otobüslerini, anadolu nun en ücra noktalarına götürerek çocuklarımızı bilgisayarla tanıştırmış, her yıl düzenledikleri; yildizlarin kalbi egitim icin atiyor programı aracılığı ve kanal d nin de desteğiyle, halkımızı bilinçli olmaya çağırarak; bir çocuğun eğitim masraflarını karşılamak için sms le 10 ytl yollatmış olan, eğitim destekçisi kurum...

  kısaca tegv olarak bilinir...

  http://www.tegv.org
  3 -1 ... dylan dog
 8. 5.
  bir çocuğu mutlu etmenin, ona küçücük bir kelime öğretmenin, gerçekten dinlendiğini ve fikirlerine değer verildiğini hissettiğinde gözlerindeki o parıltının insana yaşattığı mutluluğun tarifi yok. vakıf çocuklar için hem oyun alanı hem eğitim. hem çok özgürler, hem de istekli. içinde yer almaktan, gönüllü olmaktan dolayı gurur duyduğum vakıf.

  edit: vakıf bazılarına göre mükemmel işlemiyor olabilir. eksikleri olabilir. ama bir sivil toplum örgütü olan tegv tüm yapıcı eleştirilere açıktır, eleştirinin değerini ve önemini bilir ve herkesin fikri değerlendirme kapsamındadır.
  2 ... pucca
 9. 6.
  bir şeyler yapmaya çalışan bir vakıftır. destek olmayız, sonra da "çalışmıyorlar lan bunlar" deriz. "üzerimize düşeni yapıyor muyuz?" diye sormayız ama kendimize.
  2 -1 ... bahdeniz
 10. 7.
  yararlı işler yapmaya çalışan lakin bir takım organizasyon bozuklarından dolayı pek de başarılı olamayan kuruluş. umarım yapmak istedikleri herşeyi yapmak istedikleri biçimde yapmakta başarılı olurlar. böyle kuruluşlara ihtiyacımız var.
  1 -2 ... msd