1. 1.
  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Yunan mevkidaşını arayarak Türkiye'nin yardıma hazır olduğunu belirtmesi.

  ihtiyaç anında Yunanistan'a gönderilmek üzere izmir'de uçaklar hazır bekletiliyor, çavuşoğlu, "Biz yine de kendisine söyledik. Hazırız. Şu anda yangın söndürme uçaklarımız ve helikopterimiz ihtiyaç halinde Yunanistan'a hareket etmek için hazırdır." Daha sonra kendisi ilgili bakanla da görüşerek şimdilik böyle bir yardıma ihtiyaç duymadıklarını söyledi ve teşekkür etti."
  **

  böyle konularda siyaset olmaz da, az önce "yunan yangınına sevinen türkler" başlığında çomar momar gibi söylemler vardı.
  bu lafları edenleri iktidarları dönemlerinde, bakanları türkiye de deprem olunca yardım teklifine "biz yunan kanı almayız" yabancı kanını almayız" gibi şeyler söylemişti süper seküler harika batılı hükümetiniz. hatırlatayım dedim.
  -2 ... daikokuten
 2. 2.
  (bkz: yola gel)
  ... alpertunna
 3. 3.
  Yunanistan başlığına yazdığım entryi aynen kopyalıyorum;

  Yardım teklifinin kabul edilmemesinin sebebi, zaten yağmur yağacak olmasıymış. Öyle demişler.
  E peki, öyleyse Avrupa’ya niye dileniyorsunuz? Madem yağmur geliyor.
  Ayrıca Avrupadaki büyük devletler mi size yakın? Yoksa Çanakkale’deki yangın söndürme uçakları mı?

  Kendi vatandaşlarını zerre düşünmeyen bir devlettir. Beyinlerindeki sorunlu sürtüşme uğruna onlarca canı ateşte yanmaya iten hukumete sahiptir.
  Ölen siviller için acı, yanan ağaçlar ve tahrip olan çevre icin üzücü lakin Yunan hükümeti icin tam olarak svihs*.
  2 -1 ... odysseus
 4. 4.
  Her ne kadar Yunanlılar'ı sevmesem de Türkiye'nin yardım etme teklifini yerinde bir davranış olarak buldum. Devletler arasındaki ilişkiler çoğu zaman insanlar arasındaki ilişkilerle paralellik gösterir ve "bugün bana yarın sana" misali yardım etmek kültürümüzde var olan bir durumdur.
  1 -1 ... komunist musluman