bugün

seçimlerle falan alakası olan bir konu değil aslında. hatta siyasetle bile ilgili değil.

bu memlekette ilanihaye süregelen bazı şerefsizlikler var. bunları belli bir kesime angaje etmen de çok zor. hee belli bir kesim, belli bir süredir bu konuda sınırları oldukça zorluyor. o ayrı mesele.

amma velakin bu şerefsizliklerin, itliklerin, haysiyetsizliklerin peşinden giden, bunları değiştirmeye, düzeltmeye çalışan insanların sonu hep ölüm olmuş. bu tesadüf olamaz. her şeyin bir nedeni var.

o yüzden bu ülkeyi sevmek her zaman sevenine yaramaz. hatta zaman zaman bayağı canına da kast eder.

ben hem bunları düzeltemiyorum, hem de bunlarla yaşayamıyorum diyorsan... yaşantını başka bir ülkede sürdürebilirsin.

bu ne siktir olup gitmektir, ne ödlekliktir, ne sevmemektir.

Bir latin özdeyişi ''yapabilirsen yıldızları say.'' der.

insanoğlu her şeye muktedir olamaz. her memnun olmadığını değiştiremez ve geliştiremez.

bazen şartları esnetirsin gücün yeterse, bazen de kendini esnetirsin.

mesela her gün görmeden yaşayamayacağını düşündüğün insanları yılda bir görmeye razı olursun.

ana dilinde yaşayamamaya razı olursun.

başka toplumun suriyelisi değilsen bile, ötekisi olmaya razı olursun. Çünkü sen onlar gibi davetsiz giremezsin o ülkelere. Senden kanıt isterler.

sen kimsin, nesin, ne işe yararsın, devletlerine asalak mı olacaksın, çalışan bir dişli mi olacaksın...

Gibi gibi...

demek istediğim siktirip gitmek diye küçümsediğiniz şey de 8 okka taşak ister arkadaşlar.

kalmak daha zor zannediyorsunuz, türkiye size muhtaç gibi davranıyorsunuz falan ama devlet nezdinde 90 milyon fertten sadece birisiniz. açıkçası bugünkü devlet için her biriniz iyice önemsizsiniz hatta. o kadar fazlasınız ki adamların kimseye kıyamamasına gerek yok.

işe koşturacak adam da var, askere alacak adam da var, yönetecek, tedavi edecek, üretecek vs...

kurşun askerlerle dolu bir halk. önemli kısmının da avantasını verdiğinde yapmayacağı şey yok.

ayakkabı yalarım diyen bile var.

ben kimsenin ayakkabısını yalamam. dedesinin elini öpünce darlanan adamım ben ulan el de öptük diye.

ben nasıl yaşayayım sizce burada?
bunu çok düşündüm.

sonra siktir olup gitmek yerine;

niye sikip gitmiyorum diye sordum.

işte hikayem böyle başladı.
Secimde gene malum parti çikarsa suriyeye kaçmak istiyenler varsa mesaj atsin organize yapalim.
Alışmışım bir kere buraya. Yurt dışında Yapamam ben.
yurt dışında tuvaletteki bokları bile yüksek lisans mezunları temizliyor artık o yüzden diplomanıza güvenip yurt dışına taşınmayı denemeyin. fakat illa ki siktir olup gideyim bana bir çare söyle derseniz tır ehliyeti almanızı tavsiye edebilirim. yabancılar kesinlikle tır sürmekten korkuyorlar o yüzden başarılı bir şekilde tır ehliyetini alıp başvuru yaparsanız ilgili testlerden geçerseniz güzel paralar biriktirebilirsiniz.
Giden gidebilir.
Biz bu vatanın asıl sahipleri olarak, bu vatanda yaşama keyfini hiç kimseye bırakmayacağız.
Muhalefet olsak bile..
bende tam tersi. siktirolup türkiye'ye gelmek.
türklükle alakası olmayanların sıçmalamaları.
Ülkemi temelli terk etmeyi hiç düşünmedim. Neticede bizi bu “devlet” okuttu, büyüttü. Ana babamız bı devlete hizmet edip bize lokma yedirdi. Şimdi yönetenleri beğenmiyoruz diye anavatanımızı terk edecek de değiliz. illa ki devran dönecek. Kalıp bunu görmek için çalışmak daha keyifli.

Ama arada londra ya gitmek iyi oluyor o ayrı.
(bkz: hayri dağlı)
Fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış.
15 mayıs'ı beklemeye gerek yok, sınır kapılarımız açık.
türklükle alakası olmayanların sıçmalamaları.
zırlayıp ta hala duranın...
Kılıçdaroğlu sağ olsun, 15 Mayıs tarihinde ekşi sözlükte coşacak başlık.
görsel

en yakın kıbrıs uçak seferlerine bakın fiyatlar uçmuş aq.
Düşüncesi rahat, gerçekleştirmesi zor aktivite.
Ülkenin yarısı gitse ne güzel olurdu. Bir de sülük gibi yerleşen göçmenler tabi. Sonra sakin, bolluk içinde, huzurlu bir yaşam ihtimali…

Thanos Bunu sevdi!
Hiçbir katkısı olmayanlar gidebilir.
--spoiler--
avrupa'da 1 sene çalışıp yatırım yapsan son model ev araba alırsın.
--spoiler--
aynen knk.
Valla lunc a yatırımı yapıp 500 bin token attım. Mevcut yakım oraniyla 3 sene içinde 1 dolara erişiyor. Tek umudum bu. Avradimi siksinler o para gelirse durmam amk.
Ben biriktiremem arkadaşlar paramız değersiz maalesef. Eğitim de bir yere kadar. Uçak bileti bile tek yön iki bin dolar olmuş amk
Akp seçimi kazanırsa bu başlık 15 mayısta çok fazla entry alabilir.
avrupa'da 1 sene çalışıp yatırım yapsan son model ev araba alırsın.
görsel
her sabah uyandığımda seçime biraz daha yaklaştığımızı hatırlıyorum. 2023'de hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah. Bir yandan da bu kadar toplumsal şikayete rağmen ak parti kazanırsa diye düşünmüyorum değil. Hatta ak partinin kazanacağı fikri korkutsa da çok olası geliyor. Nasip.
19 haziran 2023 sabahı 100+ entry görecek kutsal başlık.
Biz Atatürkçü adamız.

Gençliğe hitabe bize nasihat değil emirdir!
Şurada yazılanları ben 18-20 yaşındayken falan düşünüyordum herhalde.
Zaman ilerledikce şu kısacık hayatınızda kendinize koyduğunuz hedeflere ulaşamayip üstüne planınızın enflasyon yüzünden 1-2 sene geriye gittiginde, iş bulamayip fabrikalarda, hizmet sektöründe salak sikik insanlarla uğraşmanın ne demek olduğunu anlayacaksınız. O gün diyeceksiniz ki bunlar seçimi bir daha kazansın Edirne sınırından Bulgaristan'a çay kasigiyla tünel kazıp geçerim!
Ne mücadelesi lan ? Sesini çıkarsan kapıya özel harekat dayanıyor amk.
Cahil insanlarla mi uğraşacaksın ? Ben uğraşmıyorum. Gideceğim inşallah. Gitmeyi başarıp döneni de siksinler amk.
ülkesinde kalıp bir şeyleri değiştirmek için organize olacağına, avrupa ülkelerine gitmek isteyenlerin düşüncesi!
ülkesinde kalıp bir şeyleri değiştirmek için organize olacağına, avrupa ülkelerine gitmek isteyenlerin düşüncesi!
Bu aksiyonu içinden geçirip gitmeyen en adi şerefsizdir. Gidin ki , vatana sahip çıkacak aslanları görelim. Amq korkak ibnelerii...siktirin gidin lan.
Avrupa da çöpçü olmak bile Türkiye de ömür boyu çalışmaktan daha iyi.
imkanımız olsa buradaki yazarlar dahil hepimizin yapacağı eylemdir. Şimdi ben Türkiye’yi çok seviyorum, ırmağının akışına ölürüm falan demeyin o işler geçti artık.

Yalnız bi Japonya’ya gidiş 20 bin olur mu imansızlar. Yazıklar olsun.

Hayali hoş uygulaması masraflı durum. Eğer mesleki beceriniz yoksa çok zorlanırsınız.
Gittiğin yere kim olarak gittiğin, insanlara nasıl davrandığın, hangi çevrelere girdiğin çok önemli.

Hepiniz avrupayı ve dolayısıyla avrupalıları böyle topuz saçlı veya pierre bıyıklı, sadece almanca konuşan, oryantalist insanlar zannediyorsunuz.

Dolayısıyla onların alt sınıfı böyle olsa da bu insanların içinde de fakirlik görmüş var, farklı eğitim seviyesinden insanlar var, sağcısı solcusu, soylusu soysuzu… Bin çeşit adam var.

Amerikalıları tanımam, bilmem. Onlar da çeşit çeşit tabi ki. Ama avrupalılar entegre olmuş insanlara karşı gayet saygılı ve sevgililer genel anlamda. Bunu bu kadar yıldan sonra net söylemem mümkün.

Siz zannediyor musunuz ki onların hayatında siyaset, önyargı, tarih, din sizinki kadar baskın? En vasıfsız adam ay sonu 2000 eurosunu alıp klübe çıkar, spora gider, eşini çocuğunu restorana götürür yedirir içirir, maça gider… Adam size sarıp ne yapacak?

Orada bulunmaya değmiş biri olduğunuzda zaten sistemin çarkısınızdır. Çarkı kıranı sevmez avrupa, sjw sevmez, tatar ramazanlıktan hazetmez.

Tüm bu düzen de çeşitliliğe bakmadan herkesin herkese saygı duymasını şart koşar.

Mesela gay haklarını neden savunur avrupa kültürü? Hepsi mi lgbti bu adamların? Hayır. Kahir ekseriyet evli barklı, istese de marjinal olamayacak insanlar. Neden gülümsemekle yetiniyorlar, çok tasvip ettiklerinden mi? Gene hayır. Çoğulculuk böyle bir şey. Adamı öteler, yalnızlaştırırsan kinlendirirsin. Potansiyelini öldürür ve ya sosyopat yaratırsın, ya suçlu.

Çoğulculuk çok sesi, birlikteliği; birliktelik birliği ve üretkenliği tetikler o yüzden.

Kısacası cin başka, peri başka. Ben mevcut başbakanın adını bile bilmiyorum. Hayatımda da hiçbir şey değişmiyor çünkü benim de etrafımda kimse bilmiyor. Çünkü burada isimlere göre değil, yasalar ve değerlere göre bir yönetsellik var. Kimsenin adı kimseyi korkutamaz, kimse de adım budur diyip maybach’a binemez. Adamı kanırtırlar.

Alt kültürün adamı olacaksanız buranın alt kültürü bizimkine hem benzer, hem bazen daha beterdir. Ona bir şey demem. Pek de tavsiye etmem.

Ama cebinde iyi bir ingilizce, dışa dönük bir karakter ve bir takım insani ve etik değerleri sindirmiş bir profilin varsa, mesela empati gibi, yaşar gidersin.

Benim arabam bile yok. Türk arkadaşlarım haricinde de hiç kimse bugüne kadar araban var mı diye sormadı.

Bu onlar için bir kıstas olmadı. Başka bir şey söylememe de gerek yok herhalde.
gittiğin yerde seni kimse sevmeyecek ve hep ikinci sınıf insan muamelesi yapacaktır. bkz. tr deki suriyeliler. vatanında kalmalı ve bu vatanın kurtulması için oy kullanmalısın.
avrupa full pkk destekçisi eğer sorun yaşarsanız arkanızda devlet durmaz. madem devletini çok seviyordun niye buraya geldin kalsaydın der. iyi düşünmek lazım.
siktirmeye meraklı bi babayiğit düşünemiyorum knk asjfdjdfhdfh.
ben türkiye'den gezmek amaçlı gitmek isterim ama ömür boyu yurt dışında yaşamak istemem.
benimle beraber siktirip gidecek var mı.
yok mu bir babayiğit yurt dışına götürecek.
Nasipse ukr de savaş bittiğinde ya da 5 yıla kadar illaki biter herhalde amk.
gitmek için 2023 seçimlerini bekliyorsanız büyük hata yapıyorsunuz. akp gitse de gitmese de türkiye'de durum hiçbir zaman iyiye gitmeyecek. o yüzden gidecekseniz genç iken gidin. çünkü yaş ilerledikten sonra bir yere kıpırdayacak haliniz kalmayacak.
inşallah yakında olur. ben niye bu ülkede sürüneyim hayatımı heba edeyim ki. avrupada garson olsam bu ülkede 6 yıl okumuş yıllarca doktorluk yapmış en baba meslek sahibinden daha fazla kazanıyorum. fazla kazanmanın yanı sıra paranın alım gücüde var. 3 aylık maaşla altıma çok rahat 2. el bir bmw, mercedes çekebilirim. burada bir ömür boyu çalışsan yine de alamazsın. çok zor. boşu boşuna çürütüyoruz kendimizi bu ülkede. son bir şans. 2023 de eğer akp denen bu vasat parti gitmezse abi ülkede isyan çıkar. haberlerde bolca intihar eden gençleri de görürüz. akın akın almanyaya kaçan tc kardeşlerimizi görürüz. biz hükumeti halkın refah seviyesini yükseltsin diye seçiyoruz. ama ne oldu daha da dibe gidiyoruz. daha hala akpye oy vermenin mantığı nedir? akpye oy verip milyonlarca tc gencinin hayallerini çalmaya ne hakkınız var? bu kul hakkını nasıl ödeyeceksiniz. takım tutar gibi partilere de holiganca fanatikleşmeyin. kötüyse bitti vazgeçeceksin vemreyeceksin. ülke mülteci çöplüğüne döndü. tc vatandaşları ruhsal çöküntü içinde. mental sağlıkları hiç iyi değil. umutları yok. mutsuzlar. yaşam enerjileri kalmamış. hala bu partiye oy vermeyin. inşallah bende bir gün siktir olup gideceğim arkama bakmadan. son bir şans verdim. 2023 ü bekliyorum. ondan sonra bakım hala halk cahil. o zaman siktirip gidiyorum.
Nereye gidelim bizi suriye bile almaz.
amerikaya uçak biletleri olmuş 8 bin lira.

bunun pasaportu, vizesi, aldısı, vergisi derken 10 bin.

bankada olacak 25 30 bin.

nereye gidiyon yapraam derler adama.
Erdoğan düşmanlarının bir isteği. Hadi defolun orta asya da kafatası toplamaya! Yallah, yallah!
Türkiye'de bir hayırsever keşke dese ki "ölmeye 3 günüm kaldı, sevap kazanmadan ölmek istemiyorum amerika'da senin üstüne bir ev yapıyorum git orada yaşa" aah ah nerede o günler.
Boyle diyenler genelde muhalefete oy verip vatanseverim diye geçinen ama forsat gecse vatanini tanimayacak tipler.
Yakın zamanda olacak olan şey.